Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 . . .
[311]PhysisVloženo 20.05.2013 12:24
a čo sa týka o. Kubinca, ja neviem o ničom, okrem toho že z postu dekana rezignoval sám hneď po odvolaní RB
ale neprekvapuje ma, ak ho chcú preložiť niekde úplne do zabudnutia, keďže bol asi jeden z mála, čo odmietol predstierať, že žiaden Bezák neexistuje a pre diecézu nič nespravil (keď mu poďakoval pri otváraní Prednádražia, alebo reagoval na osočovania, že RB prehajdákal peniaze, ktoré pán arcibiskup Sokol na tú stavbu obetavo šetril od roku 1996 :D aj Noc kostolov v TT je myslím tento rok predovšetkým jeho zásluha. to je všetko nepohodlné)
[312]PhysisVloženo 20.05.2013 12:37
inak, my Slováci sme strašní chudáci... teraz je na Noc kostolov prihlásených 48 kostolov... o polovicu menej než na prvom ročníku, keď to bežalo len v TT diecéze. minulý rok bolo tých kostolov tuším 190.
viete, koľko je v Čechách? 1358 !!! podporujú to tam všetci biskupi, kardinál Duka, predseda vlády, primátori, hajtmani, a kde kto. na 1. ročníku v r. 2009 bolo len 35 kostolov (hlavne Brno a Plzeň), na druhom 410, na 3. už 935.
[313]PhysisVloženo 20.05.2013 17:51
„Komunikovat víru lze jedině svědectvím a láskou. Nikoli našimi idejemi. Evangeliem, které je žito v našem životě a je oživováno zevnitř Duchem svatým. Svědectví je jakási součinnost nás a Ducha svatého. Církev táhnou světci, kteří vydávají toto svědectví. Zdůrazňovali to Jan Pavel II. i Benedikt XVI. Dnešní svět potřebuje svědky. Ani ne tak učitele, jako svědky. Nemluvit příliš a mluvit celým životem. Důslednost života, důslednost vlastního života. Důsledný život znamená žít křesťanství jako setkání s Ježíšem, který mne přivádí ke druhým a nikoli jako sociální skutečnost.“ František
[314]ReginaVloženo 20.05.2013 20:04
To je pravda ,ze vykradli archiv na ABU TT? Zmizli vraj nejake dolezite usvedcujuce dokumenty. Tak to je uz privela aj na hlucheho a slepeho,ba aj na svatca.CO strasneho skryva (AL) archiv,ze niekto nema zabrany podniknut cokolvek? Toto je uz diabolska robota.Kto vymetie ten AUGIASOV CHLIEV?
[315]PhysisVloženo 20.05.2013 20:21
čože? to teraz? odkiaľ to vieš?
[316]ReginaVloženo 20.05.2013 20:27
Bolo to v spravach na TV Markiza. Pozri archiv, asi to tam uz bude.
[317]PhysisVloženo 20.05.2013 21:13
uuf, no riadne ma zamrazilo, ale hovoria, že zmizli len knihy staré niekoľko sto rokov, tak to s tým hádam nesúvisí :-/
[318]ReginaVloženo 21.05.2013 06:01
Este ze tak.Preto som sa pytala.Pocula som to na navsteve,tak ak je to inac, ospravedlnujem sa,ale aj tak to nieco naznacuje.
[319]PhysisVloženo 21.05.2013 12:18
"Som si povedal, takýto by som aj ja chcel byť. Byť aj taký ako Hlouch, taký hlboký, mať aj takú odvahu ako Tomášek, ale zároveň byť aj takým príjemným ako bol kardinál Meisner.
A bol by som býval chcel byť :-) takým biskupom, okolo ktorého sú ľudia radi, cítia sa dobre a sú smutní, keď odchádza. Ktorý to, čo sa snaží povedať, je zrozumiteľné aj desaťročným chlapcom, ktorý má aj určitú odvahu tiež tie veci posunúť ďalej aj napriek establishmentu, no a je aj takou osobnosťou s takým vyžarovaním, ako Ján Pavol II.
Biskup by mal vždy zostať tým, okolo ktorého je krásny život. Ktorý vie hlboké slová povedať, povzbudiť mladých, povzbudiť starých." RB, Před půlnocí, dec 2012

čo poviete, ja myslím, že všetky body splnené, neni problém :)
[320]rybkaVloženo 22.05.2013 08:18
Ježíš mluví o svém Utrpení a učedníci diskutují o tom, kdo je mezi nimi největší. Tuto evangelní epizodu z dnešní liturgie komentoval dnes papež František v homilii. „Boj o moc v církvi“ – poznamenal přitom – není záležitostí našich dnů, ale začal už tehdy, zároveň s Ježíšem.“ „Viděno evangelní optikou, by však boj o vliv v církvi existovat neměl,“ protože „pravá moc, které učí Pán svým příkladem, je moc služebná“:

„Opravdová moc je služba. Tak jako to učinil On, který přišel nikoli proto, aby si dal sloužit, ale aby sloužil, a Jeho službou byla služba Kříže. Ponížil se až k smrti, ke smrti na kříži pro nás, aby nám sloužil a aby nás spasil. V církvi neexistuje jiná cesta, která vede vpřed. Pro křesťana jít vpřed, pokročit, znamená ponížit se. Pokud se nenaučíme tomuto křesťanskému pravidlu, nikdy nebudeme moci pochopit Ježíšovo pojetí moci.“

Postupovat vpřed, pokračoval Svatý otec, znamená ponížit se a být ve službě nepřetržitě. V církvi je největší „ten, kdo nejvíce slouží druhým“. Takové je pravidlo. Nicméně, již od počátků v církvi existovaly boje o moc, kariérismus, šplhounství, nepotismus i „svatokupectví, které dnes třeba není tak pokleslé, materiální, nýbrž »vychovanější«“ a „projevuje se také ve způsobu našeho mluvení“: Vcera Sv. otec Frantisek, pri Rannej sv. omsi. Boli tam aj Slovaci.
[322]PhysisVloženo 22.05.2013 17:09
“Já ale, Otče, nevěřím, jsem ateista”. Konáš ale dobro, a tam se setkáváme!“
Konat dobro není otázkou víry, pokračoval papež František. Je to povinnost, průkaz totožnosti, který náš Otec dal každému člověku. A on činí dobro neustále… Také dnešní homilii zakončila modlitba:

„Dnes je svaté Rity, patronky nemožných záležitostí. A ta naše vypadá skutečně nesplnitelně. Prosme tedy tuto světici o milost, aby všichni lidé konali dobro a potkávali se v tomto díle, které je dílem stvoření. Je to dílo rodinné, neboť jsme všichni Božími dětmi a Bůh nás má všechny rád. Kéž nám svatá Rita udělí tuto milost, která se zdá téměř nemožná.“

:))
[323]PhysisVloženo 22.05.2013 17:27
ojojoooj... toto bude výživné :)

"Cirkev plne prijíma demokratické pravidlá: odmieta pri svojom poslaní používať akúkoľvek inú moc, než je moc tejto pravdy samotnej. Požaduje slobodný priestor pre seba a zároveň plne rešpektuje slobodnú vôľu a slobodné presvedčenie človeka - vie, že ak nebude jej zvestovanie evanjelia a jej vlastné svedectvo presvedčivé, nemá už na scéne demokratickej spoločnosti inú šancu." (kard.Ratzinger)

"Mlčíme, kde by sme mali hovoriť: hovoríme, kde by sme mali mlčať. Obviňujeme druhých. Obviňujeme druhých, nie seba. Sú hriechy našich štruktúr, foriem a inštitúcií. Byrokracia a autoritárstvo zháša Ducha. Máme biskupov, ktorí opustili prvú lásku, ktorí trpia Nikolajitov a Jezabel, majú meno, že žijú, ale sú mŕtvi, ktorých musí Duch vypľuvnúť z úst. Máme i cirkevných diplomatov, ktorí privádzajú v úžas, hnev alebo zúfalstvo. Máme nehodných kňazov, funebrákov cirkvi. Kam nás zaviedol náš najväčší nepriateľ - strach?" (J.Zvěřina)

Cirkevná reforma podľa Camaru
Nový arcibiskup (Helder Camara) zaviedol vo svojom biskupstve úplne iný štýl práce a života než zvyčajne vysoký cirkevný hodnostár viedol. Myslel hlavne na chudobu, ktorou bol vo svojej krajine obklopený. Podľa neho by sa chudobe mala prispôsobiť aj vonkajšia podoba cirkvi. "Historicky je dokázateľné, že cirkev vždy pred zásadnejšími reformáciami do hĺbky sa vracala k chudobe. Začnime sami s odbúravaním titulov Eminencia, Excelencia, Ctihodnosť. Zbavme sa tej náruživosti považovať sa za šľachticov, vzdajme sa svojich znakov a hesiel! Zjednodušme svoje oblečenie!" Helder Camara však vie, že vonkajšie správanie samo nepostačuje. Musí byť výrazom vnútorného postoja: "Pritom všetko to, aj keď je to dôležité, je vlastne len vonkajšok. Podstatné je zmýšľanie. Majme odvahu preskúmať svoje svedomie i svoj život. Neprijali sme náhodou kapitalistické zmýšľanie, neosvojili sme si metódy a postupy, ktoré by sa veľmi dobre hodili na nejakých bankárov, ale ktoré akosi nejdú dokopy s niekým, kto je druhým Kristom?, nabáda Camara. On sám nebýva v biskupskej rezidencii, ale len v malej izbičke vedľa svojho kostola. Biskupský palác dal k dispozícii ľuďom, ktorí nemajú strechu nad hlavou. Chodil tam len pracovať a stretávať sa s ľuďmi. Na konci Druhého vatikánskeho koncilu v Ríme v decembri 1965 predniesol plamenné slová: "My Veľexcelencie potrebujeme veľexcelentnú reformu! Už dosť s biskupmi - kniežatami, ktorí zostávajú ďaleko od ľudu i od kňazstva!"
[324]laciVloženo 23.05.2013 10:22
Velmi trefne.K vcerajsiemu kazaniu b. Orosza sa hodi hlavne to druhe (J.Zvěřina).Neviem si predstavit, aka nenavist?,alebo tuzba po arcibiskupskom stolci musi v nom hlodat,ked pri kazdej prilezitosti nezabudne vyjadrit nieco, co suvisi s o .Bezakom. Vcera" strielal" k bratom do Ciech. Nemozem zabudnut hlavne na jeho Pastirsky list po odvolavi o. Roberta. Tento clovek, spolu s inymi, by urobil cokolvek, keby mohol- NAVZDY NASHO ARCIBISKUPA ROBERTA BEZAKA- vymazat z historie Trnavy a KC. Nase srdcia su Kristove a nase, tym nerozkazete b. Orosz. Asi vedel Duch Sv., preco ho njkdy nenavrhli za arcibiskupa. Nech Boh chrani Trnavu. Podobnost dedinky za hranicami ,co sa tyka navstevnosti chramov Trnavy po odchode o. Bezaka, by mala byt aj pre Vas zdvihnutym prstom. Oslavujete zivotne jubileum,pan biskup. Prajeme Vam Ducha pokory a pravdy,kus Jezisovej lasky do srdca a Bozie milosrdenstvo.
[325]laciVloženo 23.05.2013 10:42

" Duch svatý je harmonie sama. Jenom On může probouzet různost, pluralitu, rozmanitost a současně vytvářet jednotu. Pokud chceme sami vytvářet různost a uzavíráme do svých stranickostí a výlučností, působíme rozdělení, a pokud chceme vytvářet jednotu podle svých lidských představ, končíme tím, že zavádíme jednotvárnost, homologizaci. Pokud se však necháme vést Duchem, nedostane se bohatství, rozmanitost a různost nikdy do konfliktu, protože On nám ve společenství církve umožňuje žít různost. Jít společně v církvi pod vedením pastýřů, kteří mají zvláštní charisma a pověření, je znamením působení Ducha svatého."
[326]PhysisVloženo 23.05.2013 11:07
ja by som nemohla chodiť na jeho omše... bolí ma už keď sa na omši hovorí "upevňuj tvojho služobníka.... nášho biskupa Jána, apoštolského administrátora" namiesto "nášho biskupa Róberta".
aj ostatných biskupov keď vidím, tak sa mi až slzy tisnú do očí. vôbec netvrdím, že sú všetci zlí, ani netuším, kto má na tej celej situácii aký podiel viny, ale... nedokážem im už dôverovať. sú to len páni (arci)biskupi. iba jedného by som momentálne dokázala osloviť OTEC arcibiskup

nezabudnite ísť zajtra na Noc kostolov, aj keď ich je otvorených len pár. ja som v Brne, tu to beží naplno, program je v 42 kostoloch - to je skoro toľko, čo u nás na celom Slovensku :(
[327]ReginaVloženo 23.05.2013 12:30
Pozdravujem do Brna.Nech sa dari,Duch Sv. pomahaj! Je to smutne na tomto nasom Slovensku,pocula som, ze v Roznavskej dieceze a aj inde biskup zakazal? Noc kostolov.No, myslim si, ze prave tato dieceza by potrebovala takeho Bezaka, co by ju prebudil. Chodim k detom do VB,tak tam su kostoly /hlavne katedraly /otvorene do neskorej hodiny. Tu je prilezitost KC, oslovit ludi.Prebudenie,impulz, moze prist pri pohlade na oltar, obraz,pocuti modlitby, piesni,tichej meditacii v kutiku,historia a pomenovanie chramu vcetne trebars zivotopisu svateho atd. V zahranici to robia aj tak, ze v kostole su aj knazi.Ti su ochotni poskytnut Sviatost zmierenia /spovedelnica vysvietena/,odpovedat na vsetky otazky navstevnikov.Musia to byt vsak ludia otvoreni,schopni odpovedat ludsky mudro a " ryby zaberu" -ked aj jedna, oplati sa.Pomoct mozu aj teologicky zdatni lajci.Tie neotvorene kostoly svedcia o neschopnosti,nepripravenosti aktualne evanjelizovat ,nasich cirkevnych predstavitelov, a to si hovorime aki sme IN KATOLICI na Slovensku . Ved kazdy vyjav v malbe na stenach ,obraz ci socha v kostole nieco hovori,len to treba vediet povedat a hlavne v pravy cas. Taka prilezitost sa priam nuka -NOC KOSTOLOV. Aj v tomto bol o. Robert o krok vpredu.
[328]ReginaVloženo 23.05.2013 12:58
A este, aby nikto nemohol povedat,ze sme neobjektivni, tak sa mi paci,ako to bude v B.Bystrici aj v spolupraci s Radiom Lumen, hviezdi B. Siavnica,tiez Presov,hlavne greckokatolici,aj Kosice sa posnazia? Paci sa mi napr. ked pred vianocami a velkou nocou su k dispozicii knazi, ktori cely den radia veriacim aj hladajucim v roznych zivotnych situaciach a takato forma moze byt aj spovedou, alebo prvy krok k Jezisovi.To pri vhodnej propagacii a oboznameni trebars na strankach NOC KOSTOLOV ,by asi bolo tiez" podanie pohara vody a objatie cirkvou".
[329]PhysisVloženo 23.05.2013 13:51
presne ako hovoríš...
v BA mimochodom len 2 kostoly, z toho jeden je evanjelický... aj minulý rok, keď si pozriete na stránke Noci kostolov 2012 pozdravy, sú tam od väčšiny sídelných (arci)biskupov, ale Zvolenský nič... myslím, že je jasné, odkiaľ vietor fúka :(
[330]mariaVloženo 23.05.2013 13:57
nebudu to ro bit uz len preto, ze to bolo "prvotne dielo" o. Bezaka. uboziaci.
[331]PhysisVloženo 23.05.2013 18:35
"Ježíš, dobrý Pastýř, neponižuje, ani nevydává napospas výčitkám. V Něm mluví něha Otce, který utěšuje a povzbuzuje, umožňuje vymanit se z rozkladu zahanbení a vstoupit do tkaniva důvěry, dodává odvahu, znovu svěřuje odpovědnost a uděluje poslání."

nevydáva napospas výčitkám!!! :(


"Petr, očištěn ohněm odpuštění, může říci pokorně: „Pane, ty víš všechno - ty víš že tě miluji“ (Jan 21,17) a ve svém první listu nás povzbuzuje k pastýřské službě: „Paste Boží stádce vám svěřené a vykonávejte nad ním dohled, ne proto, že musíte, ale dobrovolně, jak to chce Bůh, ne pro špinavý zisk, ale ochotně; ne jako dědiční páni ve svém údělu, ale buďte svému stádci vzorem“ (1 Petr 5,2-3).
Ano, být Pastýři znamená věřit každý den v milost a moc, která navzdory naší slabosti přichází od Pána, a přijmout až do dna odpovědnost putovat před stádcem, volní od břemen, která brání zdravé apoštolské pohotovosti a bez kolísání vést, aby byl náš hlas rozpoznatelný jak těmi, kteří přijali víru, tak těmi, kteří dosud „nejsou z tohoto ovčince“ (Jan 10,16). Jsme povoláni osvojit si sen Boha, jehož dům nevylučuje ani jednotlivce, ani národy, jak prorocky oznámil Izaiáš (srov. Iz 2,2-5) v prvním dnešním čtení
Být Pastýři vyžaduje také ochotu putovat uprostřed a za stádcem, schopnost naslouchat mlčky příběhu toho, kdo strádá, a podporovat toho, kdo se bojí, že to nedokáže, být pozorní, pozvedat, ujišťovat a vlévat naději. Ze sdílení s maličkými naše víra sílí. Odložme tedy každou formu arogance a skloňme se před těmi, které Pán svěřil naší péči."
František

on už zasa hovorí o našom Róbertovi :)
[332]PhysisVloženo 23.05.2013 20:29
modlite sa, milí moji :)

pastor bonus: Dňa 13. mája 2013 sme odoslali do Vatikánu Otvorený list sv. otcovi Františkovi s menami signatárov. Veríme, že list mu bude v dohľadnej dobe odovzdaný do vlastných rúk. O ďalšom dianí Vás budeme informovať.
[333]rybkaVloženo 24.05.2013 06:19
Mlčenlivá matko, která střežíš Boží tajemství,
osvoboď nás od nynější modloslužby, ke které se odsuzuje ten, kdo zapomíná.
Očisti oči Pastýřů kapkami paměti
a vrátíme se ke svěžesti počátků církve, která prosí a kaje se.

Matko krásy, která vyrůstá z věrnosti každodenní práci,
probuď nás z apatie lenosti, malichernosti a poraženectví.
Oděj Pastýře oním soucitem, který sjednocuje a integruje,
a objevíme radost z církve sloužící, pokorné a bratrské.

Něžná Matko, která zahrnuješ trpělivostí a milosrdenstvím,
pomoz nám spálit stesky, netrpělivost a rigiditu toho, kdo nezná sounáležitost.
Přimluv se u svého Syna, aby byly přičinlivé naše ruce, naše nohy a naše srdce,
a budeme stavět církev na pravdě v lásce.

Matko, budeme Boží lidem putujícím do království.
Amen. Sv.Otec Frantisek
[334]rybkaVloženo 24.05.2013 07:08
Modlime sa vsetci spolu so Sv. Otcom, urcite nas Jezis Kristus,na primluvu svojej matky vypocuje a bude vsetko ,ako ma byt!
[335]ReginaVloženo 24.05.2013 07:41
...na facebooku prispievatel napisal "Niekto pri tohtorocnej Noci kostolov mysli aj na niekoho.....",myslime na neho s modlitbou na perach a laskou v srdci.
[336]PhysisVloženo 24.05.2013 08:15
to vieš, že myslíme :)
[337]PhysisVloženo 24.05.2013 23:54
tak v Brne bola Noc kostolov perfektná... a to sme nakoniec len v 4 kostoloch boli, ale len teraz som prišla domov, od šiestej do jednej bolo čo pozerať a počúvať :)
v jednom evanjelickom kostole sme chytili koniec prednášky "K čemu je dobrá Církev". hovorili, že má byť svedomím národa, vždy sa zastať ukrivdených, opustených a UMLČIAVANÝCH - pri tomto slove som doslova vyprskla do smiechu. mali by to ísť odprednášať aj na Slovensko... eventuálne aj do Vatikánu
[338]PhysisVloženo 25.05.2013 00:15
mimochodom, takéto bolo čítanie:
"Milé slová získavajú mnoho priateľov a krotia nepriateľov; láskavý jazyk prináša blaho. Aj keď mnohí s tebou nažívajú v pokoji, poradcu maj len jedného z tisícich. Ak hľadáš priateľa, hľadaj ho pri skúške a neobdar ho prenáhlene svojou dôverou. Lebo niekto je priateľom, len keď to jemu vyhovuje, ale neostane ním, keď príde súženie.
Priateľ sa niekedy zmení na nepriateľa a vykričí svoje spory s tebou. Je aj taký priateľ, čo s tebou sedáva pri stole, no keď príde núdza, nevytrvá; v šťastí bude ako tebe rovný a k tvojim doma sa bude správať dôverne. Ale keď budeš pokorený, obráti sa proti tebe a ukryje sa pred tebou. (!!!)
Svojim nepriateľom sa vyhýbaj a na priateľov si daj pozor.
Verný priateľ je mocná záštita a kto ho nájde, našiel poklad. Vernému priateľovi sa nič nevyrovná a jeho dobrotu nemožno ničím vyvážiť.
Verný priateľ je liek života a tí, čo sa boja Pána, tí ho aj nájdu. Kto sa bojí Boha, bude mať aj jeho priateľstvo, lebo kto aký je, takého bude mať priateľa." Sir 6, 5-17
[339]ReginaVloženo 25.05.2013 07:44
Prosim, napiste, ako to bolo vo vasom meste? Skoda, ze bolo take zle pocasie. Zapojme sa do "9 dni modlitieb za Roberta Bezaka" /24.5. -1.6.2013/,ktore organizuju jeho rodaci.
[340]PhysisVloženo 25.05.2013 13:09
:))
Svätý Otec však dodáva, že je potrebné modliť sa srdcom: „Odvážnu modlitbu, ktorá zápasí za takýto zázrak; nie tie modlitby zo zdvorilosti. ,Ach, áno, pomodlím sa za teba‘: poviem Otče náš, Zdravas Mária a zabudnem na to. Nie: odvážnu modlitbu, ako bola tá Abrahámova, ktorý zápasil s Pánom, aby zachránil mesto; ako bola tá Mojžišova, ktorý mal ruky zdvihnuté a modliac sa k Pánovi sa unavil; ako je modlitba mnohých osôb, mnohých ľudí, ktorí majú vieru a s vierou sa modlia a modlia. Modlitba robí zázraky, ale musíme veriť! Myslím si, že aj my môžeme vytvoriť modlitbu... a hovoriť si ju dnes, celý deň: ,Verím, že Pán pomôže mojej neviere‘ ... a keď nás prosia o modlitbu za mnohých ľudí, ktorí trpia vo vojnách, za všetkých utečencov, všetky tie drámy, ktoré teraz existujú, modlime sa, ale so srdcom k Pánovi: ,Urob tak!‘ Ale povedz mu: ,Verím, Pane. Pomôž mojej neschopnosti uveriť‘, ktorá je aj v mojej modlitbe.
[341]rybkaVloženo 25.05.2013 22:13
From sk.radiovaticana.va - Today, 3:28 PM
Tí, ktorí sa priblížia k Cirkvi, nech nachádzajú otvorené dvere a nie kontrolórov viery – povedal ráno pri svätej omši v Dome sv. Marty pápež František.„Viera Božieho ľudu“ – podotkol pápež, odvolávajúc sa na koncilový dokument Lumen gentium – „je vierou jednoduchou, je to možno viera bez rozsiahlej teológie, ale predsa len viera s teológiou vo vnútri, ktorá sa nemýli, pretože za ňou stojí Duch Svätý“. Na vysvetlenie tejto teologickej definície dodal: „Ak chceš vedieť, kto je Mária, choď za teológom a on ťa to naučí. Keď však chceš vedieť ako milovať Máriu, choď k Božiemu ľudu, ktorý ťa to naučí ešte lepšie. Boží ľud vždy niečo žiada od Ježiša: niekedy až neodbytným spôsobom. Je to však neodbytnosť toho, kto verí.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma