Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

Zaujímajú nás Vaše názory

Rychlost.cz - poptávka připojení

Komentáře

Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 . . .
[342]rybkaVloženo 25.05.2013 22:38
Vdaka vsetkym,ktori zorganizovali tento rok Noc kostolov.Prijemne prekvapila B,Bystrica a Radio LUMEN.Boli otvorene vsetky kostoly a kaplnka Sv. Michaela v Lumene.Program bol vynikajuci, o com svedci aj velky zaujem.Biskup Balaz sa "tam hore "urcite tesil,ved stale zdoraznoval, ze zatvorene kostoly su pribuchnute dvere pred Jezisom Kristom.


[345]LaciVloženo 27.05.2013 14:53
.......to zistil p. kardinal a KBS az teraz? My sme zistili a pochopili napisane davno.To len ako konstatovanie, nechcem urazit.......!
[346]PhysisVloženo 27.05.2013 15:07
:) tiež mi to napadlo

no ja len (naivne?) dúfam, že sa namiesto obdivu a údivu aj inšpirujú... takisto aj my všetci :)
[347]PhysisVloženo 27.05.2013 15:41
"Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť. Ani lampu nezažnú a nepostavia pod mericu, ale na svietnik, aby svietila všetkým, čo sú v dome. Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach."

:) sú lampy, ktorých je skrátka do obývačky škoda...
[348]ReginaVloženo 27.05.2013 18:08
Velka skoda.to je pocta pre tu obyvacku! Ideme na Stare Hory -Fatimska sobota.Vzdy sa tam zhromazdeni modlia za milovaneho o.R.Bezaka.Takmer pravidelne tam chodia jeho rodaci.Tuto junovu sobotu to bude mimoriadne putovanie/9 deni modlitieb/.Chybat bude len hlavny akter spoluprosiaci Pannu Mariu Starohorsku.Keby sa tak stal "zazrak" a on sa tam objavil...
[349]PhysisVloženo 28.05.2013 13:42
ja už som asi strašne vzťahovačná... ale... ako vnímate tento text? a... kto je to tá "sekularizácia"?

Kazateľ ďakoval Bohu, že dal biskupovi Oroschovi silu ostať pri všetkých tlakoch a prenasledovaniach verný Kristovi a jeho Cirkvi. "Som presvedčený, že tak chceš slúžiť Pánovi aj teraz, keď sú iné tlaky, iné ťažkosti, keď sekularizácia dolieha a využíva všetky dostupné prostriedky, aby mohla manipulovať ľuďmi a viesť ich tam, kde ich chce mať. Pastier Cirkvi to nemal nikdy ľahké. Dnes je to zvlášť spojené s problémami, a preto ti zo srdca prajem, aby si túžil byť aj naďalej byť svätým, aby si rástol vo viere a spoliehal sa na Pána, že napokon on je Ten prvý pastier Cirkvi, ktorý už zvíťazil," dodal biskup Šášik.
[350]PhysisVloženo 28.05.2013 13:42
inak želám biskupovi všetko najlepšie k jubileu
[351]LaciVloženo 28.05.2013 14:39
nic v zlom, ale mal som dojem, ze ide o nejaku manifestaciu na podporu niecoho a niekoho, ved len ta netradicne velkolepa oslava ,propagacia v radiu a prenos, ab.Zvolensky hovoriaci za KBS ,ako su radi, ze je medzi nimi... /to by urcite nepovedal o o. Robertovi/.No ,pevna to grupa, nevzdaju sa svojho vnimania poslania.A stale maju za sebou" spolubrata" nuncia.Najlepsi prihovor mal preds.SK T. Mikus. Pan Boh daj oslavencovi Ducha pravdy,zehnaj mu,nech najde tu spravnu cestu,iste to ma teraz tazke......kto za to moze?
[352]LaciVloženo 28.05.2013 14:58
Najsmutnejsie je , ze si myslia, aki sme hlupi a manipulovatelni.
[353]PhysisVloženo 28.05.2013 15:11
presne toto aj mne vadí... mimochodom, pre účinnú manipuláciu je najlepší prostriedok držať ľudí v nevedomosti... a kladenie otázok označiť ako protest proti pápežovi. tak neviem, o čo sa tu kto pokúša :(

pre zmenu niečo na povzbudenie:
Ježiš hovorí, že tí, ktorí ho nasledujú, budú mať veľa dobrých vecí, ale s prenasledovaním. Pánova cesta, ako povedal Svätý Otec, je cestou uponíženia, cestou, ktorá končí na kríži. To je dôvod, prečo sa na nej budeme vždy stretávať s ťažkosťami, odmietaním, prenasledovaním. Vždy tu budú, pretože on prešiel touto cestou pred nami. Pápež dokonca upozornil, že ak kresťan nemá ťažkosti v živote, keď ide všetko hladko, keď je všetko v poriadku, niečo nie je v poriadku.
Kresťan nasleduje Ježiša z lásky, a keď nasleduje Ježiša, závisť diabla robí svoje. Duch sveta toto netoleruje, netoleruje svedectvo.
„Nasledovanie Krista je práve toto: z lásky ísť s ním, ísť za ním tú istú púť, rovnakou cestou. Duch sveta to nebude tolerovať, čo nám bude spôsobovať utrpenie, ale utrpenie, aké podstúpil Ježiš. Vyprosujme si túto milosť: nasledovať Ježiša cestou, akú nám on zjavil a ktorej nás on naučil. Je to pekné, lebo nikdy nás nenechá samých. Nikdy! Vždy bude s nami.“
[354]PhysisVloženo 28.05.2013 20:06
aj toto je zaujímavé :) (z tej istej homílie, čo sem 26. dávala rybka)
Papež pak zmínil další evangelní epizodu (Mk 10,46-52) se slepcem u Jericha, kterého učedníci okřikovali, aby přestal křičet: „Synu Davidův, Ježíši, smiluj se nade mnou“:
„Evangelium říká, že po něm chtěli, aby umlknul, chtěli, aby přestal volat a on volal ještě hlasitěji. Proč? Protože měl víru v Ježíše! Duch svatý mu vložil do srdce víru. Oni mu však říkali: „Ne, to nelze! Na Pána se nekřičí. Protokol to nedovoluje. Je to druhá božská osoba! Co děláš?…«“
a
„Pomysleme na svobodnou matku, která přijde na faru a chce křest pro své dítě. A onen křesťan či křesťanka řekne: »Ale to nejde, protože nejsi vdaná!« Podívejme! Tak tato žena, která měla odvahu přivést na svět dítě a neposlat ho zpět Tomu, kdo jej poslal, nachází zavřené dveře. Máme-li tento postoj, jdeme-li tímto směrem, neprokazujeme lidem dobro, neprokazujeme dobro Božímu lidu. Ježíš ustanovil sedm svátostí a my tímto postojem zavádíme osmou - svátost pastorační celnice!“
Ježíš se „rozmrzel“ (Mk 10,14), když to viděl, protože bylo špatně nakládáno s „jeho věřícím lidem, lidmi, které velice miluje“, podotknul papež.
[355]PhysisVloženo 29.05.2013 15:07
Spomienkovým stretnutím a ďakovnou modlitbou svätého ruženca si veriaci vo štvrtok 6. júna pripomenú štvrté výročie biskupskej vysviacky Róberta Bezáka. Stretnutie pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa v Trnave bude o 18:00.

škoda, že nebudem môcť prísť :/ ale k ružencu sa pripojím aspoň z domu
[356]rybkaVloženo 29.05.2013 18:37
Urcite sa k modlitbe ruzenca pripojim a som stastna,ze Trnavcania nezabudaju na nevsedny dar, ktory v pastierovi Robertovi Bezakovi dostali.Vlastne cele Slovensko sa jeho zasluhou,posobenim Ducha svateho, prebudilo.Cez jeho KRIZ sme poznali PRAVDU a LASKU -PRAVDA a LASKA je BOH .To bude vpisane navzdy do srdca nasej CIRKVI.
[357]rybkaVloženo 29.05.2013 18:56
"Pán nám vždy dává to, oč prosíme, ale svým božským způsobem. A tento způsob spočívá v onom „až do konce“. Božský způsob zahrnuje kříž, nikoliv z masochismu, nýbrž z lásky. Z lásky až do konce.“ Dnes Sv. Otec Frantisek.
[358]PhysisVloženo 29.05.2013 19:28
rybka, ďakujem, krásne napísané...
[359]rybkaVloženo 29.05.2013 22:34
krasne je,co povedal o. Robert este na Starych Horach "Kristus vyprazdnil svoje srdce uplne".
[360]PhysisVloženo 30.05.2013 09:27
o. Róbert hovorí samé krásne veci :)
[361]PhysisVloženo 30.05.2013 12:04
dúfam, že tam toho 6. príde čo najviac ľudí, nech všetci vidia, že sme nezabudli...
[363]PhysisVloženo 30.05.2013 14:20
inak ako čítam ten článok, tak pán Kováčik sa tuším už úplne zjašil. ako môže povedať najprv že „Biskupov menuje a odvoláva len najvyššia pápežská stolica. Nebudeme sa vyjadrovať k právomociam Vatikánu,“ vysvetlil hovorca Konferencie biskupov Jozef Kováčik, keď sme sa ho pýtali na ďalší Bezákov osud.
a vzápätí „Róbert Bezák je členom rádu redemptoristov. Je na nich, akou funkciou ho poveria,“ tvrdí hovorca slovenských biskupov.?
[366]rybkaVloženo 31.05.2013 13:05
„Byť šťastím tých druhých, nás robí šťastnými...“, zaznelo v ten podvečer na festivale. Súdiac z ohlasov, vlastných pocitov, ale aj z tvári divákov, po ktorých občas tiekli slzy šťastia a dojatia, môžeme skonštatovať, že napriek krížu, ktorý musí niesť, je mons. Róbert Bezák veľmi šťastným človekom. V Prievidzi na festivale.
[367]PhysisVloženo 31.05.2013 13:13
timea, božeee, keby to bola pravda... až mi slzy vyhŕkli, ale prvý raz v tejto súvislosti nie od hnevu alebo smútku
[368]rybkaVloženo 31.05.2013 14:29
Ježíš stojí mezi lidmi, které přijímá, mluví k nim, stará se o ně a prokazuje jim Boží milosrdenství; vybral si z nich dvanáct apoštolů, aby byli s Ním a vstupovali spolu s Ním do konkrétních situací světa. A lidé jej následují, naslouchají Mu, protože Ježíš mluví a jedná novým způsobem, má autoritu toho, kdo je autentický a důsledný, mluví a jedná opravdově, rozdává naději, která přichází od Boha, a zjevuje Tvář Boha, který je láska. A lidé radostně chválí Boha. / Sv,Otec Frantisek vcera/
............tieto slova davaju nadej Mons.R.Bezakovi a samozrejme nam vsetkym, ktori sme mu nacuvali,lebo hovoril a konal novym sposobom, mal autoritu, jednal a cinil oravdivo,rozdaval lasku a za tymto vsetkym bola viera,ktora prichadzala od Boha a zjavovala Tvar Boha. Rrozdaval stastie a jeho veriaci mu lasku oplacaju laskou. Je nas na Slovensku, v Cechach a aj v zahranici tolko,ze maloktory pastier sa moze pochvalit takym vernym (pomazanym) stadom.
[369]PhysisVloženo 31.05.2013 14:51
rybka, PRESNE TAK!

a ešte niečo na dnes:
„Plesaj! Teš a raduj sa z celého srdca, uprostred teba je Pán!“ Druhé čítanie rozpráva príbeh Alžbety a syna, ktorý v jej lone „zaplesal radosťou“, keď počul Máriine slová. „Toto všetko je radosť, radosť, ktorá je oslavou,“ tvrdí Svätý Otec. Napriek tomu „my, ako kresťania, nie sme veľmi zvyknutí hovoriť o radosti, šťastí“ a podľa pápeža „sa nám často páči skôr sťažovať sa“. Radosť nám však prináša Duch Svätý: "Je to práve Duch Svätý, ktorý nás vedie: on je pôvodcom radosti, tvorcom radosti. A táto radosť v Duchu, nám dáva skutočnú kresťanskú slobodu. Bez radosti sa my kresťania nemôžeme stať slobodní, staneme sa otrokmi našich bolestí. Veľký Pavol VI. hovoril, že evanjelium nemožno šíriť ďalej, ak sú kresťania smutní, skleslí, bez odvahy. Nie je to možné. Tento postoj je tak trochu pohrebný, však? Mnohokrát majú kresťania tvár akoby sa pripravovali na pohrebný sprievod, než akoby chválili Boha, je to tak? A z tejto radosti pramení chvála, chvála Márie, tá chvála, o ktorej hovorí Sofoniáš, chvála Simeona, Anny: chvála Boha!"
[371]PhysisVloženo 01.06.2013 03:40
z prvej hodiny s arcibiskupom v roku 2010... "ako ťažko je tomu, kto miluje a nie je vo svojej láske prijatý. najväčšia bolesť Krista ani nie je bolesť tých klincov, ako toho výsmechu ľudí, toho poníženia. toho všetkého, čo on robí pre ľudí, a oni mu to vrátia v tej svojej nenávisti, dokonca až schopnosti ho zničiť."
[372]ReginaVloženo 01.06.2013 10:35
tomu p. Svecovi na Postoy si mala odporucit presne tuto Hodinu s arcibiskupom /aj ked tie ostatne su tiez uzasne/.Je odpovedou tomu panovi,ktori nepochopil, alebo nevie nic o II.VK. To,ake tazke je prorocke poslanie biskupa, ukazali o. Robertovi zavistlivci v nasej Cirki.
[373]PhysisVloženo 01.06.2013 12:03
komentár pána Šveca je pre mňa len ďalším názorným príkladom, že platí veta:
"Názory druhých zodpovedajú tomu, čomu títo ľudia veria a preto, nech už si o vás myslia čokoľvek, v skutočnosti sa vás to netýka. Vždy to vypovedá len a len o nich."

použiť o o. Róbertovi slová ako slizkosť a narcizmus, vyzvať ho k pokore a namýšľať si, že viem, akú cestu mu Pán ukazuje, už len aby to on pochopil, to dokáže len málokto.
[374]PhysisVloženo 01.06.2013 12:15
pre zmenu niečo zo Skutkov apoštolov. spomenula som si na to kvôli tej Švecovej zmienke o "nepopulárnosti prorockého poslania".

"Slúžil som Pánovi so všetkou pokorou v slzách a pokušeniach, čo na mňa doľahli pre úklady Židov. Nezamlčal som vám nič užitočné, ale ohlasoval a učil som vás verejne i po domoch, vydával som svedectvo Židom aj Grékom, aby sa obrátili k Bohu a uverili v nášho Pána Ježiša. A teraz, hľa, Duch ma núti ísť do Jeruzalema, hoci neviem, čo ma tam čaká. Viem len to, čo mi Duch Svätý v každom meste ohlasuje, že ma čaká väzenie a súženie. Pravda, pokiaľ ide o môj život, neprikladám tomu nijakú cenu. Záleží mi len na tom, aby som dokončil svoj beh a službu, ktorú som prijal od Pána Ježiša: hlásať evanjelium o Božej milosti.

Ja viem, že po mojom odchode vniknú medzi vás draví vlci, ktorí nebudú šetriť stádo. Aj spomedzi vás samých povstanú muži, ktorí budú hovoriť prevrátene, len aby strhli učeníkov na svoju stranu. Preto bedlite a pamätajte, že tri roky som so slzami dňom i nocou každého z vás neprestajne napomínal. Teraz vás odporúčam Bohu a slovu jeho milosti, ktoré má silu budovať a dať dedičstvo všetkým posväteným. Od nikoho som nežiadal ani striebro, ani zlato, ani odev. Sami viete, že tieto moje ruky zarobili na moje potreby i na potreby tých, čo boli so mnou. Vo všetkom som vám bol príkladom: že treba pracovať, ujímať sa slabých a pamätať na slová Pána Ježiša. Veď on povedal: Blaženejšie je dávať, ako prijímať.
Keď to povedal, kľakol si a spolu s nimi sa modlil. Všetci sa pustili do veľkého plaču, hádzali sa Pavlovi okolo krku a bozkávali ho. Najväčšmi však žalostili preto, lebo im povedal, že už nikdy neuvidia jeho tvár."
[375]rybkaVloženo 02.06.2013 10:24

Desatoro pokoja
Ján XXIII.1. Len v dnešný deň sa budem snažiť prežiť deň bez toho, aby som chcel vyriešiť problém svojho života naraz.

2. Len v dnešný deň budem čo najstarostlivejšie dbať na svoje vystupovanie, aby som sa choval dôstojne, nebudem niekoho kritizovať a už vôbec sa nebudem snažiť niekoho korigovať alebo naprávať... iba sám seba.

3. Len v dnešný deň budem šťastný v istote, že som stvorený pre šťastie... Nielen v budúcom, ale i na tomto svete.

4. Len v dnešný deň sa prispôsobím okolnostiam bez toho, aby sa okolnosti prispôsobili mojim želaniam.

5. Len v dnešný deň venujem desať minút zo svojho času dobrému čítaniu. Dobrá literatúra je pre duchovný život rovnako potrebná, ako je výživa potrebná pre život telesný.

6. Len v dnešný deň vykonám dobrý skutok a nikomu o tom nepoviem.

7. Len v dnešný deň vykonám niečo, čo sa mi vôbec nechce. A ak by som sa azda cítil urazený, dám si pozor, aby to nikto nespoznal.

8. Len v dnešný deň si pripravím presný program. Možno ho presne nedodržím, ale predsa si ho určím. A budem sa chrániť pred dvoma chybami: pred chvatom a nerozhodnosťou.

9. Len v dnešný deň budem pevne veriť, že dobrotivá Božia prozreteľnosť sa o mňa stará, ako keby okrem mňa nik nebol na svete. Budem tomu veriť i keby okolnosti svedčili o opaku.

10. Len v dnešný deň sa nebudem báť. A zvlášť sa nebudem báť veriť v dobrotu a radovať sa zo všetkého, čo je krásne.

Je mi dané konať dobro dvanásť hodín, keby som si mal myslieť, že to mám konať celý život, pravdepodobne by mi to vzalo odvahu.
Modlime sa dnes o 17 hod so Sv. Otcom.
[376]PhysisVloženo 02.06.2013 10:58
"...kto kráča k Bohu, nevzďaľuje sa od ľudí, naopak, stáva sa im skutočne blízkym." (Benedikt XVI., encyklika Deus caritas est)
[379]PhysisVloženo 03.06.2013 07:20
nezabudnite sa vo štvrtok o šiestej pomodliť ruženec, ak aj nemôžete prísť do TT... ja tam nakoniec idem, trocha si síce pocestujem, ale, má to zmysel ;)
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma