Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:. . .4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
[594]PhysisVloženo 26.06.2013 20:58
"Nik nie je druhoradý. Nikto v Cirkvi nie je viac dôležitý, všetci sme rovnakí v Božích očiach. Niekto z vás by mohol povedať: „Počujte, pán pápež, vy nie ste taký ako my“. Som, som ako každý z vás, všetci sme rovnakí, sme bratia! Nie je nik, kto by bol neznámy. Všetci tvoríme a budujeme Cirkev." František

a trocha iný citát: "Je pravda, že Vaša Excelencia používa na verejnosti výraz "pán pápež"?" :D
[595]rybkaVloženo 27.06.2013 11:34
Ja si naopak myslim, ze islo o niekoho velmi konkretneho.Ako viem, tak aj ti ,co to poculi,to tak aj" prijali?".

Dp. Vidovi, by som rada navrhla ,aby si precital toto,je to od papeza Frantiska.
Dobrý večer vám všem, bratři a sestry,

Apoštol Pavel končil tuto pasáž svého listu našim předkům slovy: „nejste už pod Zákonem, ale pod milostí“ (Řím 6,14). Naším životem je kráčet pod milostí, protože Pán nás má rád, zachránil nás a odpustil nám. Všechno učinil Pán. To je milost, Boží milost. My jsme na cestě pod milostí Boží, která k nám přišla v Ježíši Kristu, jenž nás spasil. To však před námi otevírá obrovský horizont, který je naší radostí. „Nejste už pod zákonem, ale pod milostí.“ Co však znamená „žít pod milostí“? Pokusme se objasnit něco z toho, co znamená žít pod milostí. Je to naše radost, naše svoboda. Jsme svobodní. Proč? Protože žijeme pod milostí. Nejsme už otroci Zákona, jsme svobodní, protože Ježíš Kristus nás osvobodil, daroval nám svobodu, úplnou svobodu Božích dětí, takže žijeme pod milostí. To je poklad! Pokusme se trochu vysvětlit tento tak krásný a obrovský poklad života pod milostí.
Skoda,ze vdp.neprecital veriacim aj toto.
[596]rybkaVloženo 27.06.2013 11:42
este prikladam k precitaniu aj toto,lebo uz si neviem vysvetlit,co chcu niektori nasi otcovia svojim konanim docielit...

Tento rok jste hodně přemýšleli o křtu a také o pastoraci, která následuje po křtu. Křest je přechodem od „bytí pod Zákonem“ k „bytí pod milostí“, je revolucí. V dějinách existuje spousta revolucionářů. Nikdo však neměl onu revoluční moc, kterou přinesl Ježíš a která přetváří dějiny a v hloubi proměňuje lidská srdce. Revoluce změnily v dějinách politická a ekonomická zřízení, ale žádná z nich doopravdy nezměnila lidská srdce. Opravdovou revoluci, která radikálně přetváří život, uskutečnil Ježíš Kristus svým Zmrtvýchvstáním, tedy Křížem a Zmrtvýchvstáním. A Benedikt XVI. říkal, že tato revoluce je „tou největší mutací dějin lidstva“. Přemýšlejme o tom. Je to ta největší mutace dějin lidstva, opravdová revoluce a my jsme revolucionářky a revolucionáři této revoluce, protože se vydáváme cestou té největší mutace dějin lidstva. Není-li v této době křesťan revolucionářem, pak není křesťanem! ( potlesk) Musí být revolucionářem skrze milost! Právě milost, kterou nám dává Otec skrze ukřižovaného, zabitého a vzkříšeného Ježíše Krista, z nás činí revolucionáře, protože je to „největší mutace dějin lidstva“ a proměňuje srdce.

Prorok Ezechiel to říkal: „Odejmu z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce z masa“ (Ez 36,26b)
reakce: [597]
[597]Peter PVloženo 27.06.2013 13:32
[596] - No to vyzývanie k revolúcii vyzerá ako z teórie oslobodenia. Prof. Tomáś Halík nazýva revolúciu pubertálnou vzburou, asi by nesúhlasil.
[598]rybkaVloženo 27.06.2013 14:06
vyborne, to je od Sv. otca Frantiska. Ako? Vy to neviete? Tak si to pozrite
na radiovaticana.cz
reakce: [600]
[600]Peter PVloženo 27.06.2013 16:00
[598] Viem, že to rozprával František. A čo má byť? Že je Pán Ježiš revolucionárom a my revolucionári je náuka katolíckej cirkvi?
[601]PhysisVloženo 27.06.2013 16:09
výborne, aspoň sa nám Peter vyfarbil
reakce: [602]
[602]Peter PVloženo 27.06.2013 16:56
[601] Včera ste tu mali výhrady proti pápežovi Alexandrovi VI a moje vyjadrenie, že si ho vážim sa tu stalo dôvodom na moje odsúdenie, moje nálepkovanie, proste útoky na diskutéra. Namiesto predkladania argumentov a faktov. Nedoložili ste tu ani jeden svoj výrok, ktorý som tu spochybnil (Ježiša sa nikto nezastal, bezpodmienečná láska, Ježiša totiž vždy zaujímali myšlienky a pocity každého človeka), čo znamená len to, že nepoznáte Pravdu. To Vám ale nevytýkam, len upozorňujem.
Ako chcete ochraňovať Pravdu, keď ju nepoznáte?
Včera tu niekto doporučil kázeň o falošných prorokoch, mimochodom - veľmi dobrú: Ako chcete rozoznať, či je učenie pravé, alebo falošné bez poznania pravdy?
A keď sa vás snažím naviesť na správnu cetu, tak dostanem nálepku, že som provokatér. Chápal by som to, keby som bol na nejakom protestanskom fóre.
A preto ešte posledný pokus:
1. Neohovárajte ani biskupov, ani kňazov, ani pápežov, lebo to katolík nerobí. (Ako je napísané v Písme: Kto sa vás dotkne, dotkne sa zrenice môjho oka). Už ste sa stretli s luteránom, židom alebo moslimom, ktorý by ohováral svojich predstavených?

2. Ak máte v nejakej veci pochybnosti, tak si pozrite Písmo (s katolíckym komentárom), alebo katechizmus, alebo vieroučné dokumenty RKC.

3. Pomerne často sa vám stane, že narazíte na niekoho, kto vie viac, ako vy. Mne sa to stáva denne. Neodsudzujte ho, radšej sa snažte niečomu priučiť.


Pokoj vám, priatelia.
[604]PhysisVloženo 27.06.2013 19:40
“My už nemôžeme nič, iba sa modliť.” povedal otec kardinál Tomášek vtedajšiemu Svätému Otcovi informujúc ho o tom, že komunisti zobrali všetko: školstvo, médiá. Svätý Otec vstal, poprechádzal sa po miestnosti a povedal: “Modliť sa, to je veľa. Modliť sa, to je veľa.” Tento príbeh si pamätám zo Starých Hôr z kázne otca biskupa Tomáša. Na konci príbehu dodal vetu v tomto duchu: “A tieto slová otec kardinál často zdôrazňoval pri stretnutiach s kňazmi i veriacimi: Modliť sa, to je veľa. Modliť sa, to je veľa.”
[605]rybkaVloženo 27.06.2013 20:16
o tom, kto komu na co neodpovedal sa nebudem vracat,trochu rozmyslat a tolerancie a je to ok.
bolo mi hned pri prvej reakcii jasne, ze Vam je blizsi Alexander Vi ako Frantisek.
odporucam citat necenzurovane media
pravdu pozname, PRAVDA je BOH-absolutne vyjadrene,/ ta druha dufame, nas oslobodi/
nenavadzajte nas na nic, Jezis je nasa CESTA PRAVDA ZIVOT

o 1.,2., sme toho pohovorili dost

to,ze sa za toho mudrejsieho pasujete, tiez nieco hovori

3.
ti najmudrejsi o sebe nehovoria,za nich hovoria skutky.
poznam taku mne velmi blizku osobu. ma 2 doktoraty/jeden z Univ. v USA/,pracuje v zahranici na Univ. ako ved. prac.-vyskum mozgu,prednasa, publikuje v renomov. ved. casopisoch,vysla jej odborna kniha atd.je matkou 2 deti, podporuje sirotinec a starobinec v jednej z najchudobnejsich krajin,este by sa dalo vela povedat .nikdy si nepotrpela na tituloch,ziju pomerne skromne, ,staraju sa este aj o manzelovu nemobilnu matku.Nikdy som tam nepocula kricat na deti,hadku manzelov,vsetko sa riesi s usmevom a dialogom.Tato osobka pocas stud. pobytu v Bremach prestudovala jednu z najstarsich knich o prvych krestanoch. Pocuvala som zo zatajenym dychom,ked rozpravala.Povodne chcela studovat Teologiu. Dalej uz nebudem pisat, len odpovedam, pred akymi ludmi mam pokoru a snazim sa ucit.Vsetkych ludi sa akceptujem takych, aki su /milujem ?svojim sposobom, este musim popracovat/,tak hod kamenom.3.[606]rybkaVloženo 27.06.2013 20:27
nieco som zapocula,treba pozerat nocne spravy na Markize. F. Miklosko ma hovorit o rieseni o. Roberta vo Vatikane.Pane Boze,vypocuj nas hlas a urob tak, aby skoncilo toto utrpenie RKC na Slovensku. Nech je vola Tvoja.
[607]PhysisVloženo 27.06.2013 20:35
rybkaa, napíšeš potom, čo hovoril? asi nebudem môcť pozerať
[608]PhysisVloženo 27.06.2013 20:40
inak, na tom videu je dosť smutné (ale aj krásne), že hovoria, že "orodovali" maďarskí, poľskí a českí predstavitelia. podľa toho listu na postoyi aj rakúski, predpokladám, že kardinál Schönborn.

vyzerá to, že všade naokolo sú samí neposlušní odporcovia pápeža, hotoví anarchisti. poslední verní zostali v KBS :D
[609]rybkaVloženo 27.06.2013 20:58
dobre, Boze moj , modli sa...
[611]PhysisVloženo 27.06.2013 21:53
dobre... modlím sa už pomaly nonstop (v podvedomí), verím, že výsledok sa dozvieme čoskoro...
takže chyby na oboch stranách, výborne, tak navrhujem, aby buď dali o. Róberta pekne nazad, alebo nech odvolajú aj celú druhú stranu (nech už je to ktokoľvek)

homília vladyku Cyrila je veľmi pekná, ešte som ju nepočula celú, ale sú to múdre slová, a veľmi dobre sa počúvajú
[612]mariaVloženo 28.06.2013 20:13
Odporúčam vypočuť si homľliu dnešnej sv. omše na rádiu Lumen.
[613]rybkaVloženo 28.06.2013 20:30
Pocuvala som priamy prenos,vynikajuca homilia,od vynikajuceho knaza.Vsetkym vrele odporucam.BB ,ste LUMEN RKC Slovenska, nezradte odkaz o. biskupa Balaza.Boh Vas zehnaj!
[617]PhysisVloženo 29.06.2013 07:07
mimochodom, tá homília je skvelá, a v tomto prípade nepochybujem, vzhľadom na to, kto ju mal, ako to bolo myslené :)
mali by si ju vypočuť všetci, ktorí sa odvolávajú stále na Božie riadenie, poslušnosť nikto nevie čomu a "najlepší" argumemnt - "však čo sa vlastne deje, všetko slúži k väčšej svätosti pána arcibiskupa, tak nechápem vaše negatívne pocity"
[618]PhysisVloženo 29.06.2013 16:49
ľudkovia, klikala som si tak v archíve emáuz na lumene, a... všetci povinne si vypočujte túto homíliu o. Róberta, z 30. 5. 2012:

audio.lumen.sk/download.php?subor=emauzy_30_5_2012.mp3
[619]PhysisVloženo 29.06.2013 17:02
ešte si dovolím sem skopírovať komentár pána Jozefa Mikloška, na ktorý som natrafila pod článkom na SME:
"Včera u kapucínov v rámci omše kňaz pozval ľudí na utorňajšie modlenie za arcibiskupa Bezáka a konštatoval, že Svätý Otec vyzval KBS k znovunastoleniu jednoty, čo sa nateraz nedeje. Pripomínam, že list od pápeža odporúčal KBS, aby exarcibiskupa Bezáka sledovali s láskou, spravodlivosťou a modlitbou (voľne citujem), čo nateraz tiež nebadať."


a už aj vy sem niečo napíšte, nech zasa nerobím one-man show :)
[620]AlenaVloženo 29.06.2013 19:13
Physis - veľmi Vás chválim Vás za tento nápad, vyhľadať homílie otca arcibiskupa Bezáka na rádiu Lumen.
Mne to na um nezišlo.
Naozaj veľmi hodnotné homílie, krásne.
Je ich tam viac napr. 11.4.2012, 4.1.2012 – sú uvedené ako sv. omša z kostola sv. Jakuba v Trnave – už tam nie je uvedené, že celebruje otec arcibiskup Bezák.

Myslím si, že by nás všetkých veľmi potešilo, keby sa tieto sv. omše nahrali do : Príhovory, diskusie, ostatné

Išlo by to?
[621]PhysisVloženo 29.06.2013 20:00
mne to úplne náhodou napadlo :) neviem, či sem admini ešte chodia, aby to dali do príhovorov... ale napísala som p. Mullerovi, takže to možno dá na robertbezak.eu
a osobne si tie omše stiahnem do pc, ak by náhodou v budúcnosti dostali nohy (ako hodiny s arcibiskupom a ďalšie veci na stránke ABÚ)
[622]rybkaVloženo 29.06.2013 20:58
tak ja si ich pustam uz rok,je to balzam na dusu, ked som unavena a oddychujem. tiez ostatne dostupne homilie,ktore mal pri roznych prilezitostiach.co by som vsak velmi chcela ziskat, su "Duchovne cvicenia",ktore mal o. Bezak na radiu Lumen /vtedy prezradil o. Jurcaga,ze by mal byt arcibiskupom v Trnave/, bolo to pred velkonocnymi sviatkami. mali velky ohlas u posluchacov /mozem potvrdit/.pytam sa, nahodou, nema ich niekto? nech sa najde dobra dusa a posle ich adminom,alebo p. Mullerovi.vopred srdecna vdaka.
[623]PhysisVloženo 30.06.2013 11:31
ahaa, tak preto si na akademe robil z o. Jurčagu srandu, že to on ma preslávil, on zo mňa urobil arcibiskupa :)

tie duchovné cvičenia by ma ale zaujímali... rádio by ich malo mať v archíve, škoda, že online archív majú až od r. 2010
[624]rybkaVloženo 30.06.2013 13:43
...pravdaze,oni ho vsetci dobre poznaju a som presvedcena, ze stoja pri nom, len...ved si domysli...

ono to tam bolo,ale zrejme bolo nariadene...,tak je tak ako je, este, ze je tak...
pamatam si, ze uz bol na to aj dotaz.keby som bola tusila ..., tak si to stiahnem.
uz len dufam v tu dobru dusu...,hadam rozumies...,som si ista, ze sa to uchova.
[625]rybkaVloženo 30.06.2013 13:51
Este, vcera bol v relacii "Od ucha k duchu" arcibiskup Mons. Cyril Vasil, je perfektny, keby sme mali takych viac a tu, nie v Rime, ale aj to je fajn, ze je taky tam.
[627]PhysisVloženo 30.06.2013 17:17
"Nie je pravdou, tak ako to v súčasnosti verejne tvrdí hovorca Konferencie biskupov Slovenska, že budúce pôsobenie arcibiskupa Bezáka je vecou rehole Redemptoristov, tá mu totiž v zmysle kánonu 707 Kódexu kánonického práva (analogicky) môže na základe dohody s ním iba poskytnúť miesto bydliska a primerané a dôstojné materiálne zabezpečenie.
Vyriešenie jeho ďalšieho pôsobenia je v plnej kompetencii Svätého Otca Františka, ktorému arcibiskup Bezák ako katolícky biskup jedine podlieha."

prečo ma neprekvapuje, že pán Kováčik opäť zavádza?
[628]laciVloženo 01.07.2013 08:13
Pokial ide o "ich prospech", nemaju ziade zabrany porusit desatoro.Sebareflexia je v tomto pripade nepravdepodobna, keby mali aspom trochu sebaucty nuncius a predseda KBS, tak davno odstupia aj s hovorcom.Je tu tolko rozporuplnych skutkov,ktore preukazatelne svedcia pri najmensom ,ze zavadzali /klamali?/,ze jedno nechapem, ako mozu takyto ludia pristupovat k obetnemu stolu a prijmat. Ved aj na nich plati, ze darmo sa spovedam, ak nenapravim chybu, nie je mi odpustene.Ci to plati len pre ovecky?Nech si nemyslia, ze im to prejde, vela ludi sa chysta svedcit az do Rima,ak sa neumozni stretnutie Sv. otca s o. Robertom. Ked ab.Zvolensky vybavi za den prijatie listov od Frantiskov, deticiek/nic proti/,tak ako je mozne, ze su zatvorene dvere pred rok prosiacim arcibiskupom a veriacimi.Pan Jezis neodmietol prostitutku ani mytnika,tak preco?
[630]PhysisVloženo 01.07.2013 13:48
pastor bonus: "Dovoľujeme si Vás informovať, že Otvorený list s menami signatárov sa nám podarilo úspešne doručiť do rúk sv. Otca Františka. Veríme, že zváži okolnosti odvolania Róberta Bezáka a správne vo veci rozhodne."

"Môžem potvrdiť, že náš otvorený list mal priamo v rukách Svätý Otec, čo je minimálne na tieto stredoeurópske a slovenské pomery historický moment," uviedol Nikolov. Podľa jeho slov je tu živá nádej, že sa veci budú hýbať vpred. "Osobne môžem povedať, že sa tak asi nestane hneď, ale v budúcnosti k rehabilitácii podľa mňa reálne dôjde. Pri tom, ako pápež František koná, nie je vylúčené vôbec nič," dodal predseda OZ.
Podľa jeho informácií by sa celá situácia okolo Bezáka mohla prešetriť. "Je tam otvorenosť zo strany Svätého Otca, nemáme zavreté dvere," dodal na margo reakcie pápeža na otvorený list.


modliť, modliť...
[631]ReginaVloženo 01.07.2013 14:22
Toto by sa malo vsetko pravne preluskat ,ved je vela schopnych ludi odbornikov v cirk. prave,ktori stoja za o. Robertom. Tak hlavy do kopy , a ak je to tak, potom,konecne vycistit ten "augiasov chliev"a urobit dotknutemu zadost.Veriaci ukazali, ze este je to s tymto narodom nie az tak zle a vie odcenit moralne,mravne, cize v podstate krestanske hodnoty dodrziavane v spolocnosti. Mons. R. Bezak neuhol ,aj ked pri pohlade na neho vidno, aku strasnu bolest preziva.Urcite ma pred sebou tvar ucitela,ktory mu sepka, "vydrz,ved vies, co mne urobili a som Boh Syn".Verim v nas vsetkych, ze ani my neuhneme.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma