Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

16. december

Rychlost.cz - poptávka připojení

"Ja verím tomu, že Cirkev už vyrastá z toho strachu z tela. Lebo iným spôsobom žiť duchovne, ako v tele, nevieme. Mimo tela ať žijú anjeli ale my anjeli nie sme. Tak tu Cirkev čaká ešte práca k pochopení, že nesmieme vstupovať do tohto priestoru len s "nie, nie, nie, nesmie sa, to sa nám nepáči" ale musí byť aj pozitívna. Keď riešime sexualitu, vždy sa rieši len otázka, ako pribrzdiť vášeň. Ale nerieši sa otázka, čo keď tej vášne nie je. Raz mi jedna žena hovorí, že už 14 rokov ju muž neobjal, hoci spolu bývajú, necíti potrebu jej preukázať lásku, aj tú sexuálnu. Prišlo mi jej ľúto. Som si uvedomil, ako v Cirkvi tlačíme na to, aby toho nebolo toľko... ale málo hovoríme o tom, čo keď vášeň nie je. Či to tiež nie je chyba, keď muž necíti potrebu milovať svoju ženu."

Komentáře

[1]vladoVloženo 19.12.2012 21:05
Je to inšpirujúce rovnako pre oboch.Veľmi ma to zaujalo,je to pohľad z inej strany na kríž ,život nemá iba dva rozmery. :))
reakce: [2]
[2]jankaVloženo 21.01.2013 17:39
[1]
ďakujem za tieto slová otca Bezáka, mám pocit, že som konečne našla osobu, ktorá mi "rozumie". opisaný prípad je presne o mne, síce opačne vo vzťahu k manželovi a je to veľmi bolestivé ako ma okolie odsudzuje.no ja sa nevzdávam a verím, že Boh ma predsa neodsúdi za moje pocity.."áno vášne nie je" a čo teraz? rada by som sa stretla s otcom Bezákom
[3]bxchCGtOPduCVloženo 19.02.2013 08:52
hovored:Naprosto perfektned čle1nek, dobře se to čte a uvažuje o tom.Je1 jsem vždycky tvridl, že vedened děted k vedře je jedna z největšedch zrůdnosted, kterfdch se na dětech dopouštedme. Jen se naroded, už jim de1me na oči klapky a vytfdčedme jejich směr, bez ohledu na to, že se nich v podstatě dopouštedme jake9hosi duchovnedho zne1silněned. Pak se můžeme divit, že je svět plnfd ne1boženskfdch fanatiků Plně se ztotožňuji s tedmo čle1nkem a tyto stre1nky jsou pro mě znamenedm, že lidskfd rozum ještě neprohre1l svou staletou bitvu s tme1řstvedm.
[4]katarínaVloženo 17.08.2014 19:20
Ja už mám dávno pocit, že sa vo svete, ale aj v cirkvi hovorí príliš veľa o prestúpení 5. Božieho prikázania a zabúda sa na to, že aj poradie Desatora má svoj význam a 5. je len 5. Zahmlieva sa podstata. Problém sveta, ale aj cirkvi sa už dávno presunul do inej dimenzie. Muži prestali "túžiť" a hlavne nechcú prevziať zodpovednosť za život (svoj, manželkin, detí). Single je v móde. A nám pribúda úprimne túžiacich žien po dôvernom vzťahu s mužom a krásnej rodine. Nedajme sa oklamať.
[5]GabikaVloženo 01.05.2015 16:52
Zivot bez lasky manzela je velmi smutny az stresujuci, co dalej ako to je spravne? Je potrebne zachovat rodinu, trpiet nelasku, chlad, klamanie a dufat zmenu, ktora uz po takychto rokoch nepride alebo sa rozhodnut na tazku, ale oslobodzujucu zmenu. Otec Bezak napisal, ze mu je luto zeny, ktoru manzel neobjal niekolko rokov, ale ako ma zit dalej bez lasky a porozumenia v spolocnej domacnosti?
[6]alenkaVloženo 05.05.2015 20:19
Isty knaz v Taliansku ucil vo svojich kaznach o cistej sexualite. Ucil o tom, ze kazdemu cloveku je sexualita dana a ze je to sila,ktora buduje vztahy k sebe a k bliznym I k Bohu. Sexualita , ktora je podriadena Bohu, Bozej voli, nevyskakuje ako splaseny kon, ale riadi sa Bozimi zakonmi, ak proti tom,uto poriadku stvorenia clobvek sa nevzburi a svoju sexualitu nezneuzije -proti sebe, proti bliznemu , proti Bohu.
Sexualita nie je sexualne konanie muza a zeny alebo dvoch homosexualov.
Sexualita je sila, ktora moze byt spojena s cudnostou, so zdrzanlivostou, s cistotou. / Aj pri plodeni deti/.

Opakom sexuality spojenej so svatostou cloveka je sexualita,ktora sa vyuzije pre pozitok, pre pocit rozkose, pre dielo demonov, ktora sa neustrazi Slovom Boha a ktora plodi hriech.

Laska srdca je Duch svaty. Ked manzelia neziju spiritualitu kristocentricku, a ked v srdci oboch neplanie plamen Bozej lasky, to nie je zivot pre Boha a sBohom, to je posobenie diabla. Aj ked takyto manzel bude pravidelne sa objavovat v nedeli v kostole.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma