Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 . . .
[243]PhysisVloženo 08.05.2013 10:13
preboha,odkiaľ to viete?! nie je to len nejaká klebeta?
toto nech mu (a nám) nerobia, nestačilo to už? :(
[244]PhysisVloženo 08.05.2013 10:18
iba ak by ho poslali do Brna, to by som sa potešila, keďže tu študujem.
ale to nehrozí, skôr niekam na Kamčatku ho treba odpratať, aby tu nerušil kolegialitu
[245]laciVloženo 08.05.2013 12:21
....do Trnavy vraj maju prichystaneho b.Halka (to bolo zrejme planovane uz pred odvolanim o. Bezaka),a tak uz bude vsetko pod kontrolou, vsak p.a. Stanko Zvolensky? Prosim ADMINOV,dajte na facebook nejaku inu fotografiu,nechceme byt smutn i,musime mat nadej a vieru.
[246]laciVloženo 08.05.2013 12:34
Co tak znovu 10 000 pohladnic do Rima s prosbou o prijatie o. Roberta u SV. Otca. Mohla by to byt s fotkou z pesnicky Americanov , s tym dietatkom.Myslim si, ze kazdy si rad zaplatime pohladnicu aj postovne, nech nema k. Tomko pochybnosti o podpore otca arcibiskupa.
[247]PhysisVloženo 08.05.2013 12:40
ja som samozrejme za. neviete niekto, ako to vyzerá s tým listom na pastor bonuse?

a ak si myslia, že môžu vymenovať do Trnavy nového arcibiskupa skôr, než vysvetlia, čo spravili a čo ďalej bude so SKUTOČNÝM trnavským arcibiskupom, tak to dotyčnému odvážlivcovi prajem veľa šťastia, či to bude Haľko alebo paľko
[248]PhysisVloženo 08.05.2013 14:57
"Prosim ADMINOV,dajte na facebook nejaku inu fotografiu,nechceme byt smutn i,musime mat nadej a vieru." myslíš na Róbert Bezák - nezabudneme? veď nie je až taká smutná :) ale uznávam, že má aj krajšie, také, ktoré volám slniečkové
[249]laciVloženo 08.05.2013 14:58
Takuto akciu navrhoval aj Tomas191.Priatelu,ak mas nejaku moznost to zorganizovat, alebo spojit sa so spravcami tychto stranok, urob tak.Vyzyvame aj ADMINOV, nech zvazia takuto akciu. Zda sa, ze to najviac pohlo Vatikanom (vid k.Tomko v rozhovore). Musime dat vediet o. Bezakovi,ze sme stale pri nom, aj ked on musi mlcat. My musime byt tie kamene, ktore volaju po PRAVDE.
[250]PhysisVloženo 08.05.2013 15:05
dúfam, že sem tí admini aspoň ešte chodia
[251]laciVloženo 08.05.2013 15:11
....no,ked o. Robert tak smutne pozera (co hlboko chapem),na tej pohrebnej fotke,ze mne a mojmu okoliu vzdy stisne srdce, ked tam klikneme. Ako by sme mu chceli dopriat ten jedinecny smiech a usmev.......
[252]PhysisVloženo 08.05.2013 15:30
hej, chcelo by to asi ten slniečkový úsmev, ktorý hreje pri srdci... ale hlavne aby sa aj v reáli veľa usmieval :(
[253]ReginaVloženo 08.05.2013 15:52
250/ Vazim si Vas moja zlata za prispevky, a ako reagujete na POSTOY. Ten clanok F. Mikloska je vyborny .Pripajam sa ku kazdej slusnej podpore, a s tymi pohladnicami -uz davnejsie uvazujem, ze by sa to malo zopakovat.Len keby sme vedeli viac o aktualnej situacii. Na facebooku to obcas niektori " prepiskli", a to asi nebolo vhodne, aj ked kazdy sme nejaky a tazko je hodit kamenom.Co, ked musime robit tak,aby sme neposkodili "veci", o ktoru nam ide.
[254]ReginaVloženo 08.05.2013 16:05
Ako to?
Cirkvi, ktorá sa obmedzí len na vykonávanie farskej práce a žije uzavretá vo svojom spoločenstve, sa stane to isté, čo zavretému človeku: upadne na tele aj na duchu. Alebo stuchne ako uzamknutá miestnosť, kde sa šíri pleseň a vlhkosť. Do seba zahľadenú Cirkev postihne to isté, čo do seba zahľadenú osobu: stane sa paranoickou, autistickou. Je pravda, že ak človek vyjde na ulicu, môže sa mu prihodiť to isté, čo každému inému: nehoda. Ale tisíckrát radšej budem mať Cirkev zranenú, než chorú. Inými slovami, som presvedčený, že Cirkev, ktorá sa obmedzí len na funkciu správcu, na opatrovanie svojho stádočka, napokon ochorie. Pastier, ktorý sa zatvára, nie je skutočným pastierom oviec, ale skôr sa ponáša na "strihača", ktorý sa po celý čas zabáva s ich kučeravou vlnou, namiesto toho, aby šiel pohľadať ďalšie ovce.Robí, podľa Vás, Cirkev svoju prácu dobre?
Budem hovoriť o Cirkvi v Argentíne, lebo tú poznám najlepšie. Pastoračné smernice pre novú evanjelizáciu, ktoré sme my, biskupi šírili v roku 1990, sa začínali podčiarknutím dôležitosti "srdečného prijatia". My, duchovní, môžeme upadnúť do pokušenia byť správcami, a nie pastiermi. To v praxi znamená, že keď človek príde na faru požiadať o sviatosť alebo o čokoľvek iné, už ho nevybavuje kňaz, ale farská sekretárka a tá je niekedy ako harpya. V jednej diecéze mali sekretárku, ktorú všetci farníci prezývali Tarantula. Problém je v tom, že takéto typy ľudí desia tých, ktorí nepatria len tomu kňazovi a tej farnosti, ale patria Cirkvi a Ježišovi. Nesmieme zabúdať, že pre mnohých ľudí je farnosť neďaleko ich domu "vstupnou bránou" do katolíckej viery. Natoľko je dôležitá. /Sv.Otec Frantisek/
[255]PhysisVloženo 08.05.2013 16:15
Regina, ďakujem... hej, mnohí sa nechali strhnúť hnevom, ja sama som sa mnohokrát musela zhlboka nadýchnuť.
zaujímalo by ma, či pán Muller myslel touto tajomnou vetou na jeho stránkach niečo konkrétne: "Mohlo by se zdát, že dění kolem pana arcibiskupa Bezáka utichá, ale není tomu tak. Pomozme modlitbou!". to ticho sa už stáva neznesiteľným, keď nevieme, čo sa deje a či sa vôbec niečo deje...
[257]ReginaVloženo 08.05.2013 20:29
Krasne foto. Aj my sa snazime citat medzi riadkami, je to veeelmi tazke. Ludia cakaju a modlia sa. Dufame Pane,ze je to nie ticho pred burkou.Verime Pane, ze vyjde slnko a nad krajinou zavladne Duch pravdy a pokoja.Amen.


[258]PhysisVloženo 08.05.2013 20:38
Komunikáciou evanjelia nazval biskup Haľko aj skutky lásky k blížnemu, ktoré dokážu prezentovať podstatu kresťanstva aj nevzdelaným a biednym. Na otázku, ako hodnotí komunikáciu Cirkvi v súvislosti s odvolaním trnavského arcibiskupa Bezáka, biskup Haľko odpovedal: „Nerád, ale asi vás sklamem. Čokoľvek sa týka otca Bezáka by som si nechal na osobnú komunikáciu s ním. Nebudem tu vynášať nijaké hodnotenia. Všeobecne by som rád konštatoval, že situácia ktorá nastala, bola vrcholným bodom krízovej komunikácie. Je náročné odkomunikovať tak bolestný, zložitý a emóciami naplnený prípad.“


dúfam, že s tou osobnou komunikáciou to myslel aj vážne :(
[259]PhysisVloženo 09.05.2013 10:20
zasa raz niečo z homílie sv. otca... koho mi to len pripomína... :(
"Pavol buduje mosty bez odsudzovania kohokoľvek. Snaží sa srdcom priblížiť k tomu, kto počúva, „snaží sa o dialóg“. Práve preto bol podľa Svätého Otca tento apoštol národov naozajstným „budovateľom mostov“ a nie „budovateľom múrov“. Svojim spôsobom ohlasovania ponúkol príklad aj veriacim: „Kresťan musí ohlasovať Ježiša Krista takým spôsobom, aby bol Ježiš Kristus prijatý, nie odmietaný.
Svätý Otec sa však pýta, prečo Pavol konal práve takto? Pretože toto bol „Ježišov spôsob“. Hovoril so všetkými: hriešnikmi, mýtnikmi, učiteľmi zákona. Pavol teda nasleduje „Ježišov prístup“: „Kresťan, ktorý chce prinášať evanjelium, musí ísť touto cestou: počúvať všetkých!
Pán vybudoval mosty. Pavol si teda osvojil tento prístup, pretože to bol prístup Ježiša. A potom: Pavol si je vedomý, že musí ohlasovať, a nie obracať ľudí na vieru.
Kresťania, ktorí majú strach vytvárať mosty a radšej budujú múry, sú kresťanmi neistými vo vlastnej viere, neistými v Ježišovi Kristovi,“ tvrdí Svätý Otec. Naopak, skutoční kresťania konajú ako Pavol, budujú mosty a snažia sa kráčať vpred. Sú si istí Ježišom Kristom a nepotrebujú hľadať dôvody na ospravedlnenie odlišného konania:

„Keď Cirkev stratí túto apoštolskú odvahu, stane sa z nej Cirkev na mieste, Cirkev poriadna, pekná, všetko sa bude zdať pekné, ale zostane bez schopnosti prinášať ovocie, pretože stratila odvahu ísť do periférií, kde sa toľko ľudí stáva obeťami modlárstva, zosvetštenia, slabých myšlienok... toľkých vecí."
"Ale, Otče, my sme omylní‘ – namietnete. No tak, ak sa pomýliš, vstaň a choď ďalej: toto je cesta.‘ Tí, ktorí nekráčajú len preto, aby sa nepomýlili, robia tú najväčšiu chybu."
[261]PhysisVloženo 09.05.2013 11:59
ja myslím, že pastorbonus je celkom seriózny, hádam sa na to nevykašľali... organizátori sú Marek Nikolov a Marcel Podolinský. niekde som čítala článok, kde Nikolov hovoril niečo ako že sa im ten list nepodarilo doručiť priamo Benediktovi. mi to vyznelo tak, že sa o to pokúsili, ale už to nestihli. ale ťažko povedať, čo si pod tým predstaviť
podpisy sa mali zbierať do 30.4., neviem, prečo sa teraz nič nedeje - alebo sa deje, len o tom nevieme?
inak ja som im asi pred mesiacom písala mail kvôli jednej veci v tom liste, ale neodpísali, ani to neopravili...
[262]ReginaVloženo 09.05.2013 15:09
Ja si myslim, ze toto vsetko suvisi so stretnutim o Roberta s predstavenym rehole v Rime a tym opakovanym prikazom -Mlcat! Bolo mu povedane iste nieco velmi dolezite /pohrozenie alebo slub? /.Nechce sa mi verit, ze by sklamali organizatori tychto stranok a peticie.Su to ludia ,ktori isli na trh s kozou a maju radi o. arcibiskupa ako my.Ozvu sa urcite v pravy cas. Verme si! Neznamena to vsak, ze my by sme nemali vyjadrovat podporu a davat dkazy pre o. Bezaka. Sme stale pri nom , ved on nas pomazal.
[263]PhysisVloženo 09.05.2013 15:27
možné je aj to, že to majú už konkrétne naplánované na nejaký deň a dovtedy to ešte nechávajú bežať, každý podpis sa ráta
musíme sa veľa veľa modliť.
[264]ReginaVloženo 09.05.2013 15:44
261) Aj som sa zasmiala na prispevku M.Č. k clanku F. Mikloska na POSTOY.To bolo akoze na zastancov o.Bezaka /ako nazyvaju v jej rodine"-co omielaju po jazyku duchovneho -diablova rota"/.To povedala uzasnu pravdu, ale na tych co zalovali v Rime a stale si este vymyslaju hluposti na p. arcibiskupa. A ta pani M je podla prispevkov hovorkyna tej roty.
[265]PhysisVloženo 09.05.2013 15:55
ona má len neprekonateľnú potrebu brániť biskupov aj tam, kde na nich nikto neútočí, dá sa povedať že každý komentár, ktorý nie je priam glorifikáciou považuje za ich urážku. zo začiatku do týchto obranných aktivít zahŕňala aj o. Róberta, ale myslím, že už to čiastočne rozchodila, minimálne z decembra (po tom ako prehovoril) si pamätám nejakú jej kritiku v štýle, že mu chýba pokora a že ju sklamal.
[266]LaciVloženo 09.05.2013 22:18
Mam ju precitanu na roznych strankach od davna.Ukazka dokonaleho farizeja."Pane,Pane........"
[267]LaciVloženo 10.05.2013 20:48
Och,ako sa niektori boja,ze sa ten list-peticia, doszane k Sv.Otcovi. Hovoria dokonca o natlaku (je to nasa prosba). Zamerne kamufluju, vraj piseme za vsetkych veriacich na Slovensku,a pritom je hned v uvode pisane o podpisanych. Vo Vatikane velmi dobre vedia o "pravovernych" udavacoch, preto postavili mur medzi o. Bezaka a Rimskeho biskupa Benedikta aj Frantiska. Kazdy mur postaveny z piesku vsak padne.
[268]helkaVloženo 10.05.2013 20:57
Modlitba :Všemohúci Bože, vo svojej prozreteľnosti
postavil si na čelo apoštolov svätého Petra
a na ňom si vybudoval svoju Cirkev;
ochraňuj nášho pápeža Frantiska,
ktorého si ustanovil za Petrovho nástupcu,
a daj, aby bol tvojmu ľudu viditeľným základom
a zdrojom jednoty vo viere a vzájomnej láske.
Skrze Krista, nášho Pána.
Amen
[269]PhysisVloženo 11.05.2013 22:53
ľudia, veď ale aj vy tam niečo napíšte, ja už nevládzem :D
[270]laciVloženo 12.05.2013 00:29
to nie je zena,to je bosorka,alebo?
[271]ReginaVloženo 12.05.2013 09:28
Dnes je Den matiek. Vsetkym matkam velke podakovanie za vsetky starosti,za lasku a vrasky.

Kedze toto je stranka na podporu syna matky o.Roberta,nech jej Boh odplati vsetku tu lasku, co mu od pocatia az podnes prejavuje .Nech Vam je vsetka bolest a trapenie prekryta laskou Jezisa Krista a Vasho syna ,jeho laskavy pohlad a krasny usmev nech je pohladenim Vam, ako vsetkym, co ho maju radi a neopustia ho, tak ako VY.Stojime pri Vas a modlime sa s Vami za Vasho milovaneho syna Roberta."Maticka ach, vzhliasni milostivo, na dietky svoje....."
[272]helkaVloženo 12.05.2013 09:38
Venovane matke vzacneho cloveka -Roberta Bezaka.

Plachá modlitba za mamkino srdce
Keby som videla
i v najskrytejšom sníčku,
kde na zemi je toľko dobrých slov
zložila by som z nich modlitbu za mamičku.
Veď ona sama je už modlitbou.


Jej pohladenie,
jej úsmev i jej vráska,
sú ako modlitba, čo do nej vložil Boh.
Mama je láska.
Lebo Boh je láska.
Pusto by sa nám žilo bez tých dvoch...

Milan Rúfus

| Zverejnil: Matúš Valihora | Vydané dňa 17. 03. 2009 | 2357 x prečítané | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár |[273]PhysisVloženo 12.05.2013 11:55
"Pri Ježišovom kríži stála jeho matka..." Jn,19,25
[274]PhysisVloženo 12.05.2013 14:30
inak, podľa p. Mullera sa vraj už niekomu podarilo upozorniť pápeža na situáciu. neviem, kto to bol, ale... ešte keby tak pastorbonusáci doručili ten list :/
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma