Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat
Navigace: Róbert Bezák - myšlienky, homílie, náhľady, rozhovory > Novinky a Vaše články > Krátky, chronologický súhrn celej kauzy

Krátky, chronologický súhrn celej kauzy

1) pošpinenie mena Bezáka

- otázky z ohováračskych listov, bez časových a miestnych údajov, ľudovo tzv. dedinské klebety, základna neznalosť situácie. Napr. firma HANALEX, na ktorú sa ktosi vypytuje, bola založená A. Huščavovou r. 2006 (v tom čase bol Róbert Bezák farárom na Starých Horách a s Trnavou nemal spoločné nič) - čo sa dá zistiť z verejného obchodného registra - vizitátor to však nevie a nevedel to pravdepodobne ani ohováračský zdroj.

Vizitátor nie je schopný povedať, kto sú osoby s pochybnou povesťou a aké posty vlastne zastávajú. Nešikovne priznáva, že Cirkev má kňazov s nemanželskými deťmi a takých, ktorí sú aktívni homosexuáli - to vie aj zdroj. Vzhľadom k tomu, že ide o kňazov Trnavskej arcidiecézy, okrem niekoľkých novovysvätených mladíčkov sú to tí istí kňazi, ktorí pôsobili v TT už za Sokola a ich povesť bola asi dlhodobo známa. Napriek tomu Sokol ich nepotrestal ani neupozornil na ich problémy Bezáka, ktorý prišiel do nového prostredia.

Alebo o tom ani sám Sokol nevedel a ide skutočne len o dedinské klebety, čomu by odpovedala formulácia otázky.

Vizitátor nie je schopný povedať, kedy a akú telocvičňu navštevuje Róbert Bezák, verejnými sprchami myslí zjavne sprchy vo fitcentre. O jeho absolútnej neorientácii však svedčí formulácia otázky - sprchy, sauny, kúpaliská. Vymenúvava všetko, čo ho len napadne - povesť Róberta Bezáka niekto trvale poškodil. Ak ide o sprchy vo fitcentre a vizitátor sa pýta na sprchovanie s osobami pochybnej povesti, vizitátor  je buď osoba nelogického zmýšľania alebo v živote vo fitcentre nebol a domnieva sa, že to tam vyzerá ako v gay klube počas akcie. Zdroj sa s Róbertom Bezákom sprchoval alebo vydedukoval, že ak chodí do fitcentra, musí sa tam aj sprchovať? Tak či tak - otázka je neurčitá, nelogická a typicky ohováračská.

Vizitátor ani ohováračský zdroj sa neorientuje ani v počtoch zamestnancov kúrie, personálnu otázku pozná len povrchne, opäť nevie povedať mená prepustených.

Vizitátor je pohoršený reštauráciou v arcibiskupskom paláci, hoci to nie je vo svete žiadna  novinka?!? Vizitátor len preberá pohoršenie primitívneho ohovárača.

Podľa slov Róberta Bezáka vizitátora nezaujímajú faktúry ani finančný chod arcidiecézy.

Celá vizitácia sa teda nesie v duchu "kto chce psa biť.." a "jedna pani povedala". Je neuveriteľné, že na ohováračské listy obyčajných laikov a kňazov by Vatikán zareagoval okamžitou vizitáciou a rýchlym odvolaním, keď v prípadoch prania špinavých peňazí a zneužívania detí v Európe a USA, prípadne ženatých a do okultistických rituálov sa zapájajúcich biskupov v Afrike, reagoval veľmi pomaly a vyšetrovanie prebiehalo aj niekoľko rokov.

2) Demonštrácia sadistickej poslušnosti, neomylnosti, autority. Arogancia voči veriacim.


3) Hľa, chýba podpis pápeža!

4) Hľa, Zvolenský ide na Synodu do Vatikánu.

5) Hľa, Zvolenský má po návratu z Ríma list od pápeža, ktorý ale nie je adresovaný Bezákovi, ale slovenským biskupom!

6) Hľa, naraz sú sprchy a pochybní priatelia preč, pápež obnovuje kolegialitu, ktorú Bezák narúšal.

7) Zastrašovanie diecéznych duchovných a rehoľníkov i veriacich, ľudí pracujúcich v cirkevných médiách, ich vyhadzovanie, premiestnovanie, vyhrážanie sa veriacim na pútiach dokonca políciou.

8) Bratskú lásku a podporu avizovanú pápežom Zvolenský prejavuje tak, že Bezákovi zakazuje slúžiť omšu

9) KBS mlčí, jej hovorcovia otvorene a veľmi primitívne klamú, útočia proti Bezákovi, neriešia ale Sokola, hoci proti nemu vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre skresľovanie údajov hospodárskej a obchodnej evidencie, čo v prípade katolíckeho arcibiskupa nemá na Slovensku obdoby.

A slovenský katolík má podľa KBS právo len:
1) modliť sa
2) veriť
3) tlieskať
4) mlčať
5) nerypať
6) nekontrolovať
7) zabúdať
8) nepýtať sa
9) robiť
10) platiť

...a ešte to drzo vyhlasuje za učenie Ježiša Krista.

Komentáře

[1]zuzanaVloženo 30.12.2012 13:52
Pan arcibiskup Sokol nema ciste svedomie,ale ma konexie az vo vatikane,takze preto pan arcibiskup Bezak nema sancu....ale ma jednu vyhodu:pana Sokola nema nikto rad,ani veriaci ani ostatni,za to aky je:opojeny mocou a nedostupny...Zato pan Bezak je človek prijemny,mudry ludia ho miluju....
[2]ginaVloženo 30.12.2012 16:46
Pan Arcb. Zvolensky, keby ste vedeli,ako sa mylite,ked hovorite,ze o. Bezak zatienoval Boha.Naopak, bol a je horiacou sviecou,ktora svojim svetlom pritahuje veriace,hladajuce i neveriace duse do Bozieho narucia.Je smutne a trestuhodne,ze Vy a Vasi stupenci sa vsemozne snazite tuto uzasnu sviecu povalit a jej svetlo uhasit.Nas Najvyssi Vam to neodpusti,ak nepoviete o. Bezakovi "ODPUST ,BRAT NAS"/tiez veriacim za bolest a pohorsenie/,aj ked BOH JE LASKA.
[3]JozefVloženo 31.12.2012 11:50
Plne s týmito názormi súhlasím. Som od malička silne veriaci, ale nie slepo veriaci. A čím som starší, tým viac som presvedčený, že viera a cirkeb sú si čím ďalej tým viac vzdialené. Toto, čo sa stalo pánu arcibiskupovi Bezákovi je jednoducho špinavosť vrcholného rangu a ak túto špinavosť cirkev nielen spôsobila, ale ešte aj zakrýva a schvaľuje, tak potom to nieje cirkev, ale bordel. Týmto u mňa definitívne stratila akékoľvek morálne právo kázať iným ľuďom o morálke, vire, či láske a pod. Život Roberta Bezáka bola viera sama a cirkev ju zaprela. Tak potom má ona jediné právo..... držať hubu a krok a nechať pravých kňazov, pravých Kristových nasledovníkov a nositeľov Jeho odkazu plniť Jeho vôľu a nie vôľu skorumpovanej a po moci a bohatstve túžiacej cirkvi. Ak cirkev neodčiní, čo mu urobila, som odhodlaný na protest voči tomuto činu vystúpiť z katolíckej cirkvi. Moju vieru mi nezoberie nikto, ale zo špinavosťami, ktoré cirkev robí a zatvára pred nimi oči nechcem mať nič spoločné. ČESť JE PRE MŇA EšTE I V DNEšNEJ DOBE pojem a nie iba fráza.
[5]Peter PolkiVloženo 06.02.2013 01:28
[Autor]"Demonštrácia sadistickej poslušnosti, neomylnosti, autority. Arogancia voči veriacim". Existuje aj demonstracia nesadistickej poslusnosti? Preco pouzivate slova, ktorym nerozumiete?
[6]MilanVloženo 22.07.2015 18:50
Z celej kauzy sa záhadne vytratil kard. Tomko. Prečo asi? Jeho ale vatikánska banka berie na zodpovednosť že doporučil za skvelého Sokola takú "nevhodnú" náhradu. Tomko je vážny nepriateľ Bezáka. A čo holomok Baxant? A podnikavý Čarnogurský? To sú mi veci!!!
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma