Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat
Navigace: Róbert Bezák - myšlienky, homílie, náhľady, rozhovory > Novinky a Vaše články > Film o Bezákovi alebo Keď si tak idem z fitcentra domov...

Film o Bezákovi alebo Keď si tak idem z fitcentra domov...

Prídem si tak raz domov z fitka, dám dole džíny, osprchujem sa, zavolám pochybným priateľom, sadnem k internetu...

- a čo tam nenájdem! Upútavky k filmu Petra Minaříka o R. Bezákovi už stihli všimnúť aj jedni naši veľkí bratia .....

Ťažko ich nejako identifikovať. Povedal by som, že majú blízko k lefébvristom, žiaľ ale pripomínajú skôr sektu. Títo jedinci, známi tým, že sa zásadne nesprchujú, nenosia džíny a denne bojujú proti nepriateľom z radov rockerov, popkáčov, bicyklistov, protestantov, liberálov, slobodomúrarov a iných stratených existencií (napríklad Ján Pavol II.) - treba spomenúť aj erudovaný boj proti hudobným festivalom, tanečným plesom a filmovej produkcii - sa samozrejme považujú za jediných ozajstných katolíkov.

Nuž, prípadu otca Bezáka sa povenovali už niekoľkrát, naposledy upozorňovali na kontroverzný koncert a diskusiu v Hlohovci, kde im vadil napríklad František Mikloško, exorcista Jablonský a odhalené ruky a nohy speváčky Janais, ktoré ukázala na iných koncertoch svojej skupiny (chcel by som mať tak nízku mieru vzrušivosti, čistá závisť, páni!). Z pátra jezuitu Patrika Kovaľa, ktorý prišiel v čiernej koženej bunde a džínach a priznal sa, že si chodí zabehať, by ich pravdepodobne trafil šľak.

Momentálne sa rozhodli rozpitvať už spomínaný film Petra Minaříka, ktorému venovali obsiahly článok na jednom zo svojich webov. Čo na tom, že z neho videli len trojminútovú upútavku. Keďže prozreteľne k článku neexistuje diskusia, rozhodol som sa reagovať týmto spôsobom. Len pár myšlienok...

Pre vopred pohoršených - autor ako každý správny liberál, slobodomúrar a nepriateľ Cirkvi pije víno rád a často, tak aj teraz.

Citácia č. 1

"POZOR !!! na kontroverzný FILM o Mons.Bezákovi"

Pri pohľade na nadpis článku som si spomenul na krásne a neopakovateľné roky štúdia. Ako každý správny liberál, slobodomúrar a nepriateľ Cirkvi som ich trávil po svojom. Počúvaním satanistickej a okultnej hudby (napríklad kresťanského rocku), pozeraním nevhodných filmov, kde sa to prostitútkami len hemží (Ježiš Nazaretský), čítaním pochybnej erotickej literatúry (Veľpieseň), tiež samozrejme hriešnym športom, a to individálnym (bicykel a s ním spojené pohoršovanie cyklistickými nohavicami) aj kolektívnym (s ľudmi hroznej povesti), sprchovaním sa (v zhnitej sprche telocvični) a v neposlednej rade aj šípením sa, kde vidieť niečo pikantné.

Až raz... Boli sme vtedy čerstvo septimáni, keď naša súdružka profesorka slovenčiny prišla na našu hodinu celá zhrozená. Ešte čierne kruhy pod očami mala, ako z toho hrozného zážitku nedokázala celú noc zaspať, v ruke trímala deviatu kávu, na hlave zabudnutú natáčku a páchla ako priemerne zafajčená krčma. Len čo prsia položila na stôl, nadychla sa a začala nám rozprávať, ako včera večer v nádeji, že posíli svoje národné a náboženské cítenie, vyrazila si s kamarátkou do kina na film Jánošík.

„Študenti“, zdvihla varovne prst, „ten film, to je čisté porno!“ Vzrušene poklepávala perom s logom Smeru a obrázkom Fica. „Jánošík bol vykreslený ako smilník a hédonista. Navyše“, pohoršene dodala, „hral ho Čech!“ Všetko to zaklincovala (a filmárom priklepla peňažky za lístky od ďalších 30-tich študentov) vetou: „Ten film by mal byť mládeži neprístupný!“

A tak sme večer vyrazili do kina v hojnejšom počte ako na povinný lyžiarsky výcvik. U hriešne drahého nachosu som stretol dokonca dvoch spolužiakov, ktorí zo slovenčiny a dejepisu pravidelne reparátovali, lebo nevedeli rozoznať Štúra od Kollára, Mor ho! považovali zá názov prvého slovenského celovečerného filmu a pri skúšaní neváhali rozmýšľať, ako sa volala tá manželka Jozefa Tisa.

Hneď po tejto milej epizódke som si zasa spomenul na obľúbené heslo internetových diskusií - čím väčšie písmo, tým menší ... oné .... mozog.

Každopádne - kontroverzia predáva! A preto vzhľadom na slušný počet zdieľaní na Facebooku, patrí autorom vďaka.

Citácia č. 2

"Premiéra filmu bude odvysielaná v českej televízie, ale upútavka na film sa už propaguje po sociálnych sieťach (média, internet,...)."

Myslím, že občanka Pohlová to vystihla skvelo.

http://i.lidovky.cz/10/021/lngal/GLU30e678_pohl.jpg

Citácia č. 3

"Opäť si niektorí filmoví producenti, politici, protestanti, klerici a laici ... budú budovať „slobodomurársku pyramídu“ – falošnú kariéru na nešťastí odvolaného emeritného arcibiskupa."

Ach, aké dojemné a súcitné! Takmer som sa rozplakal. Toľko starostí o chudáka pána Bezáka. Ale to predsa nie je nič nové. Zo strachu, aby Róbert Bezák neochorel, neprechladli mu ľadviny, či chrbtica, keď sa bicykluje po Trnave, podobní obetavci stihli písať listy aj do Vatikánu! Och, aká láska k blížnemu a starosť o jeho dobro!

http://nightlife.bloger.cz/obrazky/nightlife.bloger.cz/kelisova.jpg

Citácia č. 4

"Vo filme sa vyjadrí kontroverzná osoba z redakcie: „Týždeň“ – Štefan Hríb   (protestant) , kde bude obviňovať katolíckych biskupov z odvolania Mons.Bezáka."

Keď pominiem, že naši bratia sú zjavne chorí na kontroverziu, ktorú vidia aj v plechovke piva (ojojoj, samozrejme – vody), tak sa im práve podarilo prekrstiť Štefana Hríba na protestanta. A to sa počítá!

Platí nás totiž Soros! Všetkých. Aj moju babku platí Soros. Bezák bol k nej milý a ona ho má rada. Nepovie mu inak, ako Robinko.

A preto nevešte hlavy... nie ste v tom sami.

Váš M. C.


 

 

Komentáře

[1]kuceraVloženo 05.12.2012 22:19
Nie je to také zlé ako to vykreslujete. Väčšina našich farností má iné starosti. Kauza Bezák ich nevrušuje. Boj musíte vybojovať sami,hoci vám fandím.
[2]Autor (admin)Vloženo 05.12.2012 22:33
Zdravím.
Ja to hlavne nechcem vykresľovať zle. Naopak, toto má byť skôr na odľahčenie.
Je mi jasné, že väčšina farností má iné starosti tak, ako väčšina slovenských rodín má inú starosť ako film Zuzany Piussi. Ide o princíp. Bohužiaľ sa ukázalo, aká mentalita panuje v našej najvyššej hierarchii.

Táto kauza už dávno prekročila hranice odvolania jedného človeka. Postupne boli ukončené všetky projekty, ktoré R. Bezák rozbehol (práve na otváranie Cirkvi laikom a hľadajúcim), perzekvovaní kňazi, ktorí mu vyjadrili podporu, v katolíckych médiách ani ťuk.

Žijeme v dobe, kedy nemáme na vieru monopol. Ľudom ju treba ponúkať, túto alternatívu. Ľudia majú v sebe potrebu duchovna, aj keď žijú materialisticky a je veľa hľadajúcich. R. Bezák to vedel.

A bol odpálený takým štýlom, že to nemá so spoločenstvom nič spoločné. Tých hľadajúcich (lebo mi proste nesmieme ostávať v kruhu svojich veriacich, ináč skončíme ako v Čechách či inej ateistickej krajine) to znechutilo, znechutilo to aj mnohých veriach...

Vďaka za podporu. Nebojujeme. Len dávame najavo svoj názor. To sa v láskyplnom spoločenstvo smie...
[3]AnnaVloženo 05.12.2012 23:16
Výborné ! Obdivujem Vás !
[4]MisojogiVloženo 06.12.2012 01:44
Žijeme v dobe, kedy nemáme na vieru monopol.
...
toto nie je moc stastna veta, pretoze Jezis naozaj dal cirkvi na vieru monopol ... Cirkev nemoze byt demokraticka
na druhej strane zda sa ze v kauze Bezak sa naozaj nieco prepisklo ....Naspatt sa to neda ale bude to memento pre dalsie pripady do buducnosti ...
a to je tiez dolezite ...
[5]GinaVloženo 06.12.2012 11:05
Vsetko sa da,ked sa chce." Velki" ludia ,celej historie ludstva si vedeli priznat chybu, olutovat nespravne rozhodnutia a sposobene krivdy. Nechodme daleko/Jan XXIII-Pater Pio, Jan Pavol II-ospravedlnenie sa za vsetko zlo ,co RKC sposobila/. NIE SME NEOMYLNI,len pokora a laska askosi chyba.
[6]coo°L°doVloženo 06.12.2012 12:51
:-))) diky, pobavil si... len si myslim, ze autorom spominaneho webu a jeho filialok nie je skupina, ale len jeden nestastny pomatenec. Vymenil som si s nim dva maily uz davnejsie a potom som to vzdal. Diskutovat s nim, je ako presviedcat KBS, aby sa Strazna veza stala pravidelnou prilohou Katolickych novin.
[8]vladoVloženo 06.12.2012 19:04
Držím všetkým palce ,všetkým ,no hlavne našej katolíckej cirkvi a jej predstaviteľom, aby dokázala poukazovať na zlo aj vo svojich radoch, za špatné rozhodnutia sa ospravedlniť a pokiaľ sa to ešte trochu dá aj zvrátiť na správnu cestu v čo najkratšom čase.
Toto predsa počúvame na kázňach - je to aj pokračovanie v našich životoch: ,,Buďte svetlo sveta a soľou zeme". Myslím že to platí rovnako pre mňa a tým skôr aj pre tých ktorý sú naši predstavený počnúc diakonmi ,kňazmi až po najvyžšie vedenie...
Tak držím palce aj sám sebe a aby som mohol dôverovať našej hierarchii, tak aj im,pánboh pomáhaj a osvieť myseľ.
Vlado.
PS:posúďte sami, každý sme v inom prostredí, podľa mňa skutočne veriaci človek je na slovensku už veľmi vzácna vec, mali by sme si týchto ľudí vážiť a nie ich odstraňovať aby nám boli skutočným príkladom ako sa v tejto dobe dá žiť kresťansky a v Božom duchu.
Ďakujem.
[9]PeterVloženo 13.12.2012 22:23
Sledujem dianie už určitú dobu a som z toho smutný.
Človek je predsa nástrojom Boha a na rozdiel od neho je omylný a mal by si vedieť pozrieť do zrkadla, bez rozdielu svojej pozície.
Mali by sme nájsť v sebe silu komunikácie a názoru, vedieť akceptovať brata, sestru a nie zakrývať a zahmlievať veci a tým podporovať tvorivý rozvoj mysle nepriateľa, či priateľa.
Veľmi by som si prial k nadchádzajúcim sviatkom narodenia Ježiša, aby sa tieto veci zmenili - aj keď na druhej strane aj ON trpel neprávosťou a zlom pre nás hriešnych - zmenili v otvorenú realitu pravdy.
Po dnešných TVnovinach na Markíze sa teším na reláciu v nedeľu o to viac, že bude nasledovať obdeň po filme na CT2 zo soboty.
Prajem požehnaný advent.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma