Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:. . .4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
[450]rybkaVloženo 11.06.2013 12:03
...kto seje vietor, zozne burku. citam a neverim vlastnym ociam. toto pohne naozaj aj kamenom. byvala TBA-jej vedenia, nema zabrany uz nic pohorsujuce urobit. fakt to bude tak, ze ich ovladol zly.
[451]rybkaVloženo 11.06.2013 12:05


A potom si prečítam toto:

Podle životopisce Johna L. Allena ml., tento mladý teolog P. Joseph Ratzinger - nynější Benedikt XVI., také během zasedání koncilu napsal: „Pro spoustu lidí se dnes církev stala hlavní překážkou k víře. Nevidí v církvi už nic jiného než zápas smrtelníků o moc, malicherné tahanice těch, kteří se prohlašují za zprostředkovatele oficiálního křesťanství. Jsou to ale právě tito lidé, kteří stojí v cestě pravého ducha křesťanství.“

Škoda, že ml. teológ z týchto názorov vyrástol, potom by sa nečudoval reakciám katolíkov a neupokojoval ich v mene svätej (alebo slepej?) poslušnosti.
[452]PhysisVloženo 11.06.2013 12:24
rybka, som si istá, že Benedikt ani len netuší, aký je o. Róbert a aké sú reakcie na jeho odvolanie - a hlavne PREČO sú také. počúvala som teraz záznam z októbrovej diskusie na podporu o. Róberta v HC - myslím že p. Mikloško hovoril niečo ako že vraj sa vo Vatikáne čudujú, čo sa to na Slovensku deje, vraj sme už ako Rakušania (hnutie wir sind kirche a ich výzva k neposlušnosti, požadujú napr. svätenie žien atď). pritom tu ide o niečo úplne odlišné...

ja som nad tým tiež už premýšľala, či náhodou O. nečakal, že bude arcibiskupom, a namiesto toho prišiel o 7 rokov mladší "vidiecky" farárko a navyše si všetkých hneď získal... ale ja ho nepoznám, takže netuším, čo je zač.
kdesi v diskusii som čítala, že mu vadilo aj to, že nebol generálnym vikárom

ale najhoršie je toto, písal p. Vittek pod tou hlúpou výzvou k spolupatričnosti cirkvi:
"Biskupi sa ničím neprevinili voči osobe Mons. Bezáka, a preto nevidíme dôvod, pre ktorý by sa s ním mali zmierovať. Prejavili mu všetku potrebnú úctu, verejným spôsobom, keď ho ubezpečili o svojej modlitbe, alebo keď napríklad Mons. Orosch, ktorý po ňom spravuje dočasne trnavskú arcidiecézu, spolu s ním slúžil v kaplnke arcibiskupského úradu v Trnave ďakovnú sv. omšu a poďakoval mu za všetko, čo urobil pre trnavskú arcidiecézu. Vzhľadom na to, že podľa našich informácií Mons. Oroscha ako pomocného biskupa trnvavskej arcidiecézy Mons. Bezák nebral vážne (pekne povedané), považujeme takéto jeho gesto za prejav nanajvýš ľudský, pokorný a plný úcty."

"podľa našich informácií" - od koho asi? takže ho "nebral vážne"? nuž, asi vedel prečo :( teraz sa treba z pomsty vyvŕšiť na dekanoch.
[453]PhysisVloženo 11.06.2013 12:39
ešte k Oroschovi, list od Benedikta hovorí aj o obnovení usporiadaného pastoračného riadenia v TT diecéze, pritom všetci dekani a 90 kňazov sa za o. Róberta postavili :( takže čo asi mohlo byť neusporiadané? alebo skôr kto je tu nevysporiadaný sám so sebou...

a Regina, ja nechápem, prečo sa stále všetci oháňajú Sv. otcom a nejakou neomylnosťou, keď aj 5-ročnému decku musí byť jasné, že rozhoduje len podľa toho, čo mu povedia... s o. Róbertom sa rozprával 2 razy za život, aj to dokopy tak minútu. je to presne ako povedal o. Srholec: "My, katolícki veriaci, by sme sa nemuseli stále zaprisahávať svojou láskou a poslušnosťou k sv. otcovi. On je osobou aj symbolom jednoty, ktorá sa má menej manifestovať a viac žiť. V opačnom prípade je nebezpečie, že mu pripíšeme aj naše chyby a zlyhania."
[454]PhysisVloženo 11.06.2013 12:53
čítala som v nejakej staršej diskusii, vraj o. Bublinec povedal, že po Roku viery by pápež mohol vyhlásiť Rok zdravého rozumu... myslím, že by sa to hodilo, ak už nie je neskoro :(
[455]rybkaVloženo 11.06.2013 13:13
To, ze Sv.o. Benedikt by to nikdy /keby mal pravdive informacie/, neurobil,za tym si stojim aj ja. Teraz si spominam na film /Arcb. s lud. tvarou/, kde sa o. Bezak rozpraval s redaktorkou. Bolo to po prichode Z Rima. Stretol sa so Sv. otcom. Bol uplne spokojny a povedal asi tak, ze to bude dobe atd. No keby bol mal papez voci nemu dokazy na odvolanie, urcite by mu to aspon naznacil.Nieco tu nesedi. Stale mi vrta v hlave, ze sa to uskutocnilo velmi rychlo, po smrti troch biskupov /Balaz, Kojnok,Tondra /.Boli to ludia, ktori si tiez odtrpeli svoje ,Sokola nemuseli a nemyslim si, ze by niektori z nich suhlasil s odvolanim o. Roberta /nevieme, co odpovedal b.Tondra na otazku od b. Baxanta/.Dala by som ruku do ohna, ze povedal nie ,lebo poznam niekoho z jeho rodiny, aj ked... Museli umriet, aby mohli urychlene konat.Strasne sa niecoho boja, ked toto vsetko robia, za kazdu cenu znicit R. Bezaka. To je ako za Borgeho,este ho daju zlikvidovat, zahlasil jeden pan vedla mna v autobuse.
[456]rybkaVloženo 11.06.2013 14:50
v archive rad. lumen,emauzy, sv.omsa stare hory 1.6.2013 ,oplati sa pocut, aj takmer kazdy piatok ma sv. omsu v radiu,je uzasny.vsetky jeho kazne aj naspat sa daju vypocut,je uvedene, ze celebruje on . len sa bojim dokedy? BB ma vynikajucich knazov /samozrejme su aj inde/,ale uz povedal aj o. Farkas /este riaditel BU /,ze chce odist do pastoracie, co je napokon aj dobre?-spoluziak o. Roberta a prvy sa ho verejne zastal vo vysielanej omsi na STV. Aj tu veriaci dufaju,ze?
[458]XVloženo 11.06.2013 15:41
Tak sa mi zda ze nasi (ani nepoviem otcovia...) biskupi ziju podla hesla "Pan Boh vysoko a Rim daleko". Ved uvidime dokedy im to bude cele prechadzat, ci uz u veriacich alebo aj u predstavitelov kurie.

Zatial sa im (bohuzial) celkom dari. Dokonca dokazali ustat (a skoro rok utajit)aj list ktory podpisalo niekolko desiatok knazov z BB diecezy v ktorom vyjadrili jasnu podporu o. Robertovi. (kto z Vas o tom vedel??? :-)

No uvidime... Na strednom Slovensku sa udeju pozitivne zmeny, snad sa to posunie aj na periferie...
[459]PhysisVloženo 11.06.2013 15:51
ja som o tom teda nevedela :-)
[460]rybkaVloženo 11.06.2013 17:19
vobec ma to neprekvapuje.Biskup Balaz ,si robil svoju pastiersku robotu podla vzoru Jezisa Krista /aj ked ,ako si sam neraz priznal-vsetci sme hriesni/.Vychoval si okolo seba, aj v celej dieceze takych knazov,ktori nemuseli ludi nahanat. Pritahovali ich svojou ludskostou, laskavostou,hlavne pracou s mladezou.Napr. nasa fara bola vzdy otvorena pre kohokolvek, hladny odisiel najedeny, alebo aspon s okruskom chleba.

Je uzasne pocuvat vyklady podobenstiv z Pisma . Nie vsetci ludia spravne chapu, co sa v nom pise. Ak by ho brali doslovne,tak neviem kolko ludi by behalo po zemi /...zub za zub.../,slepych, bez ruk a noh atd. To je dolezite, nie na ludi kricat, aki su zli. Ak spravne pochopia pismo,budu lepsi, radostnejsi,ukazeme aj inovercom, nevercom ,ako sa mame radi a povedia, aha, oni su Kristovi

Teraz patrim do inej diecezy a tu je to zial, ine.
[461]vlVloženo 11.06.2013 18:32
Včera som otca arcibiskupa videl v Starom meste v Bratislave a vnútorne ma to normálne potešilo ho vidieť. Prajem mu vela Božieho požehnania aby mohol byť opäť aktívnym biskupom a aby sa napravila neprávosť ktorá sa mu v živote stala.
[462]PhysisVloženo 11.06.2013 19:13
"Prečo sa bojíme? Prečo ten strach? V prvom rade sa nechceme nechať vyrušiť zo svojich zabehnutých, overených, starých a nefungujúcich schém. Nechceme stratiť istotu. Radšej si nahovoríme, že Kristus je s nami, aj keď ho už dávno nevidíme. Nie jeden deň, možno už roky nie je pri nás, ibaže sa bojíme si to priznať. Tak si pokojne vysluhujeme sviatosti, zaznamenávame sväté prijímania a počet birmovancov. Nepýtame sa však, či je Kristus s nami. Vo sviatostiach je s nami určite, ale či aj v spôsobe prípravy a vysluhovania? Prečo máme často strach si priznať, že tu s nami nie je?" o. biskup Baláž
[463]PhysisVloženo 12.06.2013 08:02
úryvok zo septembrového pastierskeho listu b. Oroscha:

"Svoju službu na čele arcidiecézy chcem vykonávať v duchu môjho biskupského hesla: „Corde videre“, teda v duchu Kristovej lásky a spravodlivosti. Chcem zachovávať všetky cirkevné predpisy ohľadne vedenia arcidiecézy; o
to isté prosím i vás všetkých."

možno by mu nezaškodilo pripomenúť, napríklad tú časť o dodržiavaní cirkevných predpisov :/
[465]PhysisVloženo 12.06.2013 22:22
KBS vraj odvolaným dekanom zakázala hovoriť s novinármi. „To, o čom môžu kňazi na verejnosti hovoriť, určujú kánonické normy, ktorých plnenie každý kňaz na seba dobrovoľne prevzal,“ tvrdí Kováčik.
Duchovní sa napriek tomu neboja vyjadriť názor. „Je to v súlade s otvorenosťou, ktorú hlása Svätý Otec. Prezradil som len to, čo má právo vedieť každý,“ tvrdí László Parák.

cha, držím im palce... nech sa nedajú :)
reakce: [466]
[466]janVloženo 13.06.2013 10:19
[465] Biskup Ján Orosch je biskup Sokolovho razenia, podobne arcibiskup Zvolenský je Sokolov biskup,majú podobné praktiky jednania,len s iným faceliftom. Tak sa nečudujme.Stratili vážnosť pred mnohými veriacimi svojimi postojmi k arcibiskupovi Bezákovi. Vážili sme si napr. otca biskupa Gábriša, lebo sa nebál ani komunistov. Títo sú však úbohí administrátori. Bez veriacich ste pred Bohom velké nuly.
[467]PhysisVloženo 13.06.2013 14:05
nevadí, František má pre nich ďalší odkaz:
"...stačí jen otevřít noviny a vidíme, že kolem nás je zlo, že působí ďábel. Chci však říci nahlas: Bůh je mocnější! Věříte tomu, že Bůh je mocnější? Řekněme to tedy společně, řekněme to všichni: Bůh je silnější! A víte, proč je silnější? Protože je Pánem, jediným Pánem."

"Drazí bratři a sestry, být církví, být Božím lidem podle nezměrně dobrotivého plánu Otcova znamená zvěstovat a přinášet Boží spásu do tohoto našeho světa, který je často zmatený a potřebuje povzbuzující odpovědi, které dodají naději a nový rozmach na cestu. Církev ať je místem Božího milosrdenství a naděje, kde každý může cítit, že je přijímán, milován, dostává se mu odpuštění a povzbuzení k dobrému životu podle evangelia. A aby druhý mohl cítit, že je přijímán, milován a dostává se mu odpuštění a povzbuzení, musí mít církev dveře dokořán, aby mohli vejít všichni. A my musíme z těchto dveří vyjít a hlásat evangelium."
[468]marcelaVloženo 13.06.2013 15:39
o biskupech svedcia uz tie megalomanske oslavy 6O. narodenin b. Orosza a b. Secku. ako kniezata sa dali od spolubratov v prihovoroch ospevovat, aki su uzasni.a to su v uradoch 4 roky?koruna vsetkeho, vitali ich fanfary, no proste-su viac ako hociktory normalny panovnik vo svete.ti si na tom nepotrpia . niekolko sto hosti, tak to papez Frantisek ma ozaj skromnych a chudobnych ucednikov.dalo by sa ich pomenovat inac,ale nestoja za to ,aby clovek k voli im zkresil.
[469]PhysisVloženo 13.06.2013 17:39
"Kdo svého bratra zatracuje, zaslouží si peklo", komentoval papež.
„Není nutné chodit za psychologem, abychom věděli, že kdo sráží druhého, dělá to proto, že sám nedokáže růst a – aby se cítil „Někým“ - potřebuje ponížit druhého. Je to škaredý mechanismus. A Ježíš ve vší prostotě říká: „Nemluvte špatně jeden o druhém. Nepomlouvejte se. Nesrážejte se“. Vždyť přece jdeme všichni po stejné cestě. Všichni jdeme po cestě, která jednou skončí, ne? Řečeno po našem: „na každého dojde“.

platí pre vieme koho... ale i pre nás tu :)
[470]laciVloženo 13.06.2013 17:46
dekami maju posluchat, posluchat a poslucha. biskup nema klamat, klamat a klamat. kto je chyby?
[471]PhysisVloženo 13.06.2013 17:58
asi tak :D

ešte jeden od sv. otca, na povzbudenie:
"Nezatvárajte svoje srdcia a nestrácajte vieru, lebo Boh dokáže zmeniť každú situáciu."
[472]ReginaVloženo 14.06.2013 08:17
"poznám vnútro cirkvi a viem, že taký spôsob bezprávia sa priamo odvíja z hierarchickej štruktúry. Vyšší má vždy pravdu. Ľudia ani netušia, koľko smútku je v príbehoch bohoslovcov vyhodených bez udania príčin. Ale aj mnohí kňazi sa často stávajú obeťami tých, ktorí majú moc. Bezák je teda len jeden z mnohých. Pravda, na arcibiskupskom poste je to skôr výnimka. Naposledy to bol v našom okolí tuším sv. Metod, keď ho zavliekli do Nemecka na cirkevný súd v prítomnosti kráľa Ľudovíta. Pasovský biskup Hermanrich ho prišiel vypočúvať v jazdeckom odeve a s bičom v ruke sa mu zaháňal do tváre. Traja biskupskí spolubratia ho zvrhli a poslali do väzenia. Veľmi mi to pripomína „jednomyseľné“ vyhlásenie Bezákových spolubratov, že všetko je v poriadku. Ako v stredoveku alebo ako za totality".

...co dodat,fakt niektori si urobili cirkev na svoj obraz, nie na KRISTOVU CIRKEV.
[475]PhysisVloženo 14.06.2013 09:51
„Pomaly už bude tomu rok od ukončenia môjho pôsobenia v Trnave. Neurčujem vonkoncom prípadne zmeny v Trnave. Áno, dekani dali k dispozícii svoj úrad. To som vedel. Ale nechcem predpokladať, že by s nimi súčasný administrátor neprebral ich ďalšie pôsobenie v diecéze a spoločne sa dohodli,“ napísal nám Bezák.

večný optimista, ale však aj preto ho máme radi :D pamätám si, že v rozhovore tuším ešte z roku 2009 hovoril, že nechce pochybovať o Sokolových zdôvodneniach nejasností v účtovníctve

a na pluske zas píšu, že Zvolenský chce, aby bol novým arcibiskupom Tibor Hajdu. síce to budú asi také info jedna babka povedala, ale zrovna tento kandidát (sokoliar) by ma ani neprekvapil.

musíme nejako vydržať. je zaujímavé, že zrovna na výročie príchodu vierozvestcov sa tu dejú také veci. ale Metod sa napokon pred pápežom obhájil :)
[477]laciVloženo 14.06.2013 12:13
Podla toho, co nam predvadza nasa RK vrchnost,ta arogancia moci,nevesti nic dobreho. Ked po tych protestoch, co vsetko medzi ludmi naozaj vrie,oni su si isti a vraj v mene Boha robia, no neviem, chrania si kozu. Musel ten nas arcibiskup Robert zatat velmi vysoko. Zacinam mat pocit, ze ta chobotnica (alebo Gorila) je tazko porazitelna.Obavam sa, ze ani tento papez nebude velmi uspesny a este, ci bude mat okolo seba tolko spravodlivych.Nemal som dobry pocit ani po navsteve kardinala Piacenza.To pochlebovanie arb. Zvolenskeho a nuncia bolo protivne.Mal by prist niekto z Vatikanu inkognito, medzi ludi a aj knazov. Asi by sa dozvedeli veci, az by sa nestacili cudovat. Tu by mohli este vela urobit knazi,aby odstranili ludom tu spinavu clonu.Nech sa neboja, ved vsetkych ich nepovyhadzuju a na dedinach je velmi dolezite, aby vial novy vietor, aj ked su aj tam ludia dost mudri, aby vedeli rozoznat kto je kto. Ved na dedinach boli aj b.Balaz. o. Bezak, o.Farkas atd a ludia na nich nezabudli. Len musia ozeliet tych par striebornych a verne nasledovat co ucil a zanechal Kristus.

A k tomu prebudeniu tolko,az sa raz ludia prebudia,musela by to byt neuveritelna totalita. Tym, ak vsak ludia budu dost mudri, pouzivat rozum, by bud RKC prestala blbnut, alebo by skoncilo krestanstvo v dnesnej podobe. Mozno k tomu to vsetko smeruje, aby sa obnovila Cirkev Kristova.Zly sa snazi,ale vitatstvo nebude jeho.
[478]laciVloženo 14.06.2013 12:22
No. to by uz boli vsetci zo skupinky "ala Sokol " na najvyssich postoch. To je vysmech vsetkym ludom dobrej vole a mravov.Myslim toho T. Hajdu. Tak dokedy este, skusaju nasu trpezlivost. Pohar sa zacina prelievat.........
[480]rybkaVloženo 14.06.2013 13:31
Ano, Alenka. Vdp. Farkas este riaditelom BU BB je, ale ako povedal nedavno v relacii na radii Lumen, chce sa vratit do pastoracie.je to skutocny bojovnik za pravdu ako bol b. Balaz a jeho spoluziak o. R.Bezak.Mozno to bude tak, ako s dekanmi, uvidime...
[481]rybkaVloženo 14.06.2013 13:43


Sobota 04.05.2013 13:00 Akú víziu má pápež František pre Cirkev? Vieme ju na Slovensku prečítať? Podľa pápeža, ktorý je zvyknutý pracovať a žiť medzi ľuďmi, má byť Cirkev spoločenstvo s otvorenými dverami. Potrebuje skutočne obnovu? Hostia: fundamentálny teológ Vladimír Farkaš a dominikán Inocent Mária Sanysló OP.
Moderátorka: Jana Graňáková

Vypocujte si: Lumen,Archiv, Zaostrene,4.5.2013
[482]rybkaVloženo 14.06.2013 15:02


Sobota 04.05.2013 13:00 Akú víziu má pápež František pre Cirkev? Vieme ju na Slovensku prečítať? Podľa pápeža, ktorý je zvyknutý pracovať a žiť medzi ľuďmi, má byť Cirkev spoločenstvo s otvorenými dverami. Potrebuje skutočne obnovu? Hostia: fundamentálny teológ Vladimír Farkaš a dominikán Inocent Mária Sanysló OP.
Moderátorka: Jana Graňáková

Vypocujte si: Lumen,Archiv, Zaostrene,4.5.2013
[483]rybkaVloženo 14.06.2013 18:26
Prosim, vymazte 482,omylom som potvrdila 2-krat.
[484]vlVloženo 14.06.2013 20:53
Padla tu taká úvaha o Mons. Hajdu, riaditelovi arcibiskupského úradu, že by mohol byť biskupom. Nemyslím si, že Mons.Tibor Hajdu by bol kandidátom na biskupa, nemá pastoračné skúsenosti.Zaujímavé by bolo keby arcibiskup Bezák bol ustanovaný do Bratislavy za metropolitu a arcibiskup Zvolenský do Trnavy. To by bol naozaj zázrak. Uvidíme. Aj nespravodlivosti musí byť koniec, nie je večná.Všetci sa v KBS tvária , že je všetko na Slovensku v poriadku, ale nie je. Cítime mnohí že nie je. Komunizmus paradoxne vybudoval aj morálne silných biskupov, napr. biskupa Gábriša. Mal rešpekt a úctu, to sa o súčasnom predsedovi KBS Mons. Zvolenskému povedať nedá.
[485]PhysisVloženo 14.06.2013 21:11
no, neviem... to by som bola radšej, keby sa RB vrátil do Trnavy, ak by mal podporu sv. otca, druhýkrát by si naňho netrúfli (b. Oroscha by mohli preložiť za pomocného biskupa napr. do Nitry, nech sa nemusia dohadovať). a arcb. Zvolenský nech si je metropolitom, pre mňa za mňa aj tým kardinálom, len nech už skončí to dusno, čo tu je.

ale je pravda, že sa nám tu od stola dobre plánuje :D Pán to má už určite vymyslené a možno úplne inak, než by sme sa nazdali.

akurát pozerám na stránke tkkbs.sk zoznam tohtoročných novokňazov. v TT arcidiecéze iba jeden, JEDEN novokňaz! ani žiadni rehoľníci z našich končín. len tak ďalej...
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma