Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 . . .
[205]TungstenVloženo 03.04.2013 12:14
v týchto dňoch pred 4 rokmi sa náš arcibiskup rozhodoval, či prijme alebo neprijme ponuku sv. otca... viete, ako v rozhovoroch spomínal, že mu ten list prišiel 1. apríla, až si myslel, že je to vtip? :) modlime sa za neho... v posledných dňoch cítim veľkú nádej, verím, že od nášho Boha - On vie, prečo to všetko muselo byť. nesmieme sa vzdať, petícia má už takmer 14000 podpisov, máme nového pápeža... a pravda vždy vyjde najavo
ale prosím, nenadávajte toľko na kbs, sú to tiež naši biskupi - ja si tiež o ich konaní od minulého júla myslím všeličo, ale nemôžeme ich hádzať do jedného vreca, a nechcem veriť, že sú takí zlí. skôr je to celé hrozné nedorozumenie a nepochopenie... iste, situáciu nezvládajú, a to je na celom odvolaní najsmutnejšie... ale nehľadajme za tým nutne zlomyseľnosť, lebo sa nečudujem, že sa potom stavajú ešte väčšmi do defenzívy a aj sa boja situáciu nejak riešiť. keď sa na nich toľko ľudí vrhlo, naozaj to pôsobí, že tu ide o nejaký rozvrat cirkvi, a nie o hľadanie a volanie po pravde
[206]laciVloženo 03.04.2013 15:23
.....kde mohla byt TT Arcid. za tie skoro 4 roky, keby neboli hadzali polena pod nohy nasmu o. Robertovi, keby mu nezlomili dusu a kridla? Vieme o jeho planoch v duchovnej oblasti, tiez ako urobit z arcibiskupskej kurie miesto pre vsetkych bez rozdielu . Restauracia , v ktorej jedol s ostatnymi pritomnymi /vid.SV.Otec Frantisek, ktory jedava v spolocnej jedalni/,teraz sluzi len vyvolenym.Akokolvek sa bude dnes aj v buducnosti ospravedlnovat konanie KBS, bude tu velka jazva po rane.Generacia, ktorej sa to dotklo /nie je to len tych 14000 podpisanych pod peticiou,ale velka vacsina, o ktorej nema nasa vrchnost ani zdania/ uz nikdy nebude hladiet na nich s patricnou uctou. Na zvoleni Papeza Frantiska sa potvrdilo, povedal,ze ho nasli na kraji sveta, ze nie je nahoda, ze R.Bezaka nasli v Radvani a hladali dobre, lebo veriaci ho miluju nie len kde ako knaz posobil a v Trnave, ale aj za hranicami Slovenska.Veru, o kolko by bola zaujimavejsia Cirkev-cele spolocenstvo, keby menovani biskupi boli nie prave ruky dosluhujucich biskupov. Nech uz tato kauza dopdne akokolvek, nie je pravda, ze tu ide o jednotu za kazdu cenu. Som presvedceny, ze Cirkev Kristova je jednotna,len lasku jej prejavujeme rozne, a preto sa nesmieme nenavidiet. Ked budeme hladiet na KRIZ a sluzit v PRAVDE a LASKE,svet bude krajsi a lepsi.
[207]TungstenVloženo 03.04.2013 16:23
laci, pravda... teraz som znova počúvala veľa rozhovorov s o. Robertom, obe lampy, hodiny s arcibiskupom... niekedy sa mi až slzy tisli do očí, keď často aj mimovoľne spomenul hádzanie polien pod nohy, alebo raz dokonca spomínal aj odvolávanie kňazov - že je to veľmi bolestná vec a musia sa najprv DOKÁZAŤ veľmi závažné dôvody. tak si človek stále kladie otázku PREČO?!
ale nemyslím si, že mu zlomili dušu... tú chráni sám Kristus :)
[208]TungstenVloženo 03.04.2013 17:00
„Dobrého kňaza je možné rozpoznať podľa toho, ako je pomazaný jeho ľud,“ povedal pápež a pokračoval: „Keď ľudia zacítia vôňu Pomazaného, Krista, idú nám v ústrety, sú povzbudení k tomu, aby sa nám zdôverili so všetkým, čo v nich očakáva Pánov príchod: ,modlite sa za mňa, otče, lebo mám takýto problém´, ,požehnajte ma, otče´, ,proste za mňa´.“

Kňazi, ktorí nevychádzajú zo seba, prestávajú byť prostredníkmi, ale stávajú sa len sprotredkovateľmi, ktorí prichádzajú o „láskavé poďakovanie vychádzajúce zo srdca“, lebo už dostali svoju odmenu. „Odtiaľ pochádza nedostatočná satisfakcia u niektorých, ktorí sa neskôr stávajú smutnými, smutnými kňazmi a menia sa na akýsi druh zberateľov starožitností alebo nových vecí namiesto toho, aby sa stávali pastiermi,“ dodal František.
[209]TungstenVloženo 03.04.2013 17:02
dosaďte si tam ľubovoľné osoby :)
[210]LuciaVloženo 03.04.2013 20:14
Dobre ze bol p. Bezak odvolany,len smutne ze si neuvedomuje, alebo nechce priznat skutocnost jeho odvolania a prezentuje sa to keby Cirkev tajila jeho odvolanie.
[211]TungstenVloženo 03.04.2013 20:34
myslím, že vôbec nikto netvrdil, že cirkev tají jeho odvolanie :D ale tají dôvody. alebo ty tie dôvody azda vieš?
[212]ReginaVloženo 03.04.2013 22:04
Lucia, prosim o vysvetlenie a oddovodnenie napisaneho, asi som nechapava.Aj dnes som pozerala /ako vsetky jeho kazania a prihovory/audienciu Sv. otca Frantiska,a coraz viac si myslim, ze o. Bezak za vykonavania uradu arcibiskupa splnal jeho predstavu o spravnom pastierovi. Nikto je vsak nie bez chyby, okrem Boha.
[213]PhysisVloženo 07.04.2013 13:45
dnes je nedeľa Božieho milosrdenstva. biskupské heslo otca Róberta je zahŕňaj nás milosrdenstvom... tak sa modlime, nech ho zahŕňa +
[214]XVloženo 10.04.2013 22:06
Pápež František rúca dva stereotypy vžité v cirkvi a spoločnosti. Prvým je presvedčenie, že duchovný život možno vtesnať len do príkazov a zákazov. Druhým stereotypom je odmietanie osobnej zodpovednosti za pochybenia, pretože „za všetko môžu tí druhí“.
Nech dá Boh, že si to uvedomia aj členovia KBS...
[215]PhysisVloženo 11.04.2013 07:50
hej, toto som aj ja čítala a tiež som si spomenula na našich "veľkomožných"...
[216]heryVloženo 12.04.2013 13:19
.....casto kritizovali o.Bezaka urciti ludia, za akusi zhovievavost alebo milosrdnost k hriesnikom. Sv.Otec Frantisek pocas Krizovej cesty v Koloseu hovori: "Boh nas sudi tym, ze nas miluje!" K tomu netreba viac dodat.
[217]LCVloženo 17.04.2013 13:44
"Ohováranie je však iná vec. Je to hriech, iste, ale je to aj niečo iné. Ohováranie chce zničiť Božie dielo, ohováranie pochádza z veľmi zlej skutočnosti, rodí sa z nenávisti. A kto nenávidí, je Satan. Ohováranie ničí v ľuďoch, v ich dušiach to, čo je Božie. Ohováranie používa lož nato, aby sa dostala dopredu. O tom niet pochýb, však? Tam, kde je ohováranie, tam je Satan sám.“ Sv.Otec Frantisek
[219]PhysisVloženo 17.04.2013 15:08
zajtra sú 4 roky od vymenovania o. Roberta za arcibiskupa :/
[220]ginaVloženo 17.04.2013 16:57
Zajtra budu 4 roky od menovania o. Roberta Bezaka za Trnavskeho Arcibiskupa.Nepoznali sme ho. Postupne si nas tak ziskal, ze stale je a navzdy ostane zapisany do historie Trnavy a hlavne do nasich srdc.Velmi nam chyba a bolo by to velke stastie, keby sa nam vratil. Pan Arcibiskup R, Bezak, Paulo COELHO v svojej knihe napisal "Najhroznejsia zo zbrani je slovo, ktore znici zivot bez stopy krvi a rany po nom sa nikdy nezahoja". Ani tie Vase sa urcite nezahoja.Nech Vas vsak posilnuje to, ze z Kristovych ran tecie stale krv, ktora zmyva hriechy tohoto sveta. Precitala som si hore avizovany clanok, kde hovori Sv. otec Frantisek o ludoch, ktori nepravdivo ohovaraju s umyslom poskodit niekoho. Otvorene pomenuva tieto ciny z nenavisti a ludi co nenavidia pomenuva-Satan.Je to ako usite na pripad o. Bezaka. Prajeme mu vsetci bozsku trpezlivost,Pan ho urcite odmeni.
[221]PhysisVloženo 18.04.2013 08:34
Karel Čapek: MODLITBA ZA PRAVDU

Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dnešní svět toho nejhoršího: lži. Lži, která podpírá a připravuje násilí a učí lidi nenávidět se navzájem. Lži, která otravuje národy a vykopává mezi nimi propasti, jež snad ani desítky let nevyrovnají. Bože, jak bude vypadat, jak se bude vyvíjet Evropa obluzená tolika nenávistnými lžemi! Jak bude možné soužití mezi lidmi a národy, je-li mezi ně vrženo tolik urážek, tolik opovržení a vzteků! Copak si snad někdo představuje, že tento stav ducha má a může trvat bez konce? Copak si věčně má soused ošklivět souseda a čekat jen na příležitost, aby mu zasadil mstivou a úkladnou ránu? I po válce si mohou národy podat ruce; mohou si sebe rytířsky vážit a navázat vztahy důvěry. Ale na bojišti lži nebude navěky důvěry ani cti; každá lež zajde, ale zůstane po ní nenávist a opovržení; tělo se zahojí dřív než duše. Bože, jak hrozně je zraňována duše tohoto národa, jak tohle se má jednou zahojit nebo odpustit! Copak se toho nezhrozí národové, jaký nenávistný, navěky zlý a nepřátelský svět se takto buduje? Nemá snad nikdy být mír nebo aspoň oddech v křečovitém smrtelném nenávidění?

Bože, vrať světu pravdu! Bude to víc než smlouva míru, bude to cennější než každé spojenectví. Nikdo, žádný národ, žádný stát si nebudiž jist, pokud mohou být lidské vztahy kdykoli korumpovány nástroji lži. Nebude jistoty, nebude smluv, nebude ničeho platného a bezpečného, pokud vědomí kteréhokoliv národa bude zkřivováno záměrnou lží. Za každou lží jde úklad a násilí; každá lež je útok na bezpečí světa. Nikdo nebude žít v míru ani za nejsilnější hradbou z oceli a betonu; okřídlená lež se vysměje všem vašim pevnostem. Zbavit svět lži je víc než odzbrojení.

Jaké to bylo divné jasnozření, když náš Masaryk vepsal do našeho státního znaku slova Pravda vítězí. Jako by tušil, že jednou lež podnikne generální útok na náš stát a národ, a už předem razil heslo pro toto utkání. S tím heslem můžeme jít do boje; ale jenom s tím heslem může jít celý svět do míru.

Neboť jenom bez lži se mohou lidé a národy dorozumět, ať mluví jazykem kterýmkoliv.

Bože, vrať světu pravdu!

(Karel Čapek, Lidové noviny 25. září 1938)
[224]LaciVloženo 19.04.2013 18:30
Mohli by sme zacat aj 40 dnove celodenne modlitby /ako to uz bolo minuly rok/,aby bola vypocuta nasa prosba/doruceny list/ SV. Otcom Frantiskom. Samozrejme sa k modlitbe o 21 hod pripajam.
[225]PhysisVloženo 19.04.2013 22:04
som za! minulý rok som to nezaregistrovala, ale teraz by som sa pripojila
[226]PhysisVloženo 23.04.2013 04:46
tak ako, budú tie celodenné modlitby, alebo? :) či už sem nikto nechodí?
[227]lubicaVloženo 28.04.2013 22:46
zda sa,ze ADMINI spia ,alebo?
[229]laciVloženo 30.04.2013 08:47
Boze moj, co sa deje. Clovek si moze len domyslat. Uz mlcime ako nasa vrchnost. No co, prosim ,modlime sa! Ja tiez sledujem vsetky dostupne informacie a homilie od Sv. Otca Frantiska.Vyborne su hlavne media CZ.
[230]PhysisVloženo 30.04.2013 15:31
modlíme, modlíme... :)

Zverujme Cirkev, ktorá je v núdzi, v ktorej je veľa súženia, prenasledovania, ale aj malé trápenia, starosti, choroby či rodinné problémy. Toto všetko zverujme Pánovi: Chráň svoju Cirkev v súžení, aby nestrácala vieru, aby nestrácala nádej.“

Kiež nás Pán urobí silnými, aby sme nestrácali vieru, nestrácali nádej, povedal pápež František v závere dnešnej homílie s tým, že by to mala byť stála prosba nášho srdca k Pánovi. „Táto modlitba zverovania Cirkvi bude pre ňu veľkým dobrom. Dá veľký pokoj nám a veľký pokoj Cirkvi. Neoslobodí nás od trápení, ale posilní nás v súžení.“
[231]PhysisVloženo 30.04.2013 15:46
myslím, že dnes je posledný deň na podpisovanie otvoreného listu sv. otcovi na pastorbonuse, aspoň tak písali, keď menili znenie pre Benedikta na znenie pre Františka. tak hádam sa mu to podarí doručiť a vnesie do toho svetlo :(

inak mám takú otázku, v čo vlastne dúfate, že sa stane? to nemyslím pesimisticky :) len si nie som istá, čo by sa malo stať, aby to bolo dobré. samozrejme, najprv treba stretnutie sv. otca s o. Róbertom... a buď mu normálne vysvetliť, čo bolo príčinou jeho odvolania, ak nejaká existuje, alebo ho rehabilitovať... lenže čo potom? ak by ho aj rehabilitovali, aby mohol znova arcibiskupčiť, to by sa ho museli zastať aj ostatní biskupi :( síce neverím, že sa proti nemu vážne všetci "spikli", ale v duchu kolegiality, ktorú si tam medzi sebou (bez neho) udržiavajú, im asi nechýba... a otázka je, či by to aj on vôbec chcel... po všetkom, čo sa udialo
ale čo nevidieť mu končí sabatický rok, takže tak či onak budú musieť vyriešiť, čo s ním.
[233]ReginaVloženo 30.04.2013 18:34
Kolko pravdy je v tomto zamysleni takmer spred roka.Potvrdzuje to aj Sv. Otec Frantisek vo svojich prihovoroch a homiliach.Zartujeme medzi sebou, ze my na Slovensku sme ho zasluhou o. Bezaka predbehli. Nie je nahoda, ze je nam tak blizky . Laska, milosrdenstvo a kriz je to,co nas privadza do narucia Krista.On je pripraveny objat kazdeho, bez rozdielu ,hriesneho lotra,neverca i inoverca ,ziadne privilegia nemaju farizeji dodrziavajuci zakony, zapocitaju sa skutky-o tom nas ucil o. Robert.Modlime sa:"Verim v Boha....", tak mu verme!
[234]PhysisVloženo 30.04.2013 19:17
Regina, presne tak... ak vieme, komu sme uverili - s Ním sme odsúdení na víťazstvo (to sú tiež slová o. Róberta)

a ešte niečo od Františka: „Svätí sú tí, ktorí vedú Cirkev dopredu! Cestou obrátenia, cestou pokory, lásky, srdca, cestou krásy... Dnes sa modlime k Pánovi za Cirkev: aby ju oslobodil od akýchkoľvek ideologických interpretácií a otvoril srdce Cirkvi, našej Matky Cirkvi, jednoduchosti evanjelia, toho čistého evanjelia, ktoré hovorí o láske, ktoré lásku roznáša ďalej a je také krásne! Aj nás robí peknými skrze krásu svätosti.“
[235]PhysisVloženo 02.05.2013 16:54
"Duch svatý způsobuje dvojí: Nejprve „dá vnuknutí“ a „vytváří také problémy“ a potom „církev uvede do harmonie“. V Jeruzalémě byly mezi prvními učedníky rozmanité názory ohledně přijímání pohanů do církve. Někteří byli proti a jiní byli otevření:
„Byla to církev »negací«, která říkala: ne, nemůže se, nesmí se; a potom církev »přitakání«, která říkala: ano, ale… Promyslíme to, otevřeme se – Duch nám otevírá bránu."
"„Když se služba Pánu stává příliš tíživým břemenem, uzavírají se brány křesťanských komunit. Nikdo nechce k Pánu přijít. My však věříme, že jsme spaseni milostí Pána Ježíše. Nejprve radost z charismatu hlásání této milosti a potom zjistíme, co dělat. Ježíš nás totiž nejprve žádá o lásku, o lásku k Němu a o zůstávání v Jeho lásce."
František

tak už len za tú harmóniu sa modliť...
[236]ReginaVloženo 03.05.2013 09:07
Pápež Ján Pavol I z pohľadu modlitby
6. október 2012 - 19:25 poslal Redaktor
Keď sa osobne rozprávam s Bohom alebo s pannou Máriou, radšej sa cítim ako dieťa, a nie ako dospelý. Mitra, červená čapička a prsteň zmiznú. Dospelého a aj biskupa pošlem na dovolenku aj s jeho vážnym a obozretným správaním, aby som sa celkom odovzdal spontánnej láskavosti, ktorú dieťa cíti v prítomnosti otca a mamy.
Aspoň pár chvíľ byť voči Bohu tým, čím skutočne som, s mojou úbohosťou, ale aj s tým lepším, čo je vo mne. Z hĺbky svojho bytia cítiť, ako sa vynára dieťa, ktorým som raz bol, ktoré sa chce smiať a zabávať, ktoré miluje Pána a často chce plakať, aby našlo milosrdenstvo – to mi veľmi pomáha modliť sa. Aj ruženec, táto jednoduchá a ľahká modlitba, mi pomáha byť dieťaťom; a ja sa za to nehanbím.
Albino Luciani: Otče náš
[237]ReginaVloženo 03.05.2013 09:51
Uz len citat myslienky tychto uzasnych ludi-papezov, by nas malo posunut k zamysleniu. Posun v dobe? ....zda sa,ze Frantisek sa snazi byt tym dietatom aj na verejnosti. Odovzdava sa spontalnej laskavosti, milujuci "pastier svojho stada" ,ktory miluje nadovsetko Pana.
[240]ReginaVloženo 04.05.2013 14:08
K tomu komentaru "nad" a zamysleniu /BRAT SAVOL-Hviezda/.Dufam, ze Slovensko spolu s o. Bezakom vynesie svoj KRIZ na "Slovensku Golgotu" a bude svetlom nie len pre Europu.Tolko modlitieb bude urcite vypocutych Nebeskym Otcom. Asi sa lady pohli /dnes na Lumen relacia o 13 hod,az sme mali slzy v ociach od stastia/.
[242]XVloženo 08.05.2013 07:31
Nechcem zbytocne sirit paniku, ale dostali sa ku mne velmi znepokojujuce informacie, podla ktorych bude o.a. Bezak prinuteny opustit SVK, k zaciatku niektoreho z letnych mesiacov...
Chceme (mozeme) toto dopustit?
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma