Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:. . .4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
[527]laciVloženo 22.06.2013 14:24
Neviem ci je to bulvarny vyplod,len uz by bolo na case vymiest ten augiasov chliev.Nepatri nahodou TA priamo pod Vatikan? Tak sa to myslim nariadilo.To, co sa robi v Trnave, o niecom uz jasne svedci. o. Bezak naozaj pichol, do coho nemal. Je to obrovska hanba RKC na Slovensku. Nie Bezaka bolo treba odvolat, ale tu partiu okolo Sokola exkomunikovat. Lenze, to by asi muselo padnut par hlav aj vo Vatikane. Uz si z nas robia posmech kde -kade vo svete posmech, ze mame emer.arc. Snokola, ktori vladne aj Rimu.

...neuraza Vas, ked nepriamo poukazuju,co asi sa robi v KC u nas?
"Samozrejme,že biskupi dávaju od toho ruky preč,,nepotopili" ho preto ,aby mu neskôr pomohli,čo ak bude chcieť i naďalej robiť poriadok.Predseda KBS nemôže dovoliť odhaliť pravdu bačovania trojice SOKOL - ZVOLENSKÝ - OROSCH.A Bezákov kat? Ten si prišiel pre zvyšok úplatku, ktorý mu sľúbili za Bezákovo odrovnanie."
...je nam toto treba len preto, ze sa niekto nevie vpratat do koze?
[528]PhysisVloženo 22.06.2013 14:33
hej, TT diecéza teraz patrí priamo pod Vatikán, čo v praxi znamená, že Orosch má všetko konzultovať s NUNCIOM.

paradox je, že stále je dosť ľudí, ktorí vidia úúplne najväčší problém v tom, že o. Róbert bol "neposlušný", keď prečítal tie nunciove listy a potom keď v decembri pomenoval veci pravým menom. nechápem toto farizejstvo - nevadí, že sa deje zlo, hlavne aby sa o tom nikto nedozvedel.
[529]PhysisVloženo 22.06.2013 14:43
ešte niečo z príhovoru Sv. otca nunciom:
Svatý otec v závěru své promluvy načrtl základní linie pro výběr vhodných kandidátů biskupského úřadu.

"Dbejte na to, aby kandidáty byli takoví pastýři, kteří jsou blízcí lidem. To je první kritérium. Kéž mají blízko k lidem. Když je někdo velký teolog a myslitel, ať jde na univerzitu, tam udělá jistě mnoho dobrého. My však potřebujeme pastýře! Ať jsou to otcové a bratři, ať jsou mírní, trpěliví a milosrdní, ať milují chudobu – tu vnitřní, která je osvobozuje pro Pána, i tu vnější, jejímž znamením je prostý a strohý životní styl. Ať nemají “smýšlení knížat”, nejsou ctižádostiví, netouží po biskupském úřadě. Kéž jsou schopni dohlížet na svěřené stádce a pečovat o jeho jednotu, kéž dávají pozor na hrozící nebezpečí, pokračoval papež František ve vykreslování ideálního biskupského profilu. Zejména však, dodal, ať jsou schopni bdít, když stádo spí, a s trpělivou láskou podporovat naplnění Božího plánu s jeho lidem.
Pastýři proto musí umět jít před stádem, aby mu ukazovali cestu, vprostřed stáda, aby je udržovali v jednotě, a za stádem, aby zabránili tomu, že se někdo zpozdí. Samo stádo si totiž dokáže instinktivně najít cestu. Pastýři se musí umět takto pohybovat."

zodpovedať si už môžete sami, kto to ako plní :(
[531]PhysisVloženo 22.06.2013 15:59
Páter Leopold zhodnotil situáciu slovami: „Atmosféra, ktorá vládne teraz momentálne v diecéze pri súčasnom vedení je taká, že meno Bezák je ako červené súkno na bý
ka. Na arcibiskupskom úrade vymenili ešte aj lustre, ktoré tam dal Bezák. To znamená, že tu musí jednoducho ľahnúť popolom všetko, čo má s Bezákom čo spoločné.” Považuje to za určitú “psychológiu totalitnej politiky”. Títo ľudia majú vraj s Bezákom „osobný problém”.
[533]ReginaVloženo 22.06.2013 20:19
tak to, co sa deje v TA je uz na vaznu diagnozu.vyzera to, ze pikle kuju nuncius s b. Oroszom a zatial im to vychadza. to si je b. Orosz taky isty menovanim za arcibiskupa? mozno aj, ved kardinal Piacenza bol tu, nuncius s acb. Zvolenskym ho nespustili z oci ,mozno je ruka v rukave a ab. Sokol ma tiez volne pole posobenia. som zaskocena vsetkym, co sa deje a je mozne v cirkvi.skoro viac spiny ako vo verejnom zivote. papez uzasne hovori, ale mansaft si robi co chce. dru
hy den po nastupe to mal rozpustit, lebo dopadne ako predchodca, alebo horsie. ta chobotnica je znicujuca a len zazrak alebo v buducnosti nejaky papez sa odvazi znicit zleho v kurii,
[534]rybkaVloženo 22.06.2013 23:19
To bolo jasne,ze o. Robertovi kardinal bud pohrozil alebo slubil. Toto vsak co urobil je hyenizmus.Tak taki ludia su vo vedeni RKC ?Koho si hlupe ovce povazuju ? Nech mi este niekto tlaci kaleraby o bezvyhradnej poslusnosti. Uz nie, pouzivala som a budem pouzivat zdravy rozum.Necudujem sa, ze sa b. Orosz chova ako knieza.Mal to od koho odkukat.Oni este hovorili o posadnutosti,tak teraz to dava zmysel.Dobre babenka povedala, ze nebude v Cirkvi na Slovensku pokoj, pokial budu vo vedeni TT a BA arcd. ludia odchovani ab. Sokolom.Este si tu diplomovku zajtra celu precitam.Malo by to byt dane k nahliadnutiu vsetkym veriacim. V tejto dobe,taketo podpasovky. Chapem Sv.Otca Benedikta, ze sa uz nevladal pozerat na tolky hnus.Suhlasim s Reginou, ze kuriu mal rozpustit Sv. Otec Frantisek na druhy den.Ti narobia tolko skody, ze sa to bude tazko napravat. Ta cenzura,no co k tomu dodat.Spominani pani su ciernou skvrnou na tele Cirkvi. A co ostatni biskupi,ani toto Vam nevadi? Este viac si cenim o .Bezaka, necudujem sa, ze sa mu ten kriz tak tazko nesie.Sme vsetci Simonmi z Cyreny a chceme s Vami ten kriz vyniest na Golgotu a polozit ho k noham Krista.Bude sudit on podla PRAVDY kazdeho.
[535]PhysisVloženo 23.06.2013 07:52
rybka, jasné že im to nevadí... a ak aj hej, tak si na to vedia nájsť ospravedlnenie. neviem, aké sv. písmo oni čítajú, ale podľa toho môjho by ich za takéto správanie Ježiš hnal s bičom :( a vraj nuncius sa nechal ešte pred rokom počuť, že o pár týždňov to celé utíchne! tak to sa teda riadne sekol. dobre, že bude teraz to zhromaždenie pred nunciatúrou, dúfam, že príde čo najviac ľudí

a páter Leo hovorí aj o tom:
V cirkvi je podľa neho už stáročia udržiavaná mentalita, ktorej cieľom je „chrániť peknú tvár cirkvi”. V záujme tejto sú slovenskí cirkevní hierarchovia ochotní použiť aj neadekvátne prostriedky v záujme vyššieho cieľa. „Oni sú ochotní klamať, podvádzať, len aby zachovali peknú tvár cirkvi, hoci všetci vedia aká je špinavá, len oni si myslia, že to je ešte stále fajn.”
(som na toho človeka hrdá, že to takto bez servítky pomenoval (o chvíľu idem na jeho omšu :))

v protiklade s tým pápež František: "Neverím v postoje, ktoré navrhujú, aby sa zachoval určitý druh spolupatričnosti a tak sa predišlo poškodeniu obrazu inštitúcie."
[536]PhysisVloženo 23.06.2013 11:46
Potom sú to mnohí iní, kresťania aj nekresťania, ktorí „strácajú svoj život“ kvôli pravde. Kristus povedal „ja som pravda“, preto, kto slúži pravde, slúži Kristovi. Jednou z osôb, ktoré dali svoj život za pravdu je Ján Krstiteľ. Práve zajtra, 24. júna, je jeho veľký sviatok, slávnosť jeho narodenia. Ján bol vyvolený Bohom, aby pripravil cestu Ježišovi, aby ho pred Izraelským národom označil za Mesiáša, Božieho Baránka, ktorý sníma hriech sveta (porov. Jn 1,29). Ján sa celý obetoval Bohu a tomu, ktorého poslal, Ježišovi. Nakoniec však zomrel kvôli pravde, keď odsúdil cudzoložstvo kráľa Herodesa s Herodiádou. Koľko ľudí platí vysokú cenu za to, že zastávajú pravdu! Koľko priamych ľudí uprednostňuje ísť proti prúdu, aby tak nezapreli hlas svedomia, hlas pravdy!
Priame osobnosti, ktoré sa neboja ísť proti prúdu! Nesmieme sa báť. A vám, mladým, chcem povedať: Nebojte sa ísť proti prúdu vtedy, keď nám chcú ukradnúť nádej, keď nám ponúkajú hodnoty, ktorú sú vlastne zvrátenými hodnotami, podobne ako zle uvarené jedlo. Po zle uvarenom jedle nám býva nevoľno. A tieto pseudohodnoty nám takto ubližujú. Musíme ísť proti prúdu!
„Dobre si zapamätajte: Nebojte sa ísť proti prúdu. Buďte smelí! Tak, ako nechceme jesť pokazené jedlo, tak isto neroznášajme hodnoty, ktoré sú zvrátené a oberajú o nádej. Vpred!“ FRANTIŠEK
[537]ReginaVloženo 23.06.2013 18:40
Frantiskovia pozdravuju Sv. otca Frantiska.Odovzdali pozdravy arcb.Zvolenskemu. Ten im podakoval a OSOBNE POMOZE PRI DORUCENI PAPEZOVI. Nic proti,
len cloveka zaboli, ze pre svojho spolubrata Roberta nebol ochotny nic urobit, aj ked podla toho co urobi pre uvedene ,ma moznosti. Co k tomu dodat-Takeho ma Slovensko biskupa "Metropolitu".Bratska laska, prazdne mlatenie slamy, "skutek utek", asi tak.
[538]PhysisVloženo 23.06.2013 21:55
Regina, máš, žiaľ, úplnú pravdu. ale to bolo jasné, že keby chcel, tak by mohol pomôcť. je to len ďalší dôkaz (keby ich ešte niekto potreboval), že žiadne dôvody na odvolanie neexistujú a oni to vedia. inak by nebol problém už dáávno sprostredkovať stretnutie so Sv. otcom. mysleli si aj s nunciom, že to vyžehlia, ak prinesú od Sv. otca list, ale tým akurát ešte väčšmi ukázali na seba.

a rybka, k tej bezvýhradnej poslušnosti, Hans Küng to vystihol úplne dokonalo: "Tam, kde sa oslavuje poslušná viera a oddanosť, ide nakoniec o osobné ambície zdeformovaných charakterov, o intrigy a zákerné hry."
[541]laciVloženo 24.06.2013 21:07
Ziadne prekvapenie, len konstatovanie, ze masineria pod vedenim Sokola a Zvolenskeho funguje na plne obratky. Biskup Filo totiz patri medzi vdacne dietky, z ktorych vsemozny arcibiskup Sokol za kratky cas urobil vsetkym moznym.Cital som ,ako ho dosadzoval pan knieza tam, kde nebolo koho, Staci si pozriet na internete,Okrem ineho,aj Stanko je student b. Fila,cize partia ako vysita. Sokol,Filo, Orosz , Zvolensky, Hajdu a cela ta Stb particka okolo.Osvojili si presne metody z cias minulych a teraz to rozbalili. Ti ale musia mat riadne nahnane, ked toto predvadzaju. Aj v Roznave treba pozriet na majetkove zalezitosi, ved prenajmy istemu panovi M, atd, aj na to sa pride ,a preto ta histeria.A Seleziani ? To tiez neprekvapuje. Ved si spomente na TV LUX. Ktoze to bol nepohodlny Zvolenskemu? No predsa Manik.Toto uz presahuje ake kolvek akceptovanie.Musime s tym nieco robit.Ludia uz hovoria, ze urobime cestu do Rima, tak zo 3 autobusy, to by bol v tom cert, aby sme sa nedostali k Sv. Otcovi, nech vie, akych pastierov tu mame a co robia ludia priamo v kurii .To sa potvrdilo aj teraz s tymi informaciami radia Vatikan.Hanba, myslia si, ze sme celkom blbi? Ja si vsetko precitam na CZ.Mali by sme vsetci, co len trochu mozu ,pred Nunciaturu ist, nech vidia, ze sa nebojime a bude este horsie.
[542]Peter PVloženo 24.06.2013 22:02
Som si to tu prečítal a rozmýšľam, čo je to za ľudí, ktorí verejne ohovárajú katolíckych biskupov a donášajú do Vatikánu rímskemu biskupovi. Nejaký Jehovisti, alebo protestanti?
[543]PhysisVloženo 24.06.2013 22:17
Peter, dúfam, že je reč o ľuďoch, na základe ktorých podnetov prišla vizitácia na arcb. Bezáka... o tých ľuďoch, ktorí ho neváhali osočovať z akéhosi sprchovania s kýmsi, z homosexuality, zo sprenevery peňazí, z toho, že nemá v úcte pápeža a podporuje potraty a podobne.
ale vlastne asi nie, to nebolo verejne, ale pekne potichúčky
[544]ReginaVloženo 25.06.2013 00:08
Peter,ja tiez pocuvam a citam,nie len co sa tu pise,ale co hovori Sv. Otec,aky by mal byt biskup.Co myslis /ak si cital alebo pocuval radio Vatikan/,kolki z nasich biskupov su taki? Myslis si, ze to, co sa deje v Cirkvi na Slovensku je v poriadku? Co su biskupi nejaki nadludia,ze mozu robit cokolvek, klamat, podvadzat,kradnut, korumpovat,ohovarat,odstranovat nepohodlnych ludi, a my im farizejsky podakujeme? My chceme Cirkev Kristovu a nie Sokolovu,Zvolenskeho ,Filovu atd. Ty to schvalujes? Nie sme jehovisti ani protestanti, len branime PRAVDU a nestracame NADEJ,,ze Bozia spravodlivost "dobehne" kazdeho.
reakce: [546]
[546]Peter PVloženo 25.06.2013 06:53
[544] "kolki z nasich biskupov su taki?" - ja neviem, nemám na to dosť informácií a väčšinu toho, čo o nich viem som sa dozvedel od iných ľudí, ktorých nepoznám, ktorí teda nie sú dôveryhodný.

"Co su biskupi nejaki nadludia,ze mozu robit cokolvek?" - Nadľudia nie sú, ale môžu robiť čokoľvek. Majú slobodnú vôľu. Keďže sú pastiermi Božieho ľudu, majú môj rešpekt a úctu. Nie ja som si ich vyvolil, ani sme ich nevolili v demokratických voľbách, ale Ježiš si ich vyvolil. A keď robia niečo nesprávne, podľa Ježiša ich mám na omyl upozorniť najprv medzi 4 očami, potom - ak to nepomohlo - s jedným, alebo dvomi svedkami. Vy ste ich už upozornili medzi 4 očami? Ak nie, neodvolávajte sa na Kristovu cirkev, pretože nejednáte podľa Krista.
[547]vlVloženo 25.06.2013 07:41
[545] Otázka na arcibiskupa pražského Dominika Duku: Na Slovensku se dařilo vést takovýto dialog arcibiskupu Róbertu Bezákovi, který se například nebál jít i do arény velkého rockového festivalu Pohoda. Při jeho odvolání hrála klíčovou roli apoštolská vizitace, kterou vedl litoměřický biskup Baxant. Mnoho lidí na Slovensku, ale i u nás (T. Halík, V. Malý, V. Kodet) vyjádřilo názor, že Bezákovo odvolání – či přinejmenším jeho způsob – bylo nesprávné (včetně podivných otázek). Jak se díváte na tuto vizitaci pana biskupa Baxanta a zejména na její formu?
Odpoveď:
Především chci říci, že českému episkopátu byl dán „černý Petr“. A to z toho důvodu, protože se hledal vizitátor, který bude rozumět slovensky – vedle italsky mluvícího nuncia. Byl vybrán pan biskup Baxant, jako člověk dialogu a uhlazeného vystupování.
Otázky nesestavoval on, sestavovala je Kongregace pro biskupy. Tyto otázky při přečtení určitě vyvolávají rozpaky, možná někdy i údiv. Musíme však vycházet z toho, že vznikly na základě reportů a udání, které přišly do Vatikánu ze Slovenska, na zmíněnou kongregaci. A povinností vizitátora je tyto otázky položit. Musíme si uvědomit, že v církvi svaté jsme jenom lidé a proto se někdy reaguje takovýmto způsobem.
Mohu říci zcela otevřeně, že pan arcibiskup Bezák nebyl odvolán na základě nějakého morálního deliktu.
[548]vlVloženo 25.06.2013 07:49
Je ťažké morálne previnenie ak pošpinia anonymní ľudia -donášači česť arcibiskupovi Bezákovi do Vatikánu a nenapravia to. Pri neprávostiach nesmú biskupi ani veriaci mlčať. Ako arcibiskup pražský povedal: "Mohu říci zcela otevřeně, že pan arcibiskup Bezák nebyl odvolán na základě nějakého morálního deliktu." hovorí za všetko. Primitívne otázky arcibiskupovi Bezákovi z vatikánu boli jedna veľká špinavosť režírovaná zo Slovenska. A predseda KBS Zvolenský mlčí a mlčí.

[549]PhysisVloženo 25.06.2013 08:42
Peter, medzi štyrmi očami upozorňovaní boli. bez odozvy. a úcta nie je niečo, čo má nekonečné trvanie. za seba môžem povedať, že úctu k ich úradu v sebe ešte mám, ale dôveru k nim (podaktorým) by som v sebe hľadala márne. veľmi sa krotím, keď o nich rozprávam, aby to nebolo v hneve, ale nie vždy sa mi to podarí.
a čo myslíš, prečo ich "ohovárame", len tak z nudy? alebo zo zlomyseľnosti? nevidíš v tom aj náš smútok, že sa dejú veci bez akéhokoľvek logického vysvetlenia, bez toho, že by niekoho zaujímalo, čo si o tom myslíme, vidíme, ako sa v NAŠEJ cirkvi nakladajú kríže na plecia ľuďom, ktorí si to nijako nemohli zaslúžiť? a my nie sme jediní, kto to vidí, vidia to aj ľudia mimo cirkvi a len krútia hlavami. kto sa ešte čuduje, že ľudia veria v Boha, ale s cirkvou nechcú mať radšej nič spoločné, by si mal otvoriť oči.

mimochodom, včera som si uvedomila jednu vec, ešte v súvislosti s nedeľným evanjeliom. Ježiš sa pýtal apoštolov, za koho ho pokladajú zástupy. zaujíma našich biskupov, za koho ich momentálne pokladajú "zástupy"?
reakce: [550]
[550]Peter PVloženo 25.06.2013 10:58
[549] "Peter, medzi štyrmi očami upozorňovaní boli. bez odozvy". Naozaj? Vy ste ich upozornovala? A všetkých, čo ste tu o nich veľmi pekne hovorili? Alebo ste tam bola ako svedok?

"prečo ich "ohovárame", len tak z nudy? alebo zo zlomyseľnosti?" - no to som sa pýtal ja, že čo je to tu za ľudí, čo ohovárajú biskupov. Odpoveď nikde.

"kto sa ešte čuduje, že ľudia veria v Boha, ale s cirkvou nechcú mať radšej nič spoločné" - no napr. aj ja sa tomu čudujem. Ak nechcú mať nič s cirkvou, tak nebudú spasení. Mal by im to niekto povedať.

"zaujíma našich biskupov, za koho ich momentálne pokladajú "zástupy"? - Načo sa pýtate, keď odpoveď už máte?

Pre katolíka je odpoveď zástupu z evanjelia nezaujímavá, pretože nie je pravdivá. Pravdivá bola až Petrova odpoveď.
[551]rybkaVloženo 25.06.2013 11:27
Pan Peter,ste si isty,ze nasi pastieri, alebo ludia ,co o. Bezaka ohovarali az v Rime urobili tak, ako nas upozornujete,ze mame konat my? Ste presvedceny,ze ludia, co pospinili o. Roberta jednali podla Krista?
Ak tak nejednali a my pozname o. arcibiskupa ako cloveka Viery a nemame vedomost o jeho vine, za ktoru mu bol vymerany trest, je nasou povinnostou /podla Pisma/ sa jeho a ludi, na ktorych sa kona nepravost sa zastat. A este sa Vas chcem opytat,iste poznate historiu RKC, to si vazite a mate v ucte napr.Borgeho, aj ked bol papezom? Je zname, ze aj volba niektorych hierarchov nebola volou Bozou, ale hriesnou ludskou tuzbou po moci. To vam pisem bez toho, aby som chcela spochybnit cokolvek Bozie.
Mozete ma nazvat aj mohamedankou /viem v koho som uverila/,ale sklonim hlavu len pred PRAVDOU /tou je Boh/, nech je na ktorejkolvek strane. Aj Krista ukrizovali, lebo nik sa ho nezastal.Sme zbabeli a kludne sa dokazeme divat aj na hriechy,ktore sa konaju v Jeho mene.
Ukrizovany Kristus je skuskou ako ho milujeme ,ale aj dokaz, aki sme hriesni. Jeho laska a milosrdenstvo je vsak nekonecne a to je nasa NADEJ ist vpred.
reakce: [553]
[552]rybkaVloženo 25.06.2013 11:53
Ked vidim co sa deje v nasej Cirkvi, kde sa hovori v " DOME BOZOM" ine, ako sa kona,pytam sa, ake je toto vlastne spolocenstvo? Ma vyznam tu zotrvavat? Pokusenie je velke. Lenze zostanem tam,odpovedam tak, ako ked sa ma pytaju, preco vlastne chodim do kostola,ked Boh je vsade.Chodim pre ten zazrak, pre tu obetu a Bozie telo, pre duchovny pokrm.
[553]Peter PVloženo 25.06.2013 11:55
[551] "ste si isty,ze nasi pastieri, alebo ludia ,co o. Bezaka ohovarali az v Rime urobili tak, ako nas upozornujete,ze mame konat my?" - No to ja neviem. Ja upozorňujem na postup, ktorý stanovil Ježiš. Nikto nebude totiž súdený za cudzie hriechy :)

"Ste presvedceny,ze ludia, co pospinili o. Roberta jednali podla Krista? " - nie, nie som o tom presvedčený. Ale ani Vy nemôžete tvrdiť, že ho niekto pošpinil, keď ani neviete, kto to bol a čo vlastne povedal/napísal. A už vôbec nemôžete z domnelého činu obviňovať biskupov len preto, že sa nechovajú podľa Vašich predstáv. O tom mimochodom hovorí aj Duka, teda že biskup Bezák morálne nepochybil. Ak ho teda odvolali, morálne dôvody to neboli - ale to len domýšľam na základe toho, čo povedal Duka a ten takisto pri tom nebol.

"to si vazite a mate v ucte napr.Borgeho, aj ked bol papezom?" - Máte na mysli pápeža Alexandra VI? Ak áno, tak pápeža Alexandra VI si vážim. Urobil veľa dobrého pre uchovanie katolíckej viery a šírenie evanjelia. Ale o tom vo filme nebolo nič...
Máte nejaký zoznam pápežov, ktorých si katolík nemá vážiť? Aké sú kritériá?

"Aj Krista ukrizovali, lebo nik sa ho nezastal" - Mýlite sa, zastal, nedávate pozor.

"Jeho laska a milosrdenstvo je vsak nekonecne a to je nasa NADEJ ist vpred." -´Áno. Len by som doplnil, že Ježiš je aj spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlých tresce.
[554]rybkaVloženo 25.06.2013 12:50
Pane, Vy ste neskutocna mudrost, spochybnite aj sam seba...
[555]RenaVloženo 25.06.2013 13:47
odpoveď pánu Petrovi - na 553 tretí odsek

"to si vazite a mate v ucte napr.Borgeho, aj ked bol papezom?" - Máte na mysli pápeža Alexandra VI? Ak áno, tak pápeža Alexandra VI si vážim. Urobil veľa dobrého pre uchovanie katolíckej viery a šírenie evanjelia. Ale o tom vo filme nebolo nič...
Máte nejaký zoznam pápežov, ktorých si katolík nemá vážiť? Aké sú kritériá?

Vážený Peter -
Otázka či si ho vážite je subjektívna, správnejšie by bolo povedať - správal sa v duchu Evanjelia, kde je napísané , že čokolvek by človek získal, ale na duši škodu utrpel nič by mu to neosožilo. A verím že uznáte, že veci, ktoré neslúžia na požehanie jednotliva nemôžu slúžiť ani na požehnanie cirkvi.

Súhlasím s Rybkou a Physis v tom, že hoci často na kázňach našich biskupov počujem slovo láska z konania aspoň voči ich spolubratovi to tak nevyzerá, ak súdim minimálne z tlačového brífingu KBS na Donovaloch. Môžete namietať, ale nezištná Láska, ktorá zomrela na kríži za hriešnika by tak asi nehovorila, ale to už nechám na Vás.

Mimichodom ak si prečítate informácie, ktoré zverejnil vo svojom blogu Sandro Magister - zvlášť halierová vykreslenie dlhov na TT arcidiecéze a dezinformácia ohľadom zamestnancov TT abu, sú iba dve možnosti - možno si ich vymyslel, ale prečo by sa Talian zaujímal o TT abu, alebo mu ich niekto kompetentný podstrčil... a kto by mal záujem a prístup k takýmto informáciam...
reakce: [559]
[556]PhysisVloženo 25.06.2013 20:00
Peter, ak vás tak zaujíma odpoveď, čo sme za ľudí, tak sme katolíci, ktorí sa už nevládzu tváriť, ako je všetko v najlepšom poriadku, ako "mediálna "panika" nie je skutočným obrazom katolíckej Cirkvi" (citát z decembrovej výzvy k spolupatričnosti) a ako sa vlastne vôbec nič zlé nedeje.
ja osobne som nikoho neupozorňovala, pretože na to nemám možnosti a priestor, poznám však ľudí, ktorí upozorňovali, a ako som povedala, bez odozvy, prípadne rovno so sankciou. a ešte jedna vec, čo sa mňa týka, kým sa tu sťažujem na biskupov, je to len preto, že ešte stále dúfam, že sa niečo stane (Boh vypočuje naše modlitby) a veci sa otočia k lepšiemu. sťažovať sa na kroky, ktorým nerozumiem alebo sa mi vôbec nepáčia, alebo ich úplne objektívne považujem za zlé, prestanem, až keď ma biskupi úplne prestanú zaujímať. a dúfam, že k tomu nikdy nedospejem.

a k príspevku 553 len toľko, že to, že bol o. Róbert pošpinený, je jasné z oných 11 otázok. neviem kým, preto netvrdím, že to boli biskupi, ale iných dôvodov na kritiku podaktorí biskupi poskytli dosť, a to nie domnelých, ako píšete, ale úplne reálnych
reakce: [561]
[557]PhysisVloženo 25.06.2013 20:07
ešte 2 veci pre Petra:
"Ak nechcú mať nič s cirkvou, tak nebudú spasení. Mal by im to niekto povedať." katechizmus k vete "mimo cirkvi niet spásy" hovorí, že "Toto tvrdenie sa nevzťahuje na tých, ktorí bez vlastnej viny nepoznajú Krista a jeho Cirkev"
čo myslíte, koho vina je, ak jediné, čo človeku bráni vstupu do cirkvi je antisvedectvo jej členov (a to hlavne tých vyššie postavených)?

"Pre katolíka je odpoveď zástupu z evanjelia nezaujímavá, pretože nie je pravdivá." neviem, čo je zaujímavé pre "katolíka", ale Krista tá odpoveď zaujímala, inak by sa nepýtal. jeho totiž vždy zaujímali myšlienky a pocity každého človeka
reakce: [560]
[559]Peter PVloženo 25.06.2013 21:37
[555] Ja by som volil radšej opatrnejší postoj k pripadným pochybeniam osoby. Možno tak, ako učí sv. Tomáš Akvinský:
"Môže sa stať, že ten, kto vysvetľuje v lepšom zmysle, sa častejšie mýli. Je však lepšie, keď se niekto často mýli v dobrom úsudku o nejakom zlom človeku, než aby se zriedka mýlil v zlom úsudku o dobrom človeku. Pretože takto (v druhom pripade) sa robí dobrému človeku krivda, kdežto v prvom prípade sa krivda nerobí ani zlému."

To je teda odpoveď tak na "správanie biskupov", ako aj na pápeža Borgeho (taký pápež neexistoval), ako ho nesprávne premenovala Rybka.[560]Peter PVloženo 25.06.2013 22:16
[557] Ale to ste posunuli význasm vety. Aspoň ja to chápem tak, že hovoríme o ľuďoch, ktorí Krista poznali/poznajú. Ale pre nejaké dôvody od určítého času odmietajú Kristovu cirkev. Preto je dodatok z katechizmu na nich neuplatniteľný.

"čo myslíte, koho vina je,...." - no v prvom rade je to vina záujemcu o vstup. Veď my všetci vieme, že ako jednotliví členovia cirkvi sme hriešni. Postoj kandidáta typu "vstúpim tam, až keď budú v Cirkvi všetci svätí" je výhovorka. Ak nie je členom cirkvi a vie o Ježišovi, tak je asi hriešnik. My takisto nevystupujeme z cirkvi, keď nejaký jej člen pácha hriech, alebo popiera zjavenú pravdu. Preto by som netvrdil, že je to jediný dôvod na nevstúpenie (do Cirkvi sa vstupuje krstom, však?).

V druhom rade je vinou cudzí hriech človeka, ktorí dáva zlý príklad. Zároveň sa ospravedlňujem za nesprávne použitie výrazu "cudzí hriech" v svojom príspevku č. 553.
Alebo - pekne katolícky - Nie je možné, aby neprichádzali pokušenia. Ale beda tomu, skrze koho pochádzajú.

ad "za koho pokladajú ľudia Syna človeka?", resp, "za koho ma pokladajú ľudia?", resp. "za koho ma pokladajú zástupy?": Po Petrovom vyznaní im predsa zakázal hovoriť o tom, že on je Mesiáš. Takže mienku zástupu - aj keď nepravdivú - Ježiš nechcel v tej chvíli ani opravovať. Ja tomu rozumiem tak, že o pravde sa nehlasuje.

"jeho totiž vždy zaujímali myšlienky a pocity každého človeka" - Nie. Opäť musím konštatovať, že ani Vy nedávate pozor.
[561]Peter PVloženo 25.06.2013 22:38
[556] " že ešte stále dúfam, že sa niečo stane (Boh vypočuje naše modlitby) a veci sa otočia k lepšiemu." - a čo, ak sa už k lepšiemu otočili? Nemôžete predsa vedieť, čo je lepšie. Môžete ale vedieť, čo by ste chceli. To ale nie je to isté, však?

Rozmýšľam, čo by sa stalo, keby rímsky biskup povolal biskupa Bezáka naspať do Trnavy, do funkcie arcibiskupa.(Nie som si istý, ale za to sa modlíte?) Potom by prestali osočovania ostatných biskupov, nuncia, kardinála Tomku, biskupa Sokola? Potom by nastala jednota medzi veriacimi na Slovensku?
Alebo by bolo ešte potrebné týchto biskupov potrestať? Ako, odvolaním, suspendáciou, exkomunikáciou? A za čo vlastne? Za rešpektovanie rozhodnutia pápeža B16? Physis, pri Vašej inteligencii si trúfnem povedať - nič z toho si nemyslíte.
[562]rybkaVloženo 26.06.2013 00:19
Moment moji mili,to je nedorozumenie.Pytat sa seba preco,potvrdit si preto,je predsa jasna odpoved.Tie posledne dve vety hadam povedali dost. Mne staci pohlad na kriz a som "doma".Ale tu je naozaj vela ludi, ktori jednoducho povedia "Boh ano-Cirkev nie",co vsak neznamena, ze vystupia fakticky z Cirkvi.A to je problem,ktory by dobry pastier mal riesit. Kazdy den ,velmi casto hovorim k Bohu a pytam sa vselico. Som ista, ze sa nehneva ani pre to vselico. Odpoved vedomim alebo dejom pride. To mi dava pokoj, aj ked niekedy? No co uz ,som len hriesny clovek.
552...
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma