Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
„Sme s Vami.“
Hledat

19. september


„My celý život hľadáme. Cesty, spôsoby, možnosti - a tu zrazu sa vypichne sexualita a čo sa má ako, kam, čo... Na to nie je odpoveď. Vzťah na všetkých úrovniach je vzťahom skúmania. Život ako taký je úžasný. Je širší ako to, čo by mohla napísať nejaká kniha.

V ničom nie sme dokonalí. Ani v telesnosti. Svoj život budujeme neustále. Pravda nie je hodnota, ktorá sa dá privlastniť. Už to viem! Pravdu stále hľadáme, aj vo vlastných vzťahoch. Preto je aj Ježiš mierny k žene, ktorá mala veľa partnerov. "Veľmi milovala." Nehovorí o jej zvrátenosti, že mala len chuť si užiť svojej telesnosti, živočíšnosti, sexuality, erotizmu. Hľadala muža, ktorý by ju miloval. Kto viacej miluje, tomu sa viacej odpúšťa. Kto hľadá. Aj keď je to bolestné.

 

(Róbert Bezák, 9. 10. 2010)

Komentáře

[1]vladoVloženo 20.09.2012 07:19
Cítim tu skromnosť a úctu pred Pravdou. Nevieme všetko, ale potrebujeme hľadať, opäť niekoľko z mnohých myšlienok s ktorými sa naprosto stotožňujem.
Čo ma fascinuje, je spôsob ako jednoducho sa to dá vyjadriť a aká hlboká pravda sa za tým skrýva.
Treba premeditovať...
[2]čitateľVloženo 21.09.2012 02:57
Táto veta ma oslovila:
"Preto je aj Ježiš mierny k žene, ktorá mala veľa partnerov. "Veľmi milovala." Nehovorí o jej zvrátenosti, že mala len chuť si užiť. Hľadala muža, ktorý by ju miloval. Kto viacej miluje, tomu sa viacej odpúšťa."

Na prvý dojem to možno pre niekoho vizerá ako keby chcel ospravedlniť jej umysel, ked povedal, že: "Hľadala muža, ktorý by ju miloval." a zvlášť, ked Biblia nehovorí o tomto dôvode, ale tiež si myslím, že práve Magdaléna bola tou ženou, ktorá naozaj hľadala v takomto spôsobe života aj lásku muža.

Ako znamenie, či svedectvo toho by mohla byť skutočnosť, že Magdaléna po oslobodení z ruk Zákonníkov už nehľadala lásku iného človeka, lebo ju už našla u Ježiša a dôkazom toho je jej život potom, kedy už ostala slobodná pre Ježiša Krista.
 
© robertbezak.netstranky.sk - vytvořte si také své webové stránky zdarma