Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:. . .2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 . . .
[380]ReginaVloženo 03.06.2013 10:55
V stredu 5.juna pride na navstevu Slovenska prefekt vatikanskej Kongregacie pre klerus Mauro Piacenza, aby spoznal aktualny stav knazstva u nas. Navstivi Bratislavu, Zilinu a B.Bystricu-Badin. Skoda, ze nie 6.6.2O13 Trnavu o 18 hod. Tu by dostal najpravdivejsiu odpoved. Mal by sa pytat aj ludi, lebo nie je zaruka, ze okrem KBS nebudu vybrati len ti "spravni knazi". Podla programu to nevesti vela dobreho. UZ teraz sa vsetci, okolo mna bojime, ze kardinal bude zmanipulovany.Boze, uz len Ty nam pomozes..................................................... !
[381]PhysisVloženo 03.06.2013 11:04
mňa by vlastne zaujímalo, prečo sa nepýtajú V PRVOM RADE ľudí... veď tí najlepšie vedia, čo a ako. teda ak sa vezme dostatočne široká vzorka. nie je dôležité, ako ľud vníma svojho pastiera?
[384]PhysisVloženo 03.06.2013 13:16
na Postoyi zasa nervozita... vraj komu "ďakovná modlitba" "prospeje" a kto ju "organizuje"... nuž, slobodomurári, kto iný.
Bože, ty to vidíš
[385]rybkaVloženo 03.06.2013 14:13
......oni sa boja, su bezradni,nedari sa im zhasit to svetlo,ktore zazal o. Robert . Ukazal ludom Cirlev Kristovu, v ktorej sa da " zit zivotom toho koho milujeme".Mame sa milovat navzajom. V tom je buducnost Cirkvi aj nasho bytia na tonto svete. Inej cesty niet. Uz to nezmenia, mozu vsetko len viac svojim zotrvavanim v pritmi a pozeranim spoza rohu pokazit. To robi zly.
[386]rybkaVloženo 03.06.2013 14:35
A este chcem odkazat mladym na Festivale LUMEN /bude v Trnave 7.-8. juna 2013/, podporte aj Vy o .Bezaka, ved je velkym priatelom mladych. Chodte pred KATEDRALU a modlite sa ruzenec trebars na kolenach. To bude navacsi prejav lasky k svojmu pastierovi.
[387]PhysisVloženo 03.06.2013 17:33
Podobenstvo nám však rozpráva aj o inej postave, o tých, ktorí sa chcú „zmocniť vinice a stratili vzťah s Pánom vinice“. Pán, ktorý „nás povolal s láskou, bdie nad nami, ale potom nám dáva slobodu“. Títo ľudia „majú pocit, že sú silní, cítili sa byť nezávislí od Boha“:

„Títo sa pomaly ale iste pošmykli na tejto autonómii, na tejto nezávislosti v ich vzťahu s Bohom: ‚Nepotrebujeme tohto pána, nech ani nechodí rušiť nás!‘ A pokračujeme v tomto. Títo sú skorumpovaní! Tí, ktorí boli hriešnici, ako každý z nás, ale urobili krok ďalej, ako keby sa upevnili v ich hriechu a nepotrebujú Boha! Ale toto sa im zdá, pretože vzťah s Bohom je v ich genetickom kóde. Keďže toto nemôžu poprieť, vytvoria si špeciálneho boha: seba samých. Toto sú tí mravne skazení, nerestníci.“

„Judáš začal ako chamtivý hriešnik a skončil pri korupcii. Táto cesta sebestačnosti je veľmi nebezpečná: tí skorumpovaní sú veľkí zábudlivci, zabudli na lásku, s akou Pán vysadil vinicu, stvoril ich! Oni prerušili vzťah s touto láskou! Stali sa ctiteľmi seba samých. Koľko zla narobia títo skorumpovaní v kresťanskom spoločenstve! Kiež by nás Pán oslobodil od kĺzania sa po tejto ceste korupcie.“

Pápež František potom hovoril o svätých a pripomenul, že dnes je päťdesiate výročie úmrtia pápeža Jána XXIII., ktorý je „modelom svätosti“. V dnešnom evanjeliu, dodal, sú svätí tí, ktorí idú vziať nájomné za vinicu. „Vedia, čo môžu očakávať, ale musia to urobiť a urobia svoju povinnosť“:

„Svätí, tí, ktorí počúvajú Pána, tí, ktorí uctievajú Pána, tí, ktorí nezabudli na lásku, s akou Pán vysadil vinicu. Svätí v Cirkvi. Tak ako skorumpovaní Cirkvi škodia, tak jej svätí robia dobre. O skorumpovaných apoštol Ján hovorí, že sú antikrist, že sú medzi nami, ale nie sú z nás. O svätých nám Božie slovo hovorí ako o svetle, ako o tých, čo budú pred Božím trónom v adorácii.
[388]PhysisVloženo 03.06.2013 18:04
ach... asi si budem musieť zablokovať Postoy, ja už tam nevládzem reagovať, ale aj tak mi to nikdy nedá :D
poniektorí by nás tuším najradšej rozohnali vodnými delami ako na sviečkovej manifestácii
[389]PhysisVloženo 03.06.2013 20:17
Martini k závěru svého života stále víc otevřenějí popisoval dění v církvi a upozorňoval na poušení: Závist a pomluvy v církvi
Řím (KAP) Během kněžských exercicií v Ariccii u Říma varoval kardinál Carlo Maria Martini před hříchy, kterých se duchovní nejčastěji dopouštějí.

„Nejrozšířenějším hříchem v církvi je závist," řekl kardinál a dodal: „Myslíme si: ,Proč někdo jiný dostal to, co náleží mně?‘ Existují lidé, kteří jsou zcela sžíráni závistí a myslí si: ,Proč byl jmenován biskupem tenhle člověk a ne já?‘" Často se v církvi objevují i pomluvy. „Požehnáním je diecéze, ve které nikdo neposílá anonymní dopisy. Jsou celé diecéze, které byly anonymními dopisy úplně zničeny," řekl emeritní milánský arcibiskup.

" Martini také varoval kněží před usilováním o kariéru. „I v římské kurii chce každý být něco víc. Z toho povstává určitá autocenzura. Člověk některé věci neříká, protože ví, že by mu mohly uškodit v kariéře. To je obrovské zlo v církvi, neboť tento postoj brání vyslovení pravdy. Člověk říká to, co se představeným líbí, dělá to, co pokládá za jejich přání, a i papeži tak prokazuje špatnou službu," řekl Martini. „Bohužel existují kněží, kteří si předsevzali, že se stanou biskupy, a ono se jim to i podaří," konstatoval jedenaosmdesátiletý kardinál a dodal: „Je velmi mnoho biskupů, kteří nemluví, protože vědí, že jinak nebudou povýšeni. Někteří nemluví, aby si nezablokovali kandidaturu na kardinála. Musíme Boha prosit o dar svobody. Bůh nás vyzývá k tomu, aby naše jednání bylo průhledné a abychom říkali pravdu."
[390]rybkaVloženo 03.06.2013 21:35
Barborka vydrz, si super. Toto daj na Postoy. Oni su hluchi a slepi, ale nech vedia,ze vieme. Aj tohoto kardinala milovali nie len veriaci -nezatlkal,vedel sa pravde pozriet do oci. Skoda ho, nech mu Pan vsetko pripocita a objime ho vo vecnosti. ... nemozem uverit, ako moze krestanovi katolikovi vadit, ked sa niekto modli kdekolvek, kedykolvek, za kohokolvek. tu uz je nie otazka ci je katolik,ale co je za clovek.
[391]PhysisVloženo 04.06.2013 19:02
ďakujem, rybka... nateraz tam už radšej písať nič nebudem, aj tak sa rieši len Tiso... ale z niektorých komentárov mi je smutno

dám vám sem niečo z trochu iného súdka. neviem, či už nie som posadnutá, keď ešte aj počas učenia na skúšku mi behá po rozume, čo sa deje v našej cirkvi, ale fakt mi pri čítaní toho odstavca napadlo - stačí vymeniť pár slov - že stále robíme to isté, vo všetkom. zametáme veci pod koberec, až kým tie veci pod kobercom nezačnú žiť vlastným životom a nevyžerú do koberca dieru :(

"Bohužel, ještě stále celosvětově převládá tendence rozptylování znečišťujících látek do atmosféry s naivní představou, že zdánlivě nekonečný vzdušný oceán je schopen všechno přijmout a rozředit pod hranici škodlivosti. Je to nejen nesmyslný sebeklam, jak to dělá jednotlivec, ale i klamání všech lidí, jak to dělají původci znečištění, i kdyby to „zabalili“ do nejnevinnějšího politicko-ekonomického pozlátka. Je proto nutné o těchto problémech vědět maximum a kvalifikovaně je posuzovat a řešit.
Atmosféra svojí hmotností dosahující asi 500 . 10 na 13 tun a svým obrovským objemem vytváří zdánlivě nezničitelný zásobník, který je schopný pojmout a zředit (rádoby eliminovat) látky znečišťující ovzduší všech skupenství, které jsou do něj emitovány. Ve skutečnosti je to klamný dojem, kterému se podléhalo ještě v tomto století, tak jako se podléhalo i dojmu o světových oceánech a jejich „nezměrné“ kapacitě pojmout a „zneškodnit“ všechny odpady včetně radioaktivních (klamný dojem, kterému člověk podléhá, spočívá v tom, že když tyto látky zmizí z jeho dohledu, jako by problém jejich přítomnosti přestal existovat)."
[392]PhysisVloženo 04.06.2013 20:03
Pápež v utorkovej homílii o falošnom štýle reči v protiklade s pravdou a láskou
"Kresťan nepoužíva spoločensky zaliečavý štýl reči, inklinujúci k pokrytectvu, ale je nositeľom pravdy evanjelia s transparentnosťou detí."
"Toto je charakteristická reč korupcie, pokrytectva. Keď Ježiš hovorí svojim učeníkom, povie: «Ale vaša reč nech je: ‚Áno, áno! Nie, nie!‘» Pretvárka nie je jazykom pravdy, pretože pravda nikdy nechodí sama. Nikdy! Vždy ide s láskou! Niet pravdy bez lásky. Láska je tá prvá pravda. Kde niet lásky, niet pravdy. Títo chcú akúsi otrockú pravdu svojich záujmov. Je to láska, môžeme povedať, ale je to láska seba samých, láska k sebe samým. Narcistické zbožňovanie seba, ktoré vedie k zrade ostatných, vedie k zneužitiu dôvery."

"To, čo vyzerá ako presvedčivý spôsob reči", zopakoval Svätý Otec, "vedie naopak k pomýleniu, k nepravde." S trochou irónie poznamenal, že tí, ktorí dnes pristupujú k Ježišovi spôsobom, zdá sa, veľmi zdvorilým, sú tí istí, ktorí pôjdu vo štvrtok večer, aby ho v Olivovej záhrade chytili a v piatok predviedli pred Piláta. Avšak Ježiš žiada pravý opak od tých, ktorí ho nasledujú: reč, v ktorej áno je áno, nie je nie, žiada reč pravdy a lásky.
[393]PhysisVloženo 04.06.2013 20:10
"Miernosť, jemnosť, ktorú chce Ježiš od nás, nemá nič, nič spoločné s týmto zaliečaním, lichotením, s týmto pocukrovaným spôsobom napredovania. Nič! Jemnosť je jednoduchá; taká detská. A dieťa nie je pokrytecké, pretože nie je skorumpované. Keď nám Ježiš hovorí: Vaša reč nech je ‚Áno, áno! Nie, nie!‘ s dušou dieťaťa, hovorí opak o ich reči."
"Dobre sa dnes zamyslime nad tým, aký je náš spôsob reči. Hovoríme v pravde, s láskou, alebo hovoríme týmto spoločenským štýlom reči, aby sme boli zdvorilí, aby sme dokonca hovorili pekné veci, hoci si myslíme iné? Nech je naša reč evanjeliová, bratia! Potom keď títo pokrytci začnú lichotiť, pochlebovať, a to všetko, skončia hľadajúc falošných svedkov na obvinenie tých, ktorým lichotili. Vyprosujme si dnes od Pána, aby naša reč bola rečou jednoduchou, akou hovorí dieťa, Božie dieťa, rečou pravdy a lásky."
[394]rybkaVloženo 04.06.2013 21:30
nemusis nic pisat, Tisa neries ,ale toto tam hod uz preto, aby ta vec nebola pod kobercom. ked nechcu pocut nas prosit Sv. Otca, ani akceptovat modlitbu k nasmu Panovi, nech si uvedomia,ze tento mudry kardinal velmi dobre vedel o com hovori .Citala som to vtedy, ked to bolo uverejnene. Teraz je ten pravy cas presne toto a k tejto debate pripomenut. je to ako usite na pripad odvolania Mons. Roberta Bezaka. Zajtra je jeho sviatok a v piatok je Roberta. Tak zelajme nasmu pastierovi toto: Milostivy Boze, prosime Ta z celeho srdca, co je Tebe mile, aby rozumne hladal, opravdivo poznal a dokonale plnil na chvalu a slavu Tvojho mena. Spravuj ho Boze v jeho povolani. Udel mu milost, aby poznal a vykonaval to, co od neho ziadas. Daj Pane,aby vsetko skoncilo tak,ako je to potrebne a uzitocne pre jeho dusu.
[395]rybkaVloženo 04.06.2013 21:39
chyba ,v stvrtok je jeho sviatok...
[396]PhysisVloženo 04.06.2013 22:03
dala som to tam, ale neviem, či to na niekoho urobí dojem.

"Budete počúvať a nepochopíte, budete hľadieť a neuvidíte. Lebo otupelo srdce tohto ľudu."
[397]rybkaVloženo 04.06.2013 22:22
Dakujem, som zvedava, ktory Judas sa ozve!
[398]rybkaVloženo 05.06.2013 08:27
cha, ozvali sa. oni nevedia ani to, ze Slovak ovlada aj ine jazyky a moze si cokolvek precitat, co pisu o diani v RKC /nie len na Slovensku/.domnievaju sa, ze ked tam hodi niekto prispevok v cestine je Cech. omyl,a nespinime obraz Slovenska my, ale ti, co klamu, kradnu ,ohovaraju a ublizuju nevinnym ludom. vsak to vidno kto je kto aj v tom, ako sa navazaju do ludi inych statov. tak to radsej pomlcim o takychto katolikoch. vystavili si vysvedcenie. to je vo vela pripadoch /co sa ozyvaju v mediach a sudia nazor inych/,ktori sa najviac biju v prsia a myslia si , ze su ti pravoverni,najviac skodia obrazu RKC. zarazajuca je nelaska, netolerancia. neznesu pravdu ani od kardinala. ...milujme sa navzajom...
[399]PhysisVloženo 05.06.2013 09:39
pán Gulika je kapitola sama o sebe...
najviac ma bavia tie komentáre o tom, ako také akcie neprinášajú pokoj a jednotu. ako keby my sme boli tí, kto rozdelenie priniesli. my sme nič nerozdeľovali, dokonca ani žiadne kocky sme nehádzali, takže neviem, ako by sme mohli "priniesť pokoj".
tí, čo to píšu, si neuvedomujú, že rozdelenie umocňujú práve oni tým, že nás stavajú do role nejakých buričov. iste, keby sme sklonili hlavy a šúchali nohami, to by bola jednota... taká kasárenská
vôbec mám pocit, ako keby tu niekto chcel z cirkvi spraviť armádu. tu prísaha, tam najväčší zločin - neposlušnosť, tu zasa neomylné príkazy, o ktorých sa nesmie diskutovať...
[400]PhysisVloženo 05.06.2013 09:47
"Jak je možné, že Jan XXIII. zasáhl srdce tolika různých lidí, včetně nevěřících?", dotazoval se papež František.
"Angelo Roncalli byl muž, schopný šířit pokoj – v přirozenosti, vyrovnanosti, srdečnosti. Po zvolení papežem jeho vnitřní pokoj vnímal celý svět a dal mu jméno – dobrota. Je velmi krásné, když najdete laskavého, dobrotivého kněze. Připomnělo mi to jeden výrok sv. Ignáce z Loyoly – neuvádím ho kvůli reklamě! Sv. Ignác jezuitům vypočítával, jaké vlastnosti musí mít představený. Byl to dlouhý seznam, na jehož konci stálo: Nemá-li představený všechny tyto ctnosti, ať je alespoň laskavý. To je podstatné. Být dobrotivým otcem a knězem."

:)
[401]rybkaVloženo 05.06.2013 10:57
Ano, Jan XXIII. bol mudry, laskavy a predovsetkym muz obrovskej pokory.Spominam, ako biskup Balaz v kazani casto hovoril pribehy z jeho zivota.Spominal matku papeza, ktora mu hovorievala v tazkostiach "...na kolena Angelo",,cize prosit Boha.Tiez,ako na smrtelnej posteli ,so slzami v ociach lutoval,ze podlahol ohovaraniu Patra Pia a ublizil mu.Nevahal priznat chyby a dialog bol u neho samozrejmostou. Inac by aj s pomocou Ducha Svateho nezvolal a s uspechom /aj cez tazkosti/ realizoval II.VK.
Akoby posielal Papez Frantisek listy tej nasej hierajchii a klopal na ich srdcia -oni nic.Zotrvavaju v tej svojej obmedzenosti?,alebo maju svoje srdcia tak dokalicene,ze nevedia ako a kam? Modlime sa za nich!
[403]PhysisVloženo 06.06.2013 07:40
nezabudnite dnes večer...
a toto by som odkázala našim biskupom, nunciovi, a všetkým "otcom", ktorí to celé spôsobili a ešte spôsobujú :(
List Kolosanom - kapitola 3
21 Otcovia, nedráždite svoje deti, aby nezmalomyseľneli!
[404]ReginaVloženo 06.06.2013 11:13
Hoci som daleko,budeme vsetci s Vami. V Trnave a s o. Robertom budeme spojeni modlitbou a prosbou,za ukoncenie KRIZOVEJ CESTY,ktoru dovolil nas Nebesky Otec uvalit na svojho ucenika a na jeho verne dietky. Pan velmi dobre vedel ,na ramena koho tento kriz polozi. Nie je nahoda, ze ,touto udalostou sa velmi vela hladajucich, inovercov aj neveriacich dostalo k informaciam o Jezisovi Kristovi a Cirkvi,v ktorej chcu ludia ist tou cestou, ktoru ucil a ukazoval pri svojom posobeni na zemi.
P.S.
Pri prilezitosti 4.vyrocia Biskupskej vysviacky Mons. Roberta Bezaka a zajtrajsich menin ,chcem v mene svojom a vsetkych okolo mna popriat tomuto vzacnemu clovekovi hlavne pevne zdravie, tolko stastia a lasky, ako on vie rozdavat.Bozske Srdce Jezisovo nech vyleje na neho tolko milosrdenstva a obijme ho svojou nekonecnou nadejou a laskou.Nech ho postavi na to miesto vo svojej vinici, kde bude nadalej svietit na cestu k nemu. Mame Vas radi, O. Robert.
[405]PhysisVloženo 06.06.2013 11:50
k tomu sa dá dodať len jediné - amen.
[407]PhysisVloženo 06.06.2013 23:50
"Rozpovedal im podobenstvo o tom, že sa treba stále modliť a neochabovať. V jednom meste bol sudca, ktorý sa nebál Boha, ani človeka sa nehanbil. V tom meste bola aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: Zastaň sa ma proti môjmu protivníkovi! On síce dlho nechcel, no potom si povedal: Čo sa aj Boha nebojím a človeka sa nehanbím, zastanem sa tej vdovy, keď ma už toľko unúva. Nech ma napokon nedokaličí! A Pán dodal: Všimnite si, čo povedal ten nespravodlivý sudca! Či sa Boh nezastane svojich vyvolených, ktorí k nemu volajú dňom i nocou? Či bude meškať s pomocou pre nich? Hovorím vám: Hneď sa ich zastane. Ale či Syn človeka nájde vieru na zemi, keď príde? (Lk 18, 1-8)
[409]AlenaVloženo 07.06.2013 02:59
Kolegialita.
KBS zahájila ofenzívu cez celé Slovensko.
Na Spiši – páter Cantalamesa, Stred a západ Slovenska kardinál Piacenza. Samozrejme - obidvaja na pozvanie KBS.
Obidvaja sa presvedčia, že je všetko v poriadku, a takto to aj odprezentujú sv. Otcovi.

Prvého júna na biskupskej vysviacke vladyku Milana Lacha zo Spoločnosti Ježišovej – teda z rehole , odkiaľ je aj náš sv. otec František, - nechýbal okrem všetkých biskupov Slovenska a samozrejme apoštolského nuncia Giordana,
ani emeritný arcibiskup Ján SOKOL.!
Záznam z tejto omše vysielala televízia, takže sme ho videli vysmiateho a v dobrej forme. Kolegialita. Asi ho majú radi, a iste si ho aj veľmi vážia, keď bez neho nikde nejdú.

... Jezuiti okrem 3 sľubov – čistoty, poslušnosti, chudoby, dávajú aj štvrtý sľub – poslušnosť sv. Otcovi.
... nie náhodou pod petíciou kňaza J. Vitteka – ktorú zorganizoval na podporu rozhodnutia sv. otca Benedikta XVI, odvolať arcibiskupa Bezáka ,
sú podpísaní kňazi zo SJ ...

Svätý otec František sa ich iste bude pýtať na arcibiskupa Bezáka a čo povedia, že vtedy stáli za rozhodnutím ho odvolať... a teraz ?!

Všakže tomu rozumieme?
Svätý otec František urobí rozhodne asi také, že arcibiskupa Bezáka pošle veľmi-veľmi ďaleko zo Slovenska a z očí našich drahých biskupov.

Nerobme si ilúzie, že ho Duch Svätý ovanie a on pochopí ako veľmi veriaci na Slovensku tohto odvolaného arcibiskupa milujú !

Som ale zdrvená a to doslova zaslepenosťou celej KBS.
Nepasú svoje stádo, pasú seba.
Veriaci, ale aj ľudia neveriaci sú na strane em. arc. Bezáka.
A určite je to dielo Ducha Svätého.
O sto rokov málokto bude vedieť, kto bol mons. Kováčik, arc. Zvolenský, arc. Bober – ale meno BEZÁK sa bude vyslovovať s hlbokou úctou. !!
Je tragédiou Slovenska, že človek takejto charizmy bude musieť zrejme odísť.
Prajem otcovi arcibiskupovi Bezákovi len to najlepšie, Panna Mária ho neopustí a mi veriaci sme s ním každodenne v modlitbách.
[410]AlenaVloženo 07.06.2013 03:21
Ešte niečo doplním - len zopakujem, lebo som to písala v príspevku už skôr.
Proti arcibiskupovi Bezákovi je aj kardinál Tomko – a to je veľmi mocný človek vo Vatikáne – viď rozhovor na TA3....ale aj články na Sme ...
Len pár viet, ako sa vyjadroval na adresu arc. Bezáka v týchto rozhovoroch:
... Mons. Bezák je „komplikovaný prípad“, ale neviem nič k jeho kauze – a pýta sa:
Kto platil 18 tisíc pohľadníc, ktoré prišli zo Slovenska ??, za arcibiskupom Sokolom stojím !!!...

Redakciu vatikánskeho rozhlasu pre Slovensko aj Čechy vedú jezuiti.
Mnoho jezuitov Slovenska je podpísaných na petícii, ktorú urobil kňaz Juraj Vittek... napr. mons. Jozef Mydla, A.Filipek, A.Sočuvka...

Oni sú teraz na výslní, veď jeden z ich rehole je sv. Otec František.
Volajú ich do médii, Lumen, TVlux, ... prečo by si to rozhádzali s celou KBS.
Čo z toho vyplýva? A nakoniec sv. otec František – pôjde on proti rozhodnutiu svojho predchodcu? Samozrejme, že nie.
Aj táto petícia skončí v koši, tak ako skončili aj pohľadnice.
[412]PhysisVloženo 07.06.2013 07:29
a kardinál Tomko... ja teda neviem, ale ja by som sa príliš nechválila tým, že sa vôbec nezaujímam o arcibiskupa, ktorého som sama vysvätila
[413]laciVloženo 07.06.2013 07:55
...stare porekadlo hovori, o tom, kto komu oko nevykole... .Fakt z toho, co bolo uverejnene z prihovoru kardinala Piacenzu sa nevyzna /nech mi odpusti/ ani filistinec.Raz tak, raz onak. Nejako sa to nezlucuje s tym ,co hovori Sv. Otec Frantisek, take ani ani.Uz konecne nech riesia vsetko "ano,ano -nie,nie. Ludia maju dost tej pretvarky a podliezavosti .S timi jezuitmi to ma Alenka pravdu, uz ako by druhe rehole ani neexistovali. Je to fak smutne, ako to v tej nasej cirk. hierarchii funguje. Pravda je stale niekde za dverami, a laska?,ta je neuveritelne dokalicena a sprofanovana,rozsypa sa z ust ako pospineny piesok.V skutkoch nieto Lasky ani Bozieho Milosrdenstva.Dokedy este bude Boh trpiet to farizejstvo!
[414]laciVloženo 07.06.2013 08:05
zbadaju sa, ale bude asi neskoro, budu opusteni, ako chatrajuci dom,znicia sami seba.

Blahozelam o. Robertovi k meninam vsetko naj...........................
[415]PhysisVloženo 07.06.2013 08:10
stojí za to znova pripomenúť homíliu spred pár dní:
"Kresťan nepoužíva spoločensky zaliečavý štýl reči, inklinujúci k pokrytectvu, ale je nositeľom pravdy evanjelia s transparentnosťou detí."
"To, čo vyzerá ako presvedčivý spôsob reči", zopakoval Svätý Otec, "vedie naopak k pomýleniu, k nepravde." S trochou irónie poznamenal, že tí, ktorí dnes pristupujú k Ježišovi spôsobom, zdá sa, veľmi zdvorilým, sú tí istí, ktorí pôjdu vo štvrtok večer, aby ho v Olivovej záhrade chytili a v piatok predviedli pred Piláta. Avšak Ježiš žiada pravý opak od tých, ktorí ho nasledujú: reč, v ktorej áno je áno, nie je nie, žiada reč pravdy a lásky.
"Dobre sa dnes zamyslime nad tým, aký je náš spôsob reči. Hovoríme v pravde, s láskou, alebo hovoríme týmto spoločenským štýlom reči, aby sme boli zdvorilí, aby sme dokonca hovorili pekné veci, hoci si myslíme iné? Nech je naša reč evanjeliová, bratia! Potom keď títo pokrytci začnú lichotiť, pochlebovať, a to všetko, skončia hľadajúc falošných svedkov na obvinenie tých, ktorým lichotili. Vyprosujme si dnes od Pána, aby naša reč bola rečou jednoduchou, akou hovorí dieťa, Božie dieťa, rečou pravdy a lásky."
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma