Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
„Sme s Vami.“
Hledat

23. september

"Lebo my niekedy ostávame na úrovni, že hovoríme o láske, ale hovoríme to takým, možno až nudným spôsobom – musíš druhého milovať, vážiť si ho, buď slušný, neklam svoje dievča.
Ale to každý vie. Kdesi sme asi zašli, v celej histórii ľudstva. Už sme sa filozofiami doničili, Martin Heidegger hovorí: Bože, už nemáme čo povedať, už len ty nám môžeš pomôcť. Všetky -izmy sú vyčerpané. Aj tie komunizmy, koho to už dnes zaujíma, možno ešte Fidela Castra alebo Huga Chaveza. Už to nemá silu. To, čo je naozaj sila, je osobné prežívanie."

Komentáře

[1]ČitateľVloženo 24.09.2012 03:18
Áno, "osobné prežívanie" - svedectvo veriaceho človeka, ktoré je blížnemu viditeľné a milé.

Pekne to povedal, aj s tým komunizmom, - koho to zaujíma?
Už to nemá silu!
[2]Marcela Vloženo 24.09.2012 19:33
Žiaľ, "izmy" sa ešte neprežili a tak skoro sa ani neprežijú - a to koľko zla a komu spôsobili dokážeme uznať iba spätne... vždy asi budú ľudia, ktorým budú vyhovovať (na ovládanie druhých a pod.) Súčasná katolícka hierarchia nám tiež vládne "silným -izmom", totiž KATOLICIZMOM. Čo to má spoločné s Kristovým evanjeliom?
[3]ČitateľVloženo 25.09.2012 14:05
Marcela, je pravda, že poväčšinu pojmy končiace na IZMY charakterizujú nejaku falošnu ideologiu, ale nie v každom prípade a tak ani v prípade Katolicizmu.
[4]laci1Vloženo 19.10.2012 01:41
No. neviem,ci Marcela nema pravdu, lebo sa zda, ze aj Katolicizmus pokrivkava za podstatou.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma