Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:. . .4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
[563]RenaVloženo 26.06.2013 08:23
[559, 561]

Peter, z Vašich príspevkov mi vychádza, že ste za záujmy väčšiny a pokoja v záujme väčšiny. Rešpektujem Váš postoj. V určitej chvíli sa každý sám musí rozhodnúť ako vyhodnotí danú situáciu a myslím, že osobné prežívanie určitých udalostí tiež určitým spôsobom ovplyvní život človeka, či už sa ho to priamo dotýka alebo nie. Boh nepozná štatistiku, vydá sa i za jednou ovcou. Ja som nehodnotila pápeža len som napísala, že Boh nám cez svojho Syna prostredníctvom Evanjelia dal určitý návod pre život. A tým najzákladnejším je Láska a to i Láska voči druhej osobe, ako píše aj sv. Pavol v liste Korinťanom.
Ak hovorca zastupuje KBS a jeho vyhlásenia prezentujú ich postoj tak vyhlásenia typu Dan Brown v čase keď biskupi museli vedieť viac než laik, pretože sa zúčastnili vizitácie, ukazujú málo lásky a empatie... Alebo keď metropolita Ján Babjak povie v relácii Môj názor TV LUX, že čo také sa stalo keď bol, odvolaný arcibiskup Bezák veď nepadla veža na 500 ľudí a nezabila ich. Alebo keď hovorca KBS tvrdí, že arcibiskup dostal výsledky vizitácie a rozprával sa so sv. otcom a arcibiskup Bezák povie, že mu biskup Baxant povedal, že môže povedať, že mu žiadnu záverečnú správe neposkytol a so sv. otcom bol iba 5 minút na verejnej generálnej audiencii tak z kade hovorca KBS má dôkazy, že arcibiskup Bezák dôvody vie. Alebo, keď arcibiskup Bezák pred tým ako ho predvolal nuncius aby podal demisiu, navštívi svojho spolubrata metropolitu Zvolenského a ukáže mu 11 otázok, na ktoré má odpovedať a on to zhrnie tým že kocky sú hodené. A konečne nemyslíte, že prinajmenšom z procesného hľadiska to nehovorí o dobrých vzťahoch v cirkvi, keď pápež (ak to naozaj bol pápež) jeden deň podpíše výzvu na demisiu a keď túto arcibiskup neprijme tak na druhý deň podpíše odvolanie bez toho aby sa s človekom, ktorý je mu podriadený a pre ktorého odvolanie znamená existenciálnu zmenu po každej stránke – je to porovnateľné s rozvodom, stratou zamestnania.... Alebo pre istotu podpísal oba listy naraz, alebo... - môžete si aj Vy doplniť to čo sám uznáte za vhodné. Zostáva nám veriť silnejšej strane, lebo má kompetencie vyjadrovať sa a prezentovať, či už priamo alebo nepriamo svoj názor. A z toho mi je prinajmenšom smutno, lebo aj sám sv. otec Benedikt XVI povedal, že to že väčšina má iný názor ako jednotlivec neznamená, že jednotlivec nemá pravdu, potom by sme nemali svätých. Áno poviete aj iní trpeli a stali sa svätými, však aj arcibiskupovi Bezákovi to Boh odplatí ak trpel nespravodlivo. Súhlasím, ale ja nechcem, aby sa niekto stal svätým pretože ja mám nedostatok lásky ale preto, že sa tak sám rozhodol a preto urobím všetko - to som sa naučila z Evanjelia. Inak to, čím sa oháňame v kresťanstve, že Ježiš dal život sa hriešnika je v súčasnosti iba slovnou proklamáciou a najhoršie sa to počúva z úst tých, ktorí majú možnosť preto niečo urobiť ale povedia že nemôžu. Ak prejavom najväčšej lásky je kríž, potom vyjadrenie, že nemôžem niečo urobiť pokiaľ žijem nie je argument. Od druhého vyžadujeme svätosť a od seba priemernosť/alibizmus.
V cirkvi v súčasnosti nevládne láska ale strach – lebo láska sa nepýta čo bude ak bude. Láska je bezpodmienečná.
reakce: [564] [565]
[564]Peter PVloženo 26.06.2013 09:21
[563] "z Vašich príspevkov mi vychádza, že ste za záujmy väčšiny a pokoja v záujme väčšiny."
Nie, nie som za záujmy väčšiny, ani za pokoj v záujme väčšiny. Už som to napísal vyŠšie, že o Pravde sa nehlasuje. Konečne, píšete to aj sama. Som za jednotnú cirkev, pretože vnútorne rozdelená cirkev spustne a dom na dom sa zrúti.

"V cirkvi v súčasnosti nevládne láska ale strach" - nesúhlasím, je to paušálne konštatovanie. Alebo inak: Na základe čoho usudzujete, že v cirkvi vládne strach? Čoho sa Vy osobne bojíte, z čoho máte strach?

Rozumiem Vášmu postoju tak, že chcete byť s Kristom a situáciu vidíte tak, že s Kristom ste len vtedy, keď sa zastávate otca Bezáka. Zároveň chcete, aby sa ho VEREJNE zastávali aj ostatní biskupi. Veď to by znamenalo defacto ich odpor voči námestníkovi Kristovmu.

Nenapadlo Vám, že biskupi nechcú odporovať pápežovi? Veď ani Bezák mu už od marca neodporuje. Prečo teda niektorí katolíci naďalej zotrvávajú v odpore voči pápežovi a dokonca naďalej ohovárajú tých, ktorí sa k nim verejne nepridávajú? To asi nie je tá láska, o ktorej hovorí apoštol Pavol.
reakce: [567] [569]
[565]Peter PVloženo 26.06.2013 09:36
[563] "[Rena] Láska je bezpodmienečná." Nie je, ani Vy nedávate pozor. Ježiš hovorí, že "Ak zachováte moje prikázania, zostanete v mojej láske, ako ja som zachoval prikázania svojho Otca a zostávam v Jeho láske."

A hovorí aj o svojich prikázaniach:
"Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov, dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú, čiňte dobre tým, ktorí vás nenávidia, a modlite sa za tých, ktorí vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je v nebesiach"

To je trocha iná láska, ako bezpodmienečná, čo myslíte?
[566]PhysisVloženo 26.06.2013 09:53
[561] ďakujem, že nespochybňujete moju inteligenciu, a nie, nemodlím sa za to, aby bol arcibiskup naspäť v Trnave. a nemodlím sa ani za nič iné, čo by som chcela, pretože sama naozaj neviem, čo by to malo byť. modlím sa predovšetkým za to, keď vás to už tak zaujíma, aby o. Róbert všetko, čo sa s ním deje, vydržal, a aby naši biskupi boli skutočnými pastiermi, žijúcimi Kristov odkaz lásky - podľa možnosti tak, aby sme to aj my videli/cítili. zatiaľ cítim len chlad, je mi ľúto. možno je chyba vo mne
nikdy mi nenapadlo vyčítať žiadnemu z biskupov, že neprotestoval proti pápežovmu rozhodnutiu. proti tomu koniec koncov neprotestuje nikto. vadí mi, že sa tu nevedie inteligentný dialóg a že sú trestaní ľudia, ktorí sa opovážia povedať svoj názor. a vadí mi, že sa čaká, kým to celé vyhnije a to, že pritom ľudia zbytočne trpia (arcibiskupom a jeho rodinou počnúc, a končiac nami, ktorí mu veríme), sa schováva za to, že to je Božia vôľa a treba to prijať. takýmto štýlom by sme totiž mohli prijať úplne hocičo, hocijaké zlo
[567]PhysisVloženo 26.06.2013 10:04
[564] Peter, použijem vašu obľúbenú vetu, nedávate pozor.
alebo naozaj považujete prejav ľudskej solidarity arcibiskupovi Bezákovi za "odpor voči pápežovi"? odpor voči tomu pápežovi, ktorý biskupov vyslovene vyzval k sprevádzaniu spolubrata v pravde a so záujmom? to je totiž to, čo očakávame, nie protest.
a čo myslíte tým, že Bezák od marca neodporuje pápežovi? on mu neodporoval nikdy. jediné, o čo prosil, bolo, aby mu povedali dôvody, a aby sa mohol s pápežom osobne stretnúť. neviem, čo je na tom nepochopiteľné.
a kritika biskupov má ešte inú príčinu, to už som písala.

a k tej vašej úvahe o láske, podľa mňa milovať aj nepriateľov JE bezpodmienečná láska.
vy naozaj veríte tomu, že Boh má rád len tých, ktorí zachovávajú prikázania? prestanete mať rád svoje deti, ak sú neposlušné?
reakce: [570]
[569]Vloženo 26.06.2013 10:59
[564]

Viete pán Peter, ja som vám napísala moje postrehy a nepresviedčala som Vás ani nekritizovala. Vy ale zavádzate. Myslím že vyberáte z môjho textu to čo sa Vám hodí. Ako to ja chápem - bezpodmienečná láska je taká, ktorá si nerobí nároky, ale miluje z podstaty lebo je dobro sama o sebe a nechce ani druhému zle a takou láskou Kristova láska je. To či biskupi využili v láske všetky možnosti si tiež oni budú zodpovedať pred Pánom o to viac lebo ich postoje sú na piedestáli.
Už to, že... Bezák od marca neodporuje pápežovi, je také divné vyjadrenie, ale prosím je to Vaše vyjadrenie. Mimichodom to vystúpenie metropolitu Babjaka bolo po to tom ako dostal arcibiskup Bezák zákaz vystupovať v médiach v apríli 2013. Nie je zatiaľ v archíve TV Lux...
Reagovala som na Vaše príspevky, lebo z nich bolo cítiť Vaše superiórne postavenie, čo ak ja viem viac ako Vy? Tu už ani nejde priamo o arcibiskupa Bezáka ale aj o to na akom základe bude cirkev na Slovensku napredovať a myslím, že v tomto prípade kajanie pristane všetkým aj súčasným biskpom. Ďakujem Rybke a Physis za všetky ich zdieľania, sú pre nás povzbudením. Mnohí ich čítame. V motlidbách zostávame v spojení..
reakce: [571]
[570]Peter PVloženo 26.06.2013 11:38
[567] alebo naozaj považujete prejav ľudskej solidarity arcibiskupovi Bezákovi za "odpor voči pápežovi"? - Nie, prejav ľudskej solidarity za odpor nepovažujem.
Za odpor považujem "sťažovať sa na kroky, ktorým nerozumiem alebo sa mi vôbec nepáčia, alebo ich úplne objektívne považujem za zlé"

A tu sú vyjadrenia, presiaknuté bezpodmienečnou láskou:
A) "a toto by som odkázala našim biskupom, nunciovi, a všetkým "otcom", ktorí to celé spôsobili a ešte spôsobujú "

B) "Kováčik sa tuším už úplne zjašil. ako môže povedať najprv že „Biskupov menuje a odvoláva len najvyššia pápežská stolica. Nebudeme sa vyjadrovať k právomociam Vatikánu,“"

C) "tiež si myslím, že sa zdiskreditoval (Zvolensky), a to aj v prípade, že bol v tom samotnom odvolaní úplne nevinne."

D) "to by som bola radšej, keby sa RB vrátil do Trnavy, ak by mal podporu sv. otca, druhýkrát by si naňho netrúfli"

E) "a nezabúdajme, že vtedy v Ríme bol (Kováčik) aj spolu s nunciom... toho by bolo tiež treba preklepnúť"

F) "nie je posadnutý diablom náhodou Orosch?!"

Toľko zla zapríčinia klebety: toľko zla! Nikdy neklebeťme o druhých, nikdy. Koľko škody napáchajú v Cirkvi rozdelenia medzi kresťanmi, odboj, úzkoprsé záujmy!

reakce: [572]
[571]Peter PVloženo 26.06.2013 11:46
[569] " bezpodmienečná láska je taká, ktorá si nerobí nároky, ale miluje z podstaty lebo je dobro sama o sebe a nechce ani druhému zle a takou láskou Kristova láska je." - to je súčasťou tradície, písma alebo magisteria?
Ospravedlňujem sa, ale termín "bezpodmienečná láska" nepoznám.
Mohli by ste ma teda poučiť, kde sa o tomto článku viery dočítam?

Ja som tu len vložil Ježišové výroky, Vy hovoríte, že je to inak?
reakce: [573]
[572]RenaVloženo 26.06.2013 11:57
[570]

viete pán Peter, to čo ste vytiahli ilustruje určitú situáciu, a ak ste reálny musíte priznať že je to len šum drobných rybiek, ktoré bezradne plávu v zakalenom mori. Ale ak si zoberiete tých 11 otázok, ktoré poslala kongregácia pre biskupov a ktoré museli pochádzať od slovenských autorov a iste nie obyčajných laikov a ktoré skompromitovali arcibiskupa Bezáka po každej stránke, už si ani neviem čo viac by tam mohlo byť asi len vražda - tak rovnako usilovne by ste sa mali postaviť za to aby biskupom záležalo na tom aby sa dozvedeli, kto sú ich autori a prinajmenšom či sú pravdivé. Ako sa asi cíti človek, ktorý celý svoj život úprimne zasvätil Bohu, príde za spolupratom aby mu poradil/pomohol, ukáže 11 otázok a on povie kocky sú hodené... a o mesiac a pol bude odvolaný... A naviac niekto kompetentý ako som už spomínala posunul nepravdivé informácie potom ešte ďalej až do Talianska - Sandrovi Magisterovi... a možno este ďalej....
[573]RenaVloženo 26.06.2013 12:02
[571]

už chytáte za slovíčka... :-) ja hľadám pravdu (Krista) a Evanjelium je preto také silné lebo parafrázujem... majú oči a nevidia, majú uši a nepočujú, lebo ja som im zatvrdil srdcia
KONČÍM...:-)
reakce: [574]
[574]Peter PVloženo 26.06.2013 12:13
[573] už chytáte za slovíčka... - ano, takmer od začiatku. :)
Prečo? Pre toto:

Človeka nemôže poškvrniť nič, čo vchádza doň zvonka, ale čo vychádza z človeka, to poškvrňuje človeka.“ (Kto má uši na počúvanie, nech počúva.)

Rena = Physis?
[575]laciVloženo 26.06.2013 12:16
Pan Peter,Vy ste fakt dokonalost sama. Vsade bol, vsetko vie.Vsetci su nepozorni, lebo sa nepiplu v detailoch, ktore su historicky nepodstatne( neovplyvnili vysledok), alebo nekonecne diskutabilne .Pripominate mi diskutujuceho asi z pred pol roka v roznych diskusiach k odvolaniu o.R. Bezaka.Ten isty styl, vsetko komentujem a prisposobim si podla seba a samozrejme mam pravdu.Uz to je Vasa vizitka, ze uznavate a vazite si Alexandra VI (na verejnosti Borga).Darmo hlasal Evanjelium, ked vsetci videli ako zije. Nebolo asi jedneho prikazania, ktore drziaval-sluzil zlemu, nie Bohu... To je skvela ukazka farizejstva. Bohuzial aj v dnesnych casoch.Zda sa mi, ze ste priklad toho,co kritizuje papez Frantisek. Citacie, citacie -a ich zitie veru nevidim v tomto case v RKC na Slovensku, hlavne tych co by mali byt prikladom, a tak neochvejne ich obhajujete.Tu nejde len o mlcanie, ale tie nedomyslene rosady ,zatajovania, klamstva atd, ktore pohorsuju ludi. No ak chcete vediet co s menovanymi urobit ,aby bol pokoj (pocuvam to vokol) "poslat ich na misie do Korei,na Island, nech vidia ,ci sa da sirit Evanjelium tak, ako ho hlasaju oni".A teraz ma navrhnite na exkomunikaciu,lebo som urcite podla Vas CO? Ja tuzim po PRVOTNEJ CIRKVI,aku ju chcel Kristus, nie po takej ,z krorej si robia niektori "nevolnicku s.r.o. A ta sprofana laska, ach Boze moj...
reakce: [579]
[576]PhysisVloženo 26.06.2013 12:21
Peter, neviem, čo sa snažíte docieliť, ani či vás to baví. ak sú moje výkriky do tmy na tomto fóre to, čo vás tak strašne trápi, že cítite potrebu ich zhromažďovať a usvedčovať ma nimi, že nemám v sebe dostatok bezpodmienečnej lásky, zbytočne sa namáhate, mohli ste sa rovno opýtať. ja vám pokojne poviem aj sama, že v tom zlyhávam. zvyknem to ale skôr hovoriť na spovedi než tu

mimochodom, polovica tých mojich výrokov nedostatok lásky neimplikuje, napríklad neviem, čo vám vadí na D), keďže to, že na arcb. Bezáka si niekto trúfol primitívnymi ohováračkami, je realita, nie nejaký môj konštrukt. nikde netvrdím, že to boli biskupi, alebo čo ste sa mi to vlastne snažili podsunúť. a nie, Kováčik nebol s nunciom v Ríme, aspoň o tom neviem :D hovorila som vtedy o ctihodnom arcibiskupovi Zvolenskom. a to, že sa Kováčik zjašil je síce expresívne vyjadrené, ale išlo mi len o to, že v krátkom čase povedal 2 protirečivé vyjadrenia. osobne proti nemu nič nemám, len som presvedčená, že by lepšie urobil, keby sa venoval niečomu inému ako hovorcovstvu. a to opäť nemá nič spoločné s láskou či neláskou.
ďalej to rozoberať je zbytočné
[577]PhysisVloženo 26.06.2013 12:24
ehm, nie, Rena sa nerovná Physis. paranoia?
reakce: [578]
[578]Peter PVloženo 26.06.2013 12:48
[577] Nie paranoja. Ale zdalo sa mi, ze obcas na otazky smerovane na Vas odpoveda Rena. Ospravedlnujem sa.
[579]Peter PVloženo 26.06.2013 12:58
[575] "Pan Peter,Vy ste fakt dokonalost sama."
"Uz to je Vasa vizitka, ze uznavate a vazite si Alexandra VI".

laci, ďakujem za pochvalu. Vážim si každého pápeža. A mám aj nejakú chybu?

"ked vsetci videli ako zije" - aj Vy ste to videl?

"Ja tuzim po PRVOTNEJ CIRKVI" - no to ste sa nejak neskoro narodil :) Mne stačí cirkev Kristova.
[580]laciVloženo 26.06.2013 13:00
sprofanovana laska (oprava)
Physis,ten clovek robi vsetko preto, aby Ta dostal tam,kde chce.je to dokonaly manipulator .ak zlyhavas, je to Tvoj problem,jemu vadi vsetko a vsetci.je to jednoducho " pan dokonaly". ja napr. si spominam na urazku co povedal vd. Kovacik v radiu Vatikan z rozhovoru s nejakym zrejme teologom na VS, o papezovi Benediktovi XVI., (vraj jeho velkost je aj v tom, ze sa zriekol velkolepeho pohrebu, ktory by ho cakal po smrti). tak to by som rad pocul, co by povedal tento clovek s velkym C, keby to vedel. asi ho este nikto viac neurazil.to je posledne, co by si priali po smrti papezi Jan XXIII. az Frantisek.a pohovoril toho neurekom, co vystupenie , to perla.
laska- nie je to pane nahodou tak "milovat znamena zit zivotom toho, koho milujeme".
upozornujem, nemyslim fyzicku lasku,ale lasku ako taku, lasku v celosi
[581]laciVloženo 26.06.2013 13:17
vazili by ste si ho, keby Vam trebars zneuctil alebo zabil matku?
no Vy uz popierate aj to, co je vo Wikipedii
videli ste Boha?, ja nie a predsa verim
bola este nejaka RKC okrem Kristovej?- ta PRVOTNA bola uz Jezis, Maria ,Jozef (prosim, opravte ma, ak sa mylim)
reakce: [582]
[582]Peter PVloženo 26.06.2013 13:44
[581] laci, Wikipedia je Vas zdroj informacii? Tak Vam prezradim tajomstvo: Obsah wikipedie tvoria nahodni okoloiduci a preto uroven clankov na nej kolise od odbornych po uroven referaty.sk.
Ano, spochybnujem, co je na Wikipedii.

"bola este nejaka RKC okrem Kristovej?" - nerozumiem otazke.

"- ta PRVOTNA bola uz Jezis, Maria ,Jozef (prosim, opravte ma, ak sa mylim)"
- no mylite sa. Cirkev v takomto zložení nikdy neexistovala :)

Skúste si prečítať napr. katechizmus pre deti, nie je to veľa strán, ale veľa sa naučíte.

Mimochodom, čím by ste chcel byť v cirkvi, ktorá má členov Jezis, Maria, Jozef? Čiarkou za menom?[583]XVloženo 26.06.2013 14:19
Hmm...
Nevychadzam z uzasu...
Sledujem toto forum uz skoro rok, a doteraz tu vzdy prebiehala velmi pekna a vecna diskusia.
A teraz ?
Jeden provokater, a uz to upada...
Dievcata (Physis, rybka, Rena) a chlapci (laci), i napriek tomu ze to nie je jednoduche, skusme proste nereagovat na tieto "formy" diskusie.
Myslim ze potom to pana P, velmi rychlo prejde.
Vela sil prajem...
reakce: [586]
[584]laciVloženo 26.06.2013 15:08
este ,ze ste priznali, ze od... odbornych...,necitam len Wikipedie RKC je Kristova -konstatovanie
no,potom sa myli vela knazov,ktori na Jezisa,Mariu, Jozefa poukazuju ,ako na vzor spolocenstva (forma rodiny),teda" Prvu alebo prvotnu Cirkev".vobec sa tomuto nebranim, ved co by bolo nadhernejsie
keby bola Cirkev, ako " (rodina-spolocenstvo)"tychto troch ludi. a este...kde ste dvaja,tam som aj ja...
staci mi predstava takej Cirkvi-tolko cistoty,pokory,lasky,krasnej chudoby..................co si viac priat?
katechizmus mam uz za sebou
je mi luto,ale je malo nieco si nastudovat naspamat a nepohnut rozumom.
neberte to ako urazku,ale ani bez noh, ruk,oci...by som nechcel chodit...doslovne
[585]laciVloženo 26.06.2013 15:15
X
jasne, uz som skoncil,aj som zbadal o koho ide ,uz teraz sa kajam,ale niekedy clovek musi,aby si nemysleli,ze maju patent na pravdu
[586]RenaVloženo 26.06.2013 15:20
[583]

ďakujem/e za povzbudenie. V určitom zmysle máte pravdu všetky tieto diskusie sú dosť náročné na čas, avšak asi ich niekto občas číta ... :-)

Nesúhlasím s tým, ale že by predtým bola diskusia vždy veľmi pekná - už ten výraz mi nesedí, diskusia bola... priniesla niekedy informácie, niekedy povzbudenie, niekedy ...
Nech si pán Peter diskutuje.. Páčila sa mi jeho veta - Toľko zla zapríčinia klebety: toľko zla! Nikdy neklebeťme o druhých, nikdy. Koľko škody napáchajú v Cirkvi rozdelenia medzi kresťanmi, odboj, úzkoprsé záujmy!
Ibaže aj on ju vyselektoval len vo svojom záujme a tak mi to pripadá, že ho netrápi, či klebety a ohováranie boli za odvolaním arcibiskupa Bezáka, však Roman locuta causa finita...
reakce: [589]
[587]PhysisVloženo 26.06.2013 15:21
laci a X, vďaka, už nebudem reagovať... myslím, že pán Peter by si mal najprv vyhodiť nejaké to brvno zo svojho oka, možno by potom jeho príspevky doslova nesršali povýšenectvom

a laci, s tou prvou cirkvou máš pravdu, tiež som to už viackrát počula v homíliách takto povedané a komu sa to nepáči a odkazuje na katechizmus pre deti, nuž... čo už
[588]Peter PVloženo 26.06.2013 15:41
Ak nepravdivo píšem, čo som napísal nepravdivo?
[589]PhysisVloženo 26.06.2013 15:42
[586] Rena, máš pravdu, diskusia nebola vždy úplne "pekná", ale nebolo tu chytanie za slovíčka a snaha poučovať povýšeneckými komentármi typu "nedávali ste pozor"

inak neviem ako vám, ale mne pomáha, keď tu občas napíšem nejaký rozhorčený príspevok :) a Boh vie, že aj keď tu píšem niekedy neuhladene a kritizujem všetko doradu, v skutočnosti to zas až tak zle nemyslím. sme len ľudia...

a tak... premýšľam nad tým výrokom metropolitu Babjaka a stále nechápem. ako to mohol povedať? takže sa vlastne nič nestalo? zvláštne... asi ako komu... ale na toto sa nedá ani nahnevať, on asi vážne nezaregistroval, že pre niekoho je to aj rana do srdca. odhliadnuc od toho, že (citujem z toho listu, na kt. som dávala odkaz v príspevku 568):
"Ale ještě se bojíme jedné věci. Při výchově kněží a také v praxi, se stále prosazuje „hlavně poslušnost“. Setkáváme se s tím nejen u konzervativců. Není kladen důraz na přemýšlení, svědomí, Písmo a statečnost. Většina seminaristů a část kněží pravděpodobně vůbec nepochopila o co v kauze Bezák jde a tento neudržitelný stav obhajuje. Někde je chyba. Začínáme si myslet, že jde o promyšlenou „církevní politiku“. Kdy je dobrý ten, kdo je tvárný a vždy poslechne, a taky ten, kdo má máslo na hlavě, protože je poddajný. Jinak si nečinnost biskupů nedokážeme vysvětlit."
reakce: [590]
[590]RenaVloženo 26.06.2013 16:52
[589]
:-))
Ahoj Physis,
nemyslela som tým, že diskusia nebola vždy veľmi pekná, na to že by nebola pekná ako taká - čo to znamená pekná diskusia - ja si myslím, že diskusia by mala byť v prvom rade úprimná i keď nieedy iskrivá, a i keď je to ťažké po čase sa asi dá zbadať či má zmysel pokračovať. Tvoje príspevky tu i na Postoy sú plné energie a zanietenia - rada ich čítam, pokračuj...
reakce: [591]
[591]PhysisVloženo 26.06.2013 18:14
[590] Rena, ďakujem :)
[592]rybkaVloženo 26.06.2013 18:59
zas nieco nove-falosny prorok?
koho tym dp. Vida myslel?
pozrite si zaz. Emauzy na Lumene.dnes sv. omsa v Trnave.
zaujimava homilia
inac sa pripajam k Rena -Physis vydrzat,si bojovnik
[593]PhysisVloženo 26.06.2013 19:59
no rybka, ďakujem, ale priala by som si, aby som mohla bojovať aj nejako účinnejšie, diskusie sú síce fajn, ale niekedy mi to pripadá, že len mlátim prázdnu slamu :(

a tá homília, neviem, či tým myslel niekoho konkrétneho, ale ťažko povedať :D ale nepochopila som veľmi, že najprv hovorí o tom, že falošní proroci boli farizeji a zákonníci, ale potom ten jeho popis falošných prorokov (Boh ťa má rád, ty nič nemusíš na sebe meniť a všetci pôjdeme do neba) mi pripadá ako pravý opak farizejov, ktorí naopak mali požiadaviek nespočetné množstvo, ale lásky nemali.
keby nehovoril o falošných prorokoch v cirkvi, tak by som to brala, ale medzi kňazmi som sa teda ešte nestretla s prístupom, ktorý popisuje. skôr je častejší opačný, farizejský prístup, keď sa len hrmí o tom, akí sme hriešni a zhoríme v pekle a človek potom ide z kostola a ani nevie, čí je.
pustila som si potom homíliu Mons. Bublinca zo 7.6., tá mi teda lepšie sadla.

inak, náš pán dekan spomínal falošných prorokov, keď bola v Hlohovci diskusia na podporu o. Róberta. aby sme tam teda nešli, lebo to arcibiskupský úrad neschvaľuje. akurát si nie som úplne istá, či pod tým falošným prorokom vtedy myslel o. Róberta alebo františkánov, ktorí tú diskusiu organizovali :)
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma